Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone wyda 900 mln USD w Afryce

Vodafone wyda 900 mln USD w Afryce

LuiN 3 Lipca 2008 17:01

0 0

Największy na świecie operator telefonii komórkowej chce kupić od rządu Ghany 70 proc. akcji tamtejszego telekomu. Dzięki temu zapanuje nad jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Afryce. Na inwestycje przeznaczy 900 mln USD - pisze Puls Biznesu.

Ghana to jeden z najatrakcyjniejszych rynków. Roczne tempo wzrostu abonentów wynosi ponad 55% - powiedział Arun Sarin, szef Vodafone.
Ghana Telecommunications jest wart 1,3 mld dolarów, w ubiegłym roku zarobił 42 mln dolarów, a sprzedaż wyniosła 290 mln dolarów. W ciągu pięciu telekom zainwestuje, między innymi w rozwój technologiczny 500 mln dolarów.

Inwestycje Vodafone na rynkach wschodzących, poza Ghaną w Turcji oraz Indiach, to efekt spowolnienia na rynkach zachodniej Europy. W 2007 roku brytyjski telekom miał 252 mln abonentów, z czego 106 mln na rynkach wschodzących, między innymi we wschodniej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet