Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoIP w Vobisie

VoIP w Vobisie

WitekT 10 Października 2005 11:12

0 0

Vobis - największa w Polsce sieć sklepów ze sprzętem komputerowym - wprowadziła do sprzedaży bramkę VoIP Linksys PAP2-EU, która została skonfigurowana pod usługę IPFON i dodatkowo zawiera pakiet 100 darmowych minut na rozmowy.

Pojawienie się w ofercie Vobis taniej telefonii internetowej, tzw. bramek VoIP z IPFONem, to efekt niedawno podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Vobis Microcomputer i siecią IPFON. Vobisowi ta umowa umożliwi zaoferowanie klientom gotowej do natychmiastowego użycia bramki VoIP. Dla IPFONu jest to z kolei szansa, żeby szybko powiększyć liczbę abonentów, których w tym momencie jest kilka tysięcy osób.

Decyzja o partnerstwie z IPFONem była podyktowana tym, że działa on w oparciu o jedną z najbardziej nowoczesnych i stabilnych platform VoIP w Polsce. Aby swobodnie rozmawiać za pośrednictwem tej sieci, wystarczy mieć w domu stałe połączenie do Internetu o przepustowości od i do użytkownika na poziomie ok. 30-40 kb/s. Oczywiście należy się także wyposażyć w bramkę VoIP, np. Linksys PAP-EU, która idealnie nadaje się do domowego użytku i zastosowania w małych i średniej wielkości firmach. Dodać należy jeszcze, że koszt 0,09 zł netto za połączenia ze stacjonarnymi telefonami w całej Europie i Ameryce Północnej skazuje tą ofertę na sukces - powiedział Paweł Kuźma z Vobis Microcomputer.
Do bramki można podłączyć dwa telefony lub faksy, z dwoma odrębnymi numerami telefonów, a jej konfigurowanie jest realizowane za pomocą przeglądarki WWW lub z klawiatury telefonu. Bramka PAP2-EU Linksysa kosztuje w Vobisie 299 zł brutto.

Więcej informacji o sieci IPFON jest dostępne na stronie www.ipfon.pl.

Źródło tekstu: IPFON     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2005-10-10 15:47:55  host: external.ciech.waw.pl

  Czy ta bramka Linksysa będzie "LOCKED" do ustawień Inotela czy można ją przekonfigurować na cokolwiek? I jaki jest sens zakupu w Vobis jak firma pani Ziarko-Siwek (co za dziwna zbieżność nazwisk z panem Przemysławem) oferuję tą samą bramkę (unlocked) za 288.99 PLN...

 • 0

  2.  2005-10-10 15:57:02

  Podejrzewam, że UNLOCKED. ;)

 • 0

  3. ~  2005-10-10 15:57:35  host: external.ciech.waw.pl

  Nie będzie "polskiego Vonage" ? ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-173-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że smartfony z ekranami zupełnie pozbawionymi ramek to dobry kierunek rozwoju?

Vivo Apex zadebiutuje 12 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet