Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone wdroży sieć 3G na Ukrainie

Vodafone wdroży sieć 3G na Ukrainie

orson_dzi 19 Października 2015 10:56

5 0
Rosyjski Mobile TeleSystems (MTS) i Vodafone doszły do porozumienia w sprawie rozszerzenia współpracy na terenie Ukrainy.

Dzięki nowemu porozumieniu obie firmy, współpracujące ze sobą od 2008 roku, wdrożą na terenie Ukrainy sieć 3G. Uruchomienie usługi nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy i odbędzie się pod marką Vodafone, jednocześnie z rebrandingiem MTS.

Vodafone wdrożyło już sieć 3G w 26 krajach.


Źródło tekstu: cellular-news; wł     

Dodaj do:

Tagi: ukraina | vodafone | mobile telesystems

w sumie: 17
  • 1

    1.  2015-10-19 11:00:07

    To tam dopiero 3G wprowadzają..?
    :-o

  • 1

    2.  2015-10-19 11:01:03

    @1 właśnie chciałem o to samo zapytać. Czy chodzi może o to, że właśnie tylko oni nie wprowadzili tej technologii?

  • 1

    3.  2015-10-19 11:01:36

    3G jest tam od czerwca 2015. Dosyć ciekawe, bo 63,3 Mbps. Działa w dwóch miastach - Lwowie i Kijowie.

  • 1

    4.  2015-10-19 11:03:48

    3G? A LTE kiedy? W przyszłym tysiącleciu?

  • 0

    5.  2015-10-19 11:08:39

    @3 w takim razie wychodzi na to, że mobilny dostęp do internetu tam nie istnieje (no chyba że po GPRS, EDGE). Ma ktoś wiedzę, jak to wygląda z internetem po kablu?

  • 1

    6. ~Adam  2015-10-19 11:11:11  host: user-94-254-133-126.play-internet.pl

    Orson_dzi
    Powiedz mi czy tam było już 3G i tylko rozszerzają czy w ogóle nie było???
    Jeśli nie było to LTE będzie może za 20 lat. I jakie telefony tam sprzedawali tylko 2G. ???
    Bo po cóż by 3G i 4G lte.

  • 0

    7. ~  2015-10-19 11:16:05  host: 193.etlink.pl

    Orson, branding nie jest wdrożeniem. MTS będzie na Ukrainie oferował 3G pod marką Vodki....

  • 3

    8.  2015-10-19 11:23:07

    Wszędzie są hotspoty. W każdej knajpie. Mobilny internet nie istnieje, niestety. A łącza? Tak naprawdę wszędzie, gdzie byłem (Lwów, Stanisławów, Kamieniec, Winnica, Kijów, Odessa) był światłowód/ethernet do domu. Łącza zazwyczaj symetryczne. Strasznie tanie. Dużo operatorów wymienia się ruchem w PLIXie. Fajnie mieć pingi po Polski z Kijowa po 15 ms ;)

  • -5

    9. ~aerer  2015-10-19 11:43:17  host: apn-77-114-109-147.dynamic.gprs.plus.pl

    uuu to na połowie ściana wschodnia będzie zakaz teraz i 3G . Wcześniej nasze dupowłazy zakazały używania budowani nadajników na wschodzie Polski by nie zagłuszać upa sygnału ich sieci. Teraz pewnie zakaz będzie też na terenie wschodnim na 3 G naszych operatorów bo w dupę trza nadstawić by być bardziej otwartym na wrogość tego od zawsze wrogiego nam zbiorowiska faszystów i wrogów POLSKI upadlińców!
    wrogiem jest i będzie ukrajniiec litwin i niemiec to są śmiertelni wrogowie a nie wytworzenie sztucznie!

  • 1

    10. ~Adam  2015-10-19 11:48:46  host: 093105220151.rybnik.vectranet.pl

    teraz chyba każdy wie jak zacofana była Ukraina która teraz chce do UE

  • 0

    11. ~tkubon  2015-10-19 12:18:45  host: tmo-102-140.customers.d1-online.com

    To rzeczywiscie słabo jeśli naprawdę nie było 3G. Z drugiej strony chyba mieliby taniej na tak dużym i rozproszonym terenie. W Rosji chyba jednak dominuje internet mobilny (Z braku poważniejszej infrastruktury kablowej w wielu miejscach) na niskich częstotliwościach. Tak mi to opowiadał znajomy Rosjanin

  • 1

    12. ~GaduAirowiec  2015-10-19 12:29:23  host: ip41.dknadmin.be

    Na nokii N73 jak bywalem na Ukrainie w 2013,2012 roku to nie bylo 3G. Mozliwe ze mieli szybki net na jakiejs innej czestotliwosci.

  • 1

    13.  2015-10-19 12:41:30

    Do tej pory w Ukrainie popularny był (i nadal jest) Intertelkom, który oferował internet 3G w technologii CDMA. Prędkość maksymalna to do 14,7 Mbit/s.
    Strona operatora (mapka zasięgu) http://tlp.is/7ww

  • 0

    14. ~karluum  2015-10-19 12:54:45  host: 91-241-35-3.internet.jettel.pl

    Rozpoczną od Donbasu i Krymie...

  • 0

    15. ~theneo24  2015-10-19 16:14:36  host: terminal-3-205.retsat1.com.pl

    Zobaczcie ich odległości oni nie potrzebują ani 3G ani 4G LTE oni są mądrzejsi będą mieli od razu 5G : ]

  • 0

    16. ~  2015-10-19 20:41:50  host: user-94-254-145-26.play-internet.pl

    3 g bylo ale te 380 pare. W wiekszych miastach i rzadziej niz czesciej. teraz to ma byc hsupa czy tam cos z tej beczki. Po kablu podobnie jak u nas- jakosciowo do 20 uzyskasz, na wsi do 2 ; ) ja bralem starego srajfona 4S czy tam z jakas literka- i skype bo Hot spoty maja porzadne i darmowe. Do PL strasznie drogo z naszych sieci. Polskie ZLodzieje zdzieraja

  • 0

    17. ~Kijów  2015-10-19 22:24:36  host: 213.227.206.38

    3g brak byl dotychczas a teraz właściwie Kijow i okolice lotnisk w innych miastach wiec i tak bieda. Po kablu jest szybki (szybszy niz w PL) i tani internet - przynajmniej ten ktory mam z kablowki.

Dodaj swoją opinię