Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone wybrał Windows Mobile

Vodafone wybrał Windows Mobile

sirmark 7 Listopada 2006 12:08

0 0

Vodafone wybrał oprogramowanie firmy Microsoft jako trzecią platformę dla swoich mobilnych telefonów. Tym samym Windows Mobile dołączy do dwóch systemów operacyjnych (Symbian i Linux), które Vodafone będzie stosować w swoich rozwiązaniach przez najbliższe pięć lat.
Vodafone zapowiedział już na początku br., że zmniejszy liczbę systemów operacyjnych wspierających jej produkty z 15 do dwóch lub trzech. Większość producentów telefonów przenośnych stosuje firmowe oprogramowanie, które przez lata było wiele razy ulepszane i modyfikowane, tak iż obecnie operatorzy mają sporo kłopotów, chcąc wprowadzić do swoich ofert nowe usługi oparte na takich telefonach. Vodafone wybrał oprogramowanie Symbian i Microsoft również dlatego, że są to platformy, dla których aplikacje tworzy wiele niezależnych producentów oprogramowania. Podobnie ma się sprawa z systemem operacyjnym Linux.

Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet