Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone UK kończy z roamingiem?

Vodafone UK kończy z roamingiem?

LuiN 14 Maja 2009 13:04

0 0

Vodafone UK rezygnuje z taryf roamingowych w 45 regionach. Podróżujący będą mogli korzystać z opłat za rozmowy i SMS-y dokładnie takich jak w Wielkiej Brytanii. Nie będzie tez żadnych opłat za połączenia przychodzące.

Od 1. czerwca taryfikacja rozmów prowadzonych w roamingu odbywa się w wybranych regionach zgodnie z krajowymi stawkami. Wcześniejsza promocja zakładała dodatkowe 64 pensy za inicjację połączenia, w obecnej ofercie opłaty tej już nie ma. Dramatyczne przestają być też stawki za SMS-y i MMS-y - są takie same jak w granicach UK.




Z wysokimi opłatami wciąż jednak będzie związana transmisja internetowa, której cena ma być zgodna regulacjami KE. Największą wadą oferty jest jednak inna kwestia - to tylko promocja, która trwać będzie od 1. czerwca do końca sierpnia. Na liście 45 regionów o obniżonej taryfikacji znalazła się również Polska.

Źródło tekstu: The Register, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2009-05-14 13:37:29

    evad - masz rację, wziąłem to za jedną promocję, tymczasem jest wtrącenie dotyczące poprzedniej oferty. Dzięki śliczne za zwrócenie uwagi!

  • 0

    6.  2009-05-14 13:38:09

    LuiN, nie ma sprawy. :)

  • 0

    7.  2009-05-14 13:39:22

    Jeszcze jeden drobiazg - promocją objętych jest 35 krajów, a nie 45.

  • 0

    8. ~mirekb  2009-05-14 14:02:56  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    wazny news.regulacji cen transferu na poziomie detalicznym konsumenci nie doczekaja chyba nigdy,narazie na poziomie hurtowym musi wystarczyc.dobre i to

  • 0

    9.  2009-05-14 14:11:28

    Wszystko pięknie tylko jak Vodafone zamierza to zrobić kiedy lokalny operator chce kasę za zajętość sieci ? Załóżmy że mam numer w Vodafone w UK, przyjeżdzam do Polski, loguje się do Ery, ktoś do mnie dzwoni, ja nic nie płacę za przychodzące, ale Era chce od Vodafone kasę za połączenie !

  • 0

    10. ~:))  2009-05-14 14:12:50  host: chello084010144023.chello.pl

    to jest dobra droga - kiedy nasi????

  • 0

    11. ~  2009-05-14 14:19:42  host: f142-057.opera-mini.net

    10 jeszcze z 99 lat przecież najpierw musimy murzynów przegonic technologicznie i finansowo.

  • 0

    12. ~Derek  2009-05-14 14:25:56  host: dli28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moglo by sie to upowszechic wszedzie i u wszystkich

  • 0

    13.  2009-05-14 14:26:29

    9 - no przecież jak ktoś dzwoni na nr Vody brytolskiej, to za to płaci i część tej kasy zostanie przekazana Erze. Jeżeli MTR dla "gości" roamingowych jest taki sam jak połączeń PL->PL, to Voda zostanie zachargowana przez Erę na 21 gr/min (nieco ponad 4 p). Chyba nie dołożą do tego za bardzo ;-)

  • 0

    14. ~  2009-05-14 14:27:34  host: fbz170.internetdsl.tpnet.pl

    @7 evad. ale kraj i region to co innego. 45 regionów w 35 krajach ;)

  • 0

    15. ~pbe  2009-05-14 14:58:09  host: 217.147.104.142

    Za niedługo okaże się że taniej w PL dzwonić z Vodafone UK w roamingu niż z naszych opów lokalnie.

  • 0

    16. ~Bartek  2009-05-14 14:59:21  host: ip-94-42-45-53.multimo.gtsenergis.pl

    Krok w bardzo dobrym kierunku! Roaming to przeżytek...

  • 0

    17. ~Aster  2009-05-14 17:11:41  host: pxgot2.srv.volvo.com

    Tak powinno być, podpisałbym umowę abonamentową w UK a korzystał w PL :)

  • 0

    18. ~:))  2009-05-14 17:40:11  host: chello084010144023.chello.pl

    do 15 - to całkiem prawdopodobne, takie kwiatki już się zdarzały lata temu z operatorami linii stacjonarnych

  • 0

    19. ~Chris  2009-05-14 18:14:41  host: chello089076240167.chello.pl

    do 15 tylko jak przeniesc numer 0048 xxx xxx xxx do vodafone UK? jedyna szansa ze UE ujednolici numeracji i zmiast 0048 bedzie 00348 tak jak kiedys planowali zrobic

  • 0

    20.  2009-05-14 18:17:36

    podobna usluge dawalo vodafone w irlandii za ok 5 euro miesiecznie nazywala sie passport czy cos takiego. nie placilo sie za odbieranie w sieciach partnerow roamingowych (w praktyce tam gdzie vodafone mialo udzialy), a wykonanie polaczenia kosztowalo tyle co w kraju ;)

  • 0

    21. ~mir  2009-05-14 18:45:26  host: 80.54.10.172

    Czy ktoś wie gdzie moge znalezc liste tych krajów? Oraz to ile kosztują rozmowy z angielskiego Vodafone do Polski?

  • 0

    22. ~slo  2009-05-15 06:34:07  host: dynamic-78-8-21-197.ssp.dialog.net.pl

    wow promocja super chwilowa ale super :-)

  • 0

    23. ~  2009-05-17 02:33:26  host: aaua48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Dramatyczne przestają być też stawki" - czy to tłumaczenie komputerowe?

  • 0

    24. ~marx  2009-05-30 21:46:27  host: 87-205-223-18.adsl.inetia.pl

    W vodafone jesli nie masz uslugi passport, nie jestes objety promocja. Usluga passport nic nie kosztuje, a duzo daje - jesli jestes za granicami uk i dzwonisz do uk to placisz jednorazowo 70p (za minute), a jesli przekroczysz to schodzi Ci z darmowych minut. Teraz dzieki promocji to juz wogole bajka. Poza tym promocja dotyczy tylko rozmow do UK spoaza UK. W polsce to i za 100 lat nie ma takich opcji. Szkoda, ze autor nie doczytal.... ale to normalka

Dodaj swoją opinię