Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoLTE będzie generować coraz większe przychody

VoLTE będzie generować coraz większe przychody

orson_dzi 8 Lipca 2016 16:48

5 0

VoLTE, czyli rozmowy głosowe po sieci LTE, będę generować coraz większe przychody. Do 2022 roku mają one wzrosnąć do ponad 30 mld dolarów.

Możliwość prowadzenia rozmów za pośrednictwem sieci LTE, to technologia, która powoli zyskuje na popularności. W 2015 roku najwięcej przychodów z VoLTE zanotowano w rejonie Azji i Pacyfiku, przed Ameryką Północą. Szacuje się, że to właśnie rejony Azji będą najbardziej lukratywnym rynkiem, ze względu na stale rosnące inwestycje operatorów komórkowych w nowe technologie. Nakłady finansowe na rozwój są tam większe niż w innych rejonach świata, podobnie jak większe są tamtejsze rynki.




Do 2022 roku roczne przychody z VoLTE mają rosnąć o 50,1% rocznie, do poziomu 34,8 mld dolarów.

Źródło tekstu: cellular-news; wł     

Dodaj do:

Tagi: volte

w sumie: 42
  • -2

    23.  2016-07-08 23:29:21

    Najpierw, to niech w końcu wprowadzą te HD Voice w 3G pomiędzy wszystkim polskim sieciami MNO i MVNO (oraz w roamingu zagranicznym). Bo jak na razie to nawet z tym sobie poradzić nie mogą, choć wdrożenie było zapowiadane zdaje się na połowę tego roku. :-]

  • -1

    24.  2016-07-08 23:29:50

    @12 z twoich "nowoczesnych" wypasionych srajfonów fonia jest z d....położono nacisk w nich na zabawę, a nie na porządny tor audio i tor radiowy. Srajfon na granicy zasięgu nie wbija się na bazę, stara, wyśmiewana dziś już nokia czyni to od kopa.
    Nie słyszę tej twojej zachwalanej jakości srajfonowej jak dzwoni do mnie jakiś srajfon mimo, że to teren miasta stacje bazowe na rzut kamieniem, sygnaly full, zatyka się już to całe radio. Póki co stary poczciwy drut POTS rządzi jeżeli chodzi o jakość bez czkawek transmisji w głosie.

  • -3

    25.  2016-07-08 23:33:09

    @23 wprowadzą ci tak jak tvp nadaje naziemnie w HD buhahaha. Nie potrafią nadać HD, bo poszli w ilość a nie jakość, ale już testują szumnie standard 4K.... Tak samo masz w telefonii komórkowej. Sieć się zapycha, bo net mobilny dla setek tysięcy stał się łączem podstawowym i zaczyna brakować pasma na połączenia głosowe na bazie. Na zwykłą rozmowę zabrakło pasma, ale szumne HDVoice będzie oczywiście lecieć jak burza....bajeczki na dobranoc.

  • 0

    26.  2016-07-08 23:33:26

    @19 Ok. Ale to co, nie można sobie zorganizować roamingu krajowego w tym celu (tak jak p4), a odzyskane częstotliwości dać na szybki net? Poza tym wiadomo, że nikt z dnia na dzień nie naciśnie wajchy i nie wyłączy całej sieci. Mówimy tu raczej o perspektywie 10 lat i stopniowemu odłączaniu 2G. To sporo czasu. W terminalach może się trochę zmienić.

  • -5

    27. ~  2016-07-09 08:43:34  host: apn-95-41-75-101.dynamic.gprs.plus.pl

    26. Nie ośmieszaj się. Widać że nie masz pojęcia zupełnie a zabierasz głos. Idz dalej układać kostkę brukową a nie baw się w eksperta od telekomunikacji.

  • -1

    28. ~Pablosox12e  2016-07-09 12:06:09  host: user-94-254-240-13.play-internet.pl

    Ja jestem ciekaw czy sieci komorkowe maja w ogóle jakas przyszlosc.Skoro internet bedzie wszedzie a urzadzebia maja wifi to sieci przestana byc potrzebne,szczegolnie ze facebook i google chca puszczac internet ze swoich nadajnikow i dronow o satelicie nie wspomne.

  • -1

    30. ~Ala  2016-07-09 12:26:55  host: user-94-254-193-62.play-internet.pl

    Może w pierwszej kolejności niech operatorzy wprowadza lte-a. Bo teraz to ciężko na Polskim LTE uzyskać normalne prędkości. Ja akurat mam farta w play blisko 50Mb co dnia ale gdy docieram do Malborka Tczewa Trójmiasta prędkość spada do 2Mb.
    Przełączam się a firmowe Orange i prędkość skacze do 4Mb.
    Ogolnie mega kpina.
    Reszty operatorów nie biorę pod uwagę z uwagi na mega opłaty.

  • 1

    31. ~  2016-07-09 13:04:37  host: public-gprs200393.centertel.pl

    @Ala To dziwne, bo ja w Orange przeciętnie mam takie wyniki: speedtest.net/my-result/a/2040287102

  • -1

    32.  2016-07-09 13:10:26

    @30 i wydaje Ci się, że LTE-A jest receptą na niewydolność istniejących sieci?

  • 0

    33.  2016-07-09 13:40:17

    Na lte przecież możemy mieć do 150Mbit/s co jest mega prędkością i wystarczy tylko ją wykorzystać bez zabawy w wersję z "a", proste.

  • 0

    34. ~  2016-07-09 16:49:20  host: 178.183.73.36.umts.static.t-mobile.pl

    Do rozmów nie trzeba 100Mb. Tu chodiz o jakość rozmów, że jest duzo lepsza, ale do tego mysle niezbedne LTE w 800Mhz.

  • 0

    37. ~Damian  2016-07-09 21:03:10  host: dud230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tam problemu nie mam bo u mnie lte nie ma

  • -2

    38. ~  2016-07-09 22:06:03  host: 188.146.4.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @barq

    Jaka masz gwarancje, że to sygnał Cyfrowego Polsatu/Plusa skoro an telefonie nie pisze nazwy operatora w górnym lewym rogu? Ja też zrobie jakiś test i wkleje wymaże nazwe operatora i zrobie lajta, że Play rozwalił konkurencje. Tez łykniesz jak Pelikan??

  • -4

    39.  2016-07-10 12:06:43

    @26 Genialna recepta. W ogóle super jak byśmy mieli 4 sieci pokroju P4 i wszyscy nawzajem na roamingu krajowym. Ciekawe tylko kto by postawił nadajniki. Pasożyt potrzebuje żywiciela, same pasożyty się nawzajem nie wyżywią.

  • 3

    40.  2016-07-10 13:13:07

    @39 Ale ty masz problem facet. Tak jak można zrobić wspólną jedną lub dwie sieci na 8setce, tak samo można zrobić wspólną sieć tylko 2G. Po co dublować zasięg tam gdzie już jest? Masz rewelacyjne podejście do myślenia.

  • 2

    41.  2016-07-10 15:00:04

    39 - pasożyt? A to inni udostępniają gratis Playowi swoje zasoby? Widać, jak bardzo jesteś nieżyczliwy P4. Idealną sprawą byłoby wzajemne udostępnianie swoich zasobów przez wszystkie sieci i solidarna rozbudowa infrastruktury. Ale to raczej marzenia ściętej głowy....

  • 1

    42.  2016-07-10 22:44:13

    #41 Niestety amlifajerzy nie mają w umowie napisania tekstu ze zrozumieniem. ONI mają wyraźne wytyczne co i jak pisać, atakować ad personam. Dyskusja z nimi nie ma sensu.

  • 0

    43.  2016-07-11 12:07:59

    @41 Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Jestem "nieżyczliwy" P4 bo uważam, że zamiast rozbudować swą sieć w czasach gdy dostał preferencyjne stawki MTR bawił się dalej w dealera, czyli odsprzedawcę czegoś co zbudował ktoś inny, a także wykorzystał to do wojny cenowej.

  • 1

    44. ~IaRiCo  2016-07-11 14:24:43  host: 84-10-15-250.static.chello.pl

    Ta informacja jest trochę myląca. Sprawia wrażenie, że to będą nowe przychody operatorów. Tak naprawdę to będzie migracji usług głosowych z sieci dotychczasowych standardów. Należałoby pisać więc o coraz większym udziale VoLTE w realizacji połączeń głosowych i którego to wartość jest szacowana na prawie 35mldUSD.

  • 0

    45. ~Volte  2016-07-13 22:34:04  host: 89-66-3-213.dynamic.chello.pl

    @17 To widocznie telefon też mam z kosmosu. Bo mi już działa

Dodaj swoją opinię