Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoIP podbija USA

VoIP podbija USA

WitekT 31 Sierpnia 2004 14:23

0 0

Liczba abonentów telefonii internetowej na terenie Stanów Zjednoczonych osiągnie przed końcem roku poziom 1 miliona. Oznacza to, że wzrost zainteresowania technologią VoIP jest ogromny – w ubiegłym roku z usług tego typu korzystało tylko 131 tys. Amerykanów.

Według ekspertów z firmy The Yankee Group, tempo wzrostu będzie się utrzymywać i w roku 2008 w Stanach Zjednoczonych będzie aż 17,5 mln gospodarstw domowych z telefonami IP. Amerykański rynek VoIP przyspiesza dzięki zainteresowaniu dużych operatorów – w tym roku takie usługi uruchomią firmy AT&T, Verizon Communications i Qwest Communications. Telekomunikacyjni giganci chcą powtórzyć sukces firmy Vonage, która już teraz z dużym powodzeniem pozwala Amerykanom prowadzić rozmowy przez internet. Analitycy podkreślają, że firmy telekomunikacyjne muszą się spieszyć, ponieważ część rynku telefonicznego zagarniają operatorzy kablowi, dostarczający swoim abonentom cały pakiet usług – w tym telewizję, łącze internetowe i właśnie telefonię IP.
Telefonia IP zdobywa popularność za sprawą niskich kosztów – zarówno dla abonentów, jak i usługodawców. Jest to możliwe nie tylko za sprawą tańszej infrastruktury, ale też zwolnienia z regulacji i podatków, jakim podlegają tradycyjne sieci telefoniczne.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-57-230.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet