Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoIP w Interii we współpracy z Netią

VoIP w Interii we współpracy z Netią

WitekT 22 Czerwca 2005 15:20

0 0

Portal Interia.pl we współpracy z Netią uruchamia usługę Halo. Umożliwia ona darmowe połączenia głosowe pomiędzy użytkownikami Internetu oraz tanie połączenia telefoniczne z numerami stacjonarnymi i komórkowymi już od 7 groszy netto za minutę połączenia.

Usługa Halo oparta jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach bazujących na coraz powszechniej stosowanej technologii SIP oraz wysokowydajnej sieci telekomunikacyjnej Netii, co z pewnością będzie docenione przez użytkowników tej usługi - podkreśla Maciej Włodarczyk, kierownik produktu Netia.

Współpraca portalu internetowego z jednym z liderów wśród operatorów telekomunikacyjnych sam w sobie jest wydarzeniem bez precedensu na rynku VoIP. Współpraca z dużym partnerem pozwala nam zaoferować usługę pozytywnie wyróżniającą się na rynku, np. możliwością otrzymania numeru w największej liczbie stref numeracyjnych - wtóruje Dariusz Stefaniak, dyrektor ds. usług telekomunikacyjnych Interia.pl.
Z połączeń telefonicznych w Halo może korzystać każdy, kto posiada dostęp do Internetu oraz słuchawki i mikrofon. Aby rozmawiać za pośrednictwem Halo z innymi jego użytkownikami wystarczy zarejestrować się w serwisie poświęconym nowej usłudze (http://halo.interia.pl/) i pobrać bezpłatny program Halo.

Użytkownik, rejestrując się w serwisie Halo, bezpłatnie otrzymuje indywidualny numer wirtualnego telefonu, z którego może korzystać niezależnie od tego, w jakim miejscu w danej chwili ma dostęp do Internetu. Za jednorazową opłatą, użytkownik Halo może również zostać właścicielem stacjonarnego numeru telefonicznego w jednej z 15 stref numeracyjnych, dzięki czemu staje się dostępny dla rozmówców korzystających ze zwykłych telefonów.

O ile połączenia pomiędzy użytkownikami usługi Halo są całkowicie bezpłatne, o tyle, aby wykorzystywać Halo do tanich połączeń z numerami stacjonarnymi lub komórkowymi konieczne jest zasilenie konta. Halo jest usługą bezabonamentową i nie wymagającą zawierania umowy. Działa w systemie prepaid, dzięki czemu użytkownik płaci wyłącznie za wydzwonione minuty, kontrolując przy tym swoje wydatki (nie wyda więcej niż planował uzupełniając konto). Pulę pieniędzy przeznaczonych na rozmowy może zwiększyć w każdej chwili przelewem lub używając karty płatniczej.

Źródło tekstu: Interia     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~ehmm  2005-06-22 21:07:00  host: 212.244.115.33

  interia i te Jej całe Halo nie są dokładnie zorientowani co do konkurencji jaka jest na polskim rynku telefonii stacjonarnej - skoro proponuje takie ceny wysokie.. (jak na telefonie internetową) - co do jakości połaczeń zapewne będzie tak jak z NEWFONem - miała być super jakość połaczeń - niestety - nie sprawdziło się - jakość była różna - jak widzę HALO korzysta z tego samego programu co i NEWFON - więc biling będzie na bieżąco dostępny w programie (jeśli nic nie zmienili HALO tak jak NEWFON jest programem anglojęzycznym bez polskiej wersji językowej:((. Netia mnie niemiło zaskoczyła opłatami (za nr tel np biorą sobie opłatę jednorazową w wysokości 6zł brutto:(( (NEWFON daje przynajmniej nr za darmo) - porównań jest sporo - HALO należy do NETII, NEWFON do DIALOGU, jedna i druga sieć daje numery telefonów (ale za to mają droższe ceny połączeń) - ale HALO pomimo iż dopiero zaczyna - już chce pobierać opłatę za nr tel (to nawet telefonia komórkowa w wersji prepaid tego nie robi i nigdy nie robiła...(!!))
  Tak że nie sądzę by Halo było ciekawą ofertą dla internautów (*jedynie pewnie w interii liczą, iż popularność takiego portalu jak interia mimo wszystko da Im klientów)
  Dalej jednak wg mnie najlepsze telefonie internetowe na polskim rynku to:
  1) Skype (dostępna także polska wersja językowa, biling dostępny on-line, sprawdzona wysoka jakość połączeń, możliwość telekonferencji (rozmowa jednocześnie z do 5 osób, a ostatnio nawet jest dostępna opcja wideokonferencji (czyli mozna się słyszeć i widzieć - i to zarówno z jedną jak i wieloma osobami naraz) - ceny na telefonie stacjonarną i komórkową są niestety drogie (wg mnie) to że trzeba tyle płacić za nr w skypie - czy że pobierają sobie niemałe opłaty za możliwość zostaiwania wiadomości (czyli tzw poczty głosowej) - jest sporym minusem. Jednak jakość połączeń oraz możliwość konferencji i wideokonferencji powoduje, iż wśród znanych mi telefonii internetowych SKYPE jest dla mnie numerem jeden:).
  2) ETERIA = najtańsza ..

 • 0

  2. ~ehmm (cd)  2005-06-22 21:25:00  host: 212.244.115.33

  2) ETERIA = najtańsza dostępna na rynku polskim telefonia internetowa. Jedyna chyba (jak na razie) telefonia internetowa z naliczaniem sekundowym) - jakość wciąż nie jest najlepsza - ale jest sukcesywnie poprawiana. Tak, jak w każdej (szanującej się) telefonii internetowej - stan konta jest na bieżąco aktualizowany (tzn wystarczy się wylogować i z powrotem zalogować - i już wiadomo ile się wydzwoniło ostatnio) - ostatnio także poprawiono się - i jest także na bieżąco biling on-line po zalogowaniu się na stronie ETERII, minusy = wciąż niezadowalająca jakość połączeń (szczególnie na telefonie komórkową:((), brak możliwości konferencji (nie pisząc już o wideokonferencji:((, ale ceny + naliczanie sekundowe, pomimo braku (jak narazie) możliwości dostania "normalnego numeru telefonu" (by inni z telefonu komórkowego czy stacjonarnego mogli dzwonić do kogoś) nie ma - mimo wszystko daje tej firmie nr 2 wsród telefonii internetowych
  3) nr 3 to NEWFON - jedyny, ale bardzo przydatny i cenny plus tej firmie daje za darmowy nr stacjonarny (sprawdziłem - można dzwonić do mnie np na NEWFON zarówno z komórek jak i stacjonarnych:) (i nawet jak jestem za granicą - mam NEWFON i np nr bielski - ktoś dzwoni do mnie z kierunkowym 033 - to gdziekolwiek jestem - płaci stawkę lokalną:)). Jakość pomimo reklamy nie jest wcale rewelacyjna:(( - ale nr tel "za free" daje NEWFONowi miejsce trzecie w moim rankingu telefonii internetowej:))
  A czy ktoś ma jakieś inne propozycje co do telefonii internetowych? - które cenicie - a które "nie są warte zachodu"...??
  PS: co do minusów NEWFONu - także brak możliwości konferencji i wideokonferencji.

 • 0

  3. ~ehmm  2005-06-22 21:39:00  host: 212.244.115.33

  przepraszam za pomyłkę (literową) Halo = telefonia internetowa, więc interia nie jest wg mnie zorientowana co do telefonii internetowej na polskim rynku (co do telefonii stacjonarnej pewnie są zorientowani - bo obecnie nie trudno zaoferować klientom ofertę cenową tanszą niż w &TP...:))

 • 0

  4. ~ehmm (cd)  2005-06-22 22:16:00  host: 212.244.115.33

  ok - przemyślałem sytuacje, i widzę to też z innej strony - swego czasu było głośno o tym, iż portal interia.pl myśli nad stworzeniem własnego komunikatora (tak jak gg, tlen czy inne) ale chce być bardziej innowacyjnym i połączyć w swojej ofercie: rozmowy pisane, rozmowy głosowe (telefonia internetowa - wtedy były spekulacje, czy połączy się z jakąś z istniejących firm telefonii internetowych czy wymyśli coś nowego (wiadomo było tylko, iż interia potrzebuje współpracowników - na jakiej zasadzie i kto to miał być - nie wiadomo było.. - teraz się troszkę wyjaśniać zaczyna - telefonia internetowa = Netia) pytanie czy Netia także będzie współpracować w całym projekcie przyszłego komunikatora w interii.pl?? - podobno kolejnymi nowościami mają być możliwość oglądania plików wideo (jak rozumie: teledyski czy inne programy czy wywiady dostępne w interii - jak i możliwość wideo konferencji czy wideo rozmowy) - jak będzie i kiedy to będzie - nie wiadomo. Jednak krok po kroku widzę interia.pl sukcesywnie wprowadza poszczególne elementy swojego przyszłego komunikatora... (są już teledyski, są już programy wideo, są wywiady i reportaże, interia współpracować także zaczęła z nowo powstającą telewizją interaktywną ITVP. Teraz powstała telefonia Voip:)) - co dalej - ja osobiście czekam na dalszy rozwój :))

 • 0

  5. ~brat  2008-10-09 19:52:34  host: nat-tar.aster.pl

  Netia zmnieniła juz dawno swoje oblicze i tak sie temu przygladam z miesiaca na miesiac i mysle ze juz czas rozstac sie ze swoim starym dostawca netu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet