Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone w nazwie madryckiego metra

Vodafone w nazwie madryckiego metra

WitekT 26 Listopada 2013 08:36

8 2
Vodafone podpisał umowę z metrem w Madrycie, na mocy której zmienią się nazwy niektórych stacji oraz jednej linii. Zapłaci za to 3 mln euro przez 3 lata.



Od czerwca linia 2, oznaczona na mapie kolorem czerwonym, będzie się nazywała Line 2 Vodafone. Centralna stacja - Sol, prowadząca na plac Puerta del Sol - zostanie przemianowana na Sol Vodafone. Dodatkowo, logo Vodafone pojawi się na wszystkich mapach, stacjach metra i wagonach metra.

Kontrakt z telekomem, drugim największym w Hiszpanii, może powodować kontrowersje wśród mieszkańców, bo stacja Sol jest typowym miejscem protestów antyrządowych.

Źródło tekstu: Telegraph, wł     

Dodaj do:

Tagi: vodafone

w sumie: 24
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    6. ~Namakon  2013-11-26 09:31:54  host: 81.219.84.18

    Planet akurat ten przykład z CNK jest dosyć marny - nazwy "Centrum nauki kopernik" / "Panorama Racławicka" czy wszelkie inne odnoszące się do istotnych budowli w pobliżu są jak najbardziej na miejscu i nie ma to nic wspólnego z reklamowaniem przystanku nazwą operatora telekomunikacyjnego/producenta ciasteczek. Wyjątek? Przystanek przy siedzibie rzeczonego... dlatego 'tak' dla przystanku "Szpital wojewódzki/Pałac kultury" 'nie' dla "przystanek czekoladek wedel/linia piwa tyskie/nitka nju-orangutana".... widac różnicę :) ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~mar  2013-11-26 09:48:16  host: n08-07-06.opera-mini.net

    @5 Czy przystanek Uniwersytet lub Megasam tez tak Cie drazni? I po co te wtrety o Lechu Kaczynskim, Wawelu, Rosjanach? Co to wnosi do tematu artykulu? Lepiej sie poczules?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2013-11-26 09:58:41

    Ja wiem o co chodzi Namakon, ale prawda jest taka, że tylko trochę zagolopowałem się w porównaniu.. tutaj lansują nazwę politycy (oryginalny powód: bo rzekomo pokrywa się z nazwą stacji kolejowej..), tam - firma albo lobby firm. W pierwszym przypadku chodziło mi o prostotę i niepotrzebne komplikowanie, acz tak, masz rację że nie jest to reklama sensu stricte.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~  2013-11-26 10:07:09  host: 77-255-19-206.adsl.inetia.pl

    Dodanie Vodafone do stacji metra to nie problem, ale zmiana nazwy linii to już jest głupia. Przecież tacy np. turyści się pogubią...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2013-11-26 10:14:43

    @9 bez przesady. Przecież pierwszy człon z nazwą linii zostaje. Trzeba przyznać, że dość "ciekawe" podejście do tematu "naming rights" (nie wiem czy w j. polskim jest odpowiednik tego określenia). Pytanie czy da to jakiekolwiek wymierne korzyści marketingowe. W Hiszpanii kto ma mieć telefon już pewnie ma, a turyści i tak raczej wielkiej grupy docelowej stanowić nie będą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Namakon  2013-11-26 10:24:13  host: 81.219.84.18

    Będą się miec z pyszna konsultanci jak przyjedzie nieogarnięty-turysta i po zobaczeniu "Vodafone" na plakietce będzie dzwonić na infolinię skarżyć się że a) metro się spóźnia/jest w nim brudno b) pytać o rozkład...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~jacek  2013-11-26 10:45:28  host: 3620networks.net

    no tak, w Austrii by na coś takiego nie pozwolili bo sie cenią, a biedniutka Hiszpania robi co może

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~  2013-11-26 10:58:52  host: n12-06-04.opera-mini.net

    Idiotyczna akcja. Ale czego można oczekiwać od kraju, w którym tradycją jest katowanie byka.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2013-11-26 11:04:29

    @12 co ma jedno z drugim wspólnego? @13 Akurat Barcelona ma się najlepiej w całej Hiszpanii. A co do byka - mam nadzieję, że z podobnym nastawieniem wchodzisz do sklepu i mówisz o dziale mięsnym :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~  2013-11-26 11:06:14  host: 196.etlink.pl

    @9 linie w Barcelonie oznaczone są kolorami, więc zmiana nazwy to nie problem. Gorzej, gdyby kolory pozmieniali i np. żółtą zamoenili na czerwoną, a czerwoną na fioletową, zaś fioletową na zieloną ;->

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~  2013-11-26 11:33:26  host: public-gprs515037.centertel.pl

    @14, a co to ma wspólnego z mięsnym?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~max  2013-11-26 11:40:19  host: 89-78-68-173.dynamic.chello.pl

    poprawcie sobie: to w Madrycie, nie w Barcelonie

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2013-11-26 13:16:57

    @16 słowa "katowanie byka" kojarzy mi się jednoznacznie z obrońcą zwierząt.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~  2013-11-26 13:58:51  host: public-gprs516888.centertel.pl

    Kiedy w Polsce doczekamy się Vodafone? Dostałem ich kartę SIM w gratisie do laptopa z wbudowanym modemem i nie mogę jej aktywować, bo nie ma u nas Vodafone... ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~ktos  2013-11-26 14:15:32  host: n14-02-08.opera-mini.net

    Pomysł bardzo dobry! U nas mogliby coś takiego zrobić, np. druga linie metra nazwać play czy chevrolet w zamian za współfinansowanie budowy. Pozytyw byłby taki, że prywaciarz patrzyłby na łapy i inwestycja byłaby tańsza. i nie byłoby potrzeba podnosić cen biletów na 4.5 czy ile tam jest teraz w Waw...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~  2013-11-26 16:02:27  host: 89-73-170-180.dynamic.chello.pl

    PLANET: Bezsensowny przykład podałeś. W takim razie stacja Politechnika to też reklama?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2013-11-26 16:59:17

    @19 : raczej sie nie doczekasz. Vodafone jest raczej siecia pozycjonujaca sie premium, o wyzszych cenach i marzy... Polske raczej beda omijac...