Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone walczy z VoIP

Vodafone walczy z VoIP

WitekT 19 Lipca 2005 12:30

0 0

Niemiecki Vodafone planuje uniemożliwić odbieranie rozmów ze Skype i innych telefonów internetowych abonentom swojej sieci.

Rzecznik Vodafone Germany, Heiko Witzke poinformował, że zmiana polityki firmy w stosunku do połączeń przychodzących od operatorów VoIP miałaby nastąpić od roku 2007. Nie wyjaśnił jednak dlaczego przedsiębiorstwo się na to zdecydowało, ale w wywiadzie stwierdził, że rok 2007 jest jeszcze daleko i wiele się może do tego czasu wydarzyć".

Rzecznik całej kompanii Vodafone w Wielkiej Brytanii powiedział, że w pozostałych 15 oddziałach firmy, funkcjonujących w Europie i Azji nie ogłoszono podobnych rewelacji.
Technologia VoIP dla operatorów komórkowych, podobnie jak dla firmy obsługujących sieć stacjonarną, jawi się jako duże zagrożenie. Operatorzy sieci stacjonarnych w USA już podejmowali kroki aby zwalczyć niewygodnego rywala. Firmy wywierały naciski na stanowe i federalne ciała ustawodawcze, tak aby wprowadzić regulacje niekorzystne dla VoIP. Próbowały także odmawiać wsparcia dla numerów dostępowych z których korzystają telefony internetowe.

W Polsce największy operator stacjonarny dopatrzył się w VoIP przede wszystkim zagrożenia dla zysków z rozmów międzynarodowych.

Źródło tekstu: Dziennik Internautów     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~stz  2005-07-19 12:56:00  host: dsu36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wniosek jest prosty: boją się taniej konkurencji.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet