Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoIP w UPC od 2005 roku

VoIP w UPC od 2005 roku

sirmark 19 Października 2004 10:55

0 0

Telefonia internetowa (VoIP) będzie dostępna w telewizji kablowej UPC już w przyszłym roku. - poinformował podczas poniedziałkowej konferencji w Warszawie "Forum na rzecz usług szerokopasmowych" Marek Sowa, wiceprezes UPC Polska, operatora jednej z największych sieci telewizji kablowej w Polsce.

Według Sowy, uruchomienie VoIP będzie ostatnim etapem wdrażania trzech pierwszych usług cyfrowych oferowanych poprzez telewizję kablową. Są to, oprócz transmisji sygnału telewizyjnego, szerokopasmowy dostęp do internetu i właśnie telefonia internetowa.

Zdaniem wiceprezesa UPC, na kolejne trzy telewizyjne usługi cyfrowe (wysoka rozdzielczość obrazu HDTV, nagrywanie cyfrowe PVR, pozwalające na cyfrowe zapisywanie programów lub filmów nawet w przypadku ich nieoglądania, oraz tzw. "wideo na życzenie" VoD, czyli możliwość ściągania przez internet i oglądania programów i filmów) polscy abonenci będą musieli poczekać jeszcze kilka lat ponieważ nie można wyprzedzać zapotrzebowania rynku.
Na świecie VoIP staje się coraz popularniejsza. Głównym powodem są niższe ceny rozmów. Według szacunków firmy analitycznej Dataxis, na całym świecie VoIP jest używane w 4,6 mln gospodarstw domowych.

Telefonia internetowa jest udostępniana przez telewizje kablowe, operatorów szerokopasmowego dostępu do internetu czy wirtualnych operatorów telekomunikacyjnych takich jak Skype czy Vonage.

Źródło tekstu: PAP, Onet.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet