Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoIP podbija USA

VoIP podbija USA

WitekT 31 Sierpnia 2004 14:23

0 0
Liczba abonentów telefonii internetowej na terenie Stanów Zjednoczonych osiągnie przed końcem roku poziom 1 miliona. Oznacza to, że wzrost zainteresowania technologią VoIP jest ogromny – w ubiegłym roku z usług tego typu korzystało tylko 131 tys. Amerykanów.Według ekspertów z firmy The Yankee Group, tempo wzrostu będzie się utrzymywać i w roku 2008 w Stanach Zjednoczonych będzie aż 17,5 mln gospodarstw domowych z telefonami IP. Amerykański rynek VoIP przyspiesza dzięki zainteresowaniu dużych operatorów – w tym roku takie usługi uruchomią firmy AT&T, Verizon Communications i Qwest Communications. Telekomunikacyjni giganci chcą powtórzyć sukces firmy Vonage, która już teraz z dużym powodzeniem pozwala Amerykanom prowadzić rozmowy przez internet. Analitycy podkreślają, że firmy telekomunikacyjne muszą się spieszyć, ponieważ część rynku telefonicznego zagarniają operatorzy kablowi, dostarczający swoim abonentom cały pakiet usług – w tym telewizję, łącze internetowe i właśnie telefonię IP.

Telefonia IP zdobywa popularność za sprawą niskich kosztów – zarówno dla abonentów, jak i usługodawców. Jest to możliwe nie tylko za sprawą tańszej infrastruktury, ale też zwolnienia z regulacji i podatków, jakim podlegają tradycyjne sieci telefoniczne.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-184-73-21-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet