Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone wstępnie zainteresowany wyjściem z Polkomtela

Vodafone wstępnie zainteresowany wyjściem z Polkomtela

WitekT 23 Czerwca 2010 17:46

0 0

Możliwa jest sprzedaż 100% akcji Polkomtela i jest wstępne zainteresowanie Vodafone sprzedażą - przekonuje Tomasz Zadroga, prezes PGE, jednego z akcjonariuszy Polkomtela. Jego zdaniem, do transakcji mogłoby dojść w I kwartale przyszłego roku.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes PKN Orlen Jacek Krawiec również stwierdził, że Vodafone może przyłączyć się do sprzedaży udziałów operatora komórkowego przez polskich akcjonariuszy.




Polkomtel jest wyceniany przez analityków na około 16 mld zł. Zainteresowanie wyraził już podobno jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Reuters, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 3

    24. ~  2010-06-23 20:56:55  host: chello089075042080.chello.pl

    PLUS TONIE!!!! myslicie ze dlaczego wszyscy z niego uciekaja??? kto normalny uciekalby z firmy ktora z samych dydident wyplacila w zeszlym roku klilkaset milionow dolarow???? Poprostu oni wiedza to o czym nie wie reszta! Ze plus TONIE!!! maja na bank ogromne jakies problemy o ktorych nic nie mowia zeby nie ploszyc potencjalnego inwestora i nie spowodowac odplywu uzytkownikow!!! Dlatego uciekajcie z tego okretu puki sie trzyma jeszcze na powierzechni!!!

  • -1

    25. ~rrr  2010-06-23 21:27:18  host: 213-238-101-155.adsl.inetia.pl

    do 24 - Plus ma jeden problem - Play i resztę konkurentów + nieudolny zarząd z Baucem na czele (najgroszym ministrem finansów RP w historii) który sam nie wie czego chce. Trochę szkoda, bo to najbardziej 'polski' z operatorów, ale w imię czego mam przepłacać, jeżeli gdzie indziej mam to samo ale taniej?

  • 1

    26.  2010-06-23 21:45:30

    @25 niestety ale jest jak piszesz... dziś z + zostało przeze mnie wyexportowanych 6 aktywacji firmy mojego klienta, play wziął wszystko... wprawdzie różnica między 65,- (+) a 60,- (P4), wielka nie jest, ale między 300 minutami a 540 jednak jest... sayonara polkomtel!

  • 1

    27. ~Antek  2010-06-23 22:00:34  host: 77-255-63-74.adsl.inetia.pl

    Ojej faktycznie pomyliło mi się. Ale nie zmienia to faktu że jeśli Vodafone jest zainteresowany kupnem Polkomtela w 100% to idzie na rękę akcjonariuszom którzy już od dawna chcą wyjść z Plusa. Jak to będzie czas pokaże.

  • 1

    28. ~  2010-06-23 22:56:19  host: t24-12.opera-mini.net

    @21: No właśnie maja paliwo z Orlenu a ceny dużo wyższe od Orlenu. Na poziomie detalicznym powiedzmy te ceny mogłyby być jednakowe, przecież w hurcie kupują duuużo taniej. A tu gdzie tam - widziałem na BP benzynę 98 po 5,11. Szok! Jak ma być dobrze w tym kraju jak tu sami zdrajcy, dąży się aby zgnoić za wszelką cenę wszystko co polskie... Dokładnie jak platforma (Żeby było jasne - nie głosuję na PiS ani na Kaczyńskiego, ale na PO też nie). @24: A leki już wziąłeś?

  • -1

    29. ~sintesi  2010-06-23 23:09:45  host: 178-36-86-74.adsl.inetia.pl

    @26 To się wyrównało... Ja dzisiaj puściłem 6 rezygnacji z "wirtualnych" aktywacji Playa. Pozostały mi jeszcze moje 2 "plusowe" (też na firmę) które właśnie przedłużam :) Przy obecnych warunkach oferowanych przez + (zastrzegam: dla mojego profilu dzwonienia) Play przynosił mi same straty. Jeszcze 2 z Play polecą za miesiąc (wstępnie do prepaid, a potem może MNP do +).

  • 1

    30. ~blablabla  2010-06-23 23:15:58  host: user-188-33-158-228.play-internet.pl

    @28 Ceny zależą głównie od regionu i np. u mnie są podobne na Shellu, Orlenie czy BP. Cena się różni 1-2gr. Przeważnie na BP najdrożej. Jakość paliwa( wydajność), też w dużej mierze zależy od konkretnej stacji. A ostatnia rzecz, jest taka, że jak np. Shell kupuje paliwo w Orlenie to nie oznacza to wcale że jest to takie samo paliwo. I to nie są moje wymysły. Paliwo może się składać z różnych składników, które są określone widełkami. I np. paliwo z Orlenu ma relatywnie dużo etanolu- blisko maksymalnej wartości, która z tego co pamiętam wynosi 15%- tu mogę się mylić. Nie oznacza to wcale że jest gorsze czy lepsze, to zależy od specyfiki danego silnika. Podobnie sprawa ma się z oktanami- niektóre starsze silniki spalają więcej 98 niż 95. Kończąc ten przydługawy offtop, chciałbym prosić o rozwagę w mówieniu co jest tym samym a co nie. Ponieważ sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż się wydaje, a jedynym sposobem na sprawdzenie co się komu opłaca jest organoleptyczny;) test. PS O dieslu nie pisałem- nie bez powodu:) pzdr

  • 0

    31.  2010-06-23 23:26:14

    @28. Chyba dawno nie tankowałeś. Od ponad 2 miesięcy Odkąd zwróciłem uwagę na szyldy z ceną) biorę diesla z Shella o ponad 20gr taniej jak z Orlenu. I to mnie bardzo dziwi, bo kolega wozi i do Shella i do BP paliwo zza wschodniej granicy cysterną z PKN...

  • 0

    32.  2010-06-23 23:28:56

    ad. 31. Nie jest drożej a taniej na Shellu niż na Orlenie mimo, że to samo paliwo!!!

  • 0

    33.  2010-06-24 00:01:47

    Z racji tego, że posiadam auto z silnikiem 2,2 Turbo, dla ciekawości zatankowałem benzynę na BP, cóż nie czułem różnicy, a gdzie tankuje? W Carrefourze, a co będę przepłacał? Cysterna przychodzi z rozlewni Orlenu na Zemborzyckiej w Lublinie, a można zaoszczędzić nawet 10gr na litrze jak nie więcej. Teraz kiedy ceny niedługo będą po 5zł na litrze trzeba sobie jakoś radzić, bo przecież nasze społeczeństwo nie umie się zorganizować, parę protestów i raz dwa by zbijali cenę paliwa, ale u nas w Polsce nie jest to możliwe, może się obudzimy jak paliwo będzie po 6zł.

  • 0

    34. ~  2010-06-24 01:33:43  host: t23-01.opera-mini.net

    @31,32: Robię prawie 50 tys. rocznie. To ciekawe co piszesz, ja jeszcze chyba nie spotkałem tańszego paliwa na Shellu niż na Orlenie. Zwłaszcza tekst o wschodniej granicy można między bajki złożyć. @33: To długo nie pojeździsz, nawet jak ta cysterna faktycznie jedzie z Orlenu to masz niemal pewność, że hipermarketowe stacje chrzczą paliwo. No chyba, że to jakiś bardzo stary klekot albo może raczej rower miałeś na myśli :-)

  • 0

    35. ~  2010-06-24 01:38:43  host: t23-01.opera-mini.net

    @33: Czyli widzisz - na BP jest tak samo kiepskie paliwo jak na stacjach marketowych. Natomiast akcji protestacyjnych próbowano już nie raz i skutek żaden.

  • 0

    36. ~  2010-06-24 01:43:38  host: t08-10.opera-mini.net

    34. Już tankuje auto od ponad roku i nie żałuję, auto chodzi normalnie, to nie rower kolego to strzała, słyszał o Audi S6 2,2 Turbo Quattro rok 97? 250 kucy pije swoje. ;) Mam ciężką nogę więc odczuje od razu spadki mocy. /Kwistas

  • 0

    37. ~J  2010-06-24 08:44:21  host: eny138.internetdsl.tpnet.pl

    "Nie wierzę Francuzom. Ale Anglicy są jeszcze gorsi." To jest najprawdziwsza prawda.

  • 0

    38.  2010-06-24 08:58:30

    Moim zdaniem i tak nic z tego nie będzie. Już tyle razy o tym czytałem. Najmniejdający ciągle będzie upolityczniony jak ZUS cy TVP.

  • 0

    39. ~Krystian  2010-06-24 09:27:01  host: host-81-190-89-147.gdynia.mm.pl

    I gdzie są teraz wszyscy krzykacze co ciągle próbują sprzedać Play a siedzą w Plusie?? No gdzie??!!

  • 0

    40.  2010-06-24 12:03:47

    @34. Nie wiem jak na terenie gdzie tankujesz ale u mnie w mieście ceny ON są takie: Shell 4,37 Orlen 4,59 -mam przed sobą fakturę więc wiem co piszę.

  • 0

    41.  2010-06-24 12:59:37

    @34. A to że część paliwa jest zza wschodniej granicy to chyba normalne. To jest rynek a tam jest taniej. Jeśli nie wierzysz to powiedz po co jest największy kolejowy port przeładunkowy w Małaszewiczach na wschodniej granicy z magazynami paliw płynnych??

  • 0

    42. ~  2010-06-24 13:24:35  host: user-188-33-43-219.play-internet.pl

    @36: Musisz chyba bardzo mało jeździć... Ja mam samochód do jeżdżenia, a nie żeby stał czy tylko na krótkie przejażdżki. Chodzi o to, że jeśli jeździsz faktycznie tym czym napisałeś to koszty eksploatacji są ogromne. Właściwie nie nadaje się to do intensywnej eksploatacji. No chyba, że śpisz na kasie, ale w takim razie dziwne byłoby Twoje wychwalanie Playa, gdzie 5zł na miesiąc mniej robi Ci różnicę. A 5zł to tylko nieco ponad litr benzyny, co pozwala przejechać Twoim autem zaledwie kilka kilometrów.

  • 0

    43.  2010-06-24 14:20:58

    @34. Aktualizacja Orlen 4,74!!!!! Shell 4,41 co Ty na to??

Dodaj swoją opinię