Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone rozważa dokupienie udziałów Polkomtela

Vodafone rozważa dokupienie udziałów Polkomtela

sirmark 17 Listopada 2006 03:00

0 0

Grupa Vodafone rozważa zwiększenie udziałów w Polkomtelu i dalej zamierza kontynuować ekspansję poprzez akwizycje - poinformował w czwartek prezes Vodafone Arun Sarin.

Podczas czwartkowej konferencji zorganizowanej przez Morgan Stanley w Barcelonie Sarin poinformował inwestorów, że Vodafone jest wyraźnie zainteresowany zwiększeniem udziału w Polsce. Vodafone ma obecnie 19,6 proc. akcji Polkomtela.

Sarin zauważył też, że telefonię komórkową w Europie czeka trudny okres, który może potrwać rok lub dwa lata, wynikający z konkurencji oraz decyzji regulacyjnych, które mogą mieć wpływ na sprzedaż i zyski.

Rzecznik Vodafone powiedział w czwartek, że w doniesieniach "Berliner Morgenpost" sugerujących przeniesienie centrali koncernu do Berlina, lub do któregoś z krajów Europy Centralnej "jest bardzo mało prawdy", choć nie nazwał ich spekulacjami.




"Vodafone rozgląda się za potencjalnymi miejscami, z myślą o ulokowaniu w nich niektórych swoich działów zgodnie z dobrze udokumentowanym dążeniem do obniżki kosztów operacyjnych w Europie" - powiedział PAP rzecznik Vodafone. "W ramach naszej działalności w krajach europejskich realizujemy kilka programów zakładających konsolidację oferowanych przez nas usług. Niektóre z nich wymagają ustanowienia nowych, scentralizowanych ośrodków" - dodał.

Vodafone realizuje obecnie strategię zwiększania obecności na rynkach rokujących potencjał wzrostu i wycofywania się z tych, które go nie rokują.

W sierpniu koncern sprzedał swój 25-proc. udział w belgijskim operatorze telefonii komórkowej nastawionym na usługi dla biznesu - Proximus, firmie Belgacom za 2 mld euro. Koncern wyzbył się także swojej japońskiej sieci i niewykluczone, iż sprzeda swoje udziały w amerykańskim operatorze Verizon Wiereless, czego domaga się część akcjonariuszy.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~men  2006-11-17 07:30:06  host: echo111.server4you.de

    Oj, jak ja chcę poprawy jakości Polkomtela - stosunek do klienta + jakość dostarczanych usług. Na stronach internet.w.telefonie.pl są opisane usługi.

  • 0

    2. ~piti110  2006-11-17 07:52:27  host: 83.238.70.51

    to bedzie vodafone PL ?????????????????????????

  • 0

    3. ~szalony  2006-11-17 08:15:59  host: asv223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy vodafone takze przykladal reke do "oszczednosci " w Plusie ? Bo powoli mam dosc Plusa :(

  • 0

    4. ~Aster  2006-11-17 08:50:16  host: pxgot2.srv.volvo.com

    Ten Vodafone to chyba jak Tele2 :(

  • 0

    5.  2006-11-17 09:20:24

    "i dalej zamierza kontynuować ekspansję" - czy można coś kontynuować dalej skoro ten czasownik już sam w sobie oznacza robienie czegoś dalej? ;-)

  • 0

    6. ~Leon  2006-11-17 10:42:18  host: apn-100-188.gprsbal.plusgsm.pl

    A mnie Polkomtel pozytywnie zaskoczył. Została mi anulowana opłata za wymianę uszkodzonej karty.

  • 0

    7. ~~wers  2006-11-17 11:08:24  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Bardzo ciekawe co z tego wyjdzie!

  • 0

    8.  2006-11-17 11:15:25

    Obym w maju 2007 nie musiał zerwać umowy z plusem a może z vodafonem!!

  • 0

    9. ~lukasm  2006-11-17 11:26:23  host: abiv153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znowu zrobią centrum księgowe w Polsce. A swoją drogą, ciekawe jaki mają pomysł na zwiększanie udziałow w Plusie?

  • 0

    10. ~dt  2006-11-17 12:51:27  host: wap.plusgsm.pl

    Z tego wynika ze teraz jest najlepszy czas na sprzedaz przez naszych akcjonariuszy udzialow w Polkomtelu, bo im dluzej zwlekaja tym gorsze prognozy dla telefoni komorkowej...

  • 0

    11. ~szalony  2006-11-17 13:49:25  host: inet20909-1.eranet.pl

    Jest zero szans że u nas będzie vodafone pl zamiast plusa. Dlaczego - to proste z Plusa żyją rządzący i chcą z niego zrobić niby operatora narodowego który miałby być nawet konkurencja dla Tp !!! Państowo niestety nie sprzeda kury z złotymi jajkami. Piszę niestety bo gdyby był vodafone pl to napewno dla nas abonentów było by lepiej :) nie będę się rozpisywał dlaczego ale niestety firma "państowa" jaką prawie jest Plus nigdy nie będzie dobra póki rządzący nie będą nią grali i nie odejdą od tego koryta.

  • 0

    12. ~~szalony  2006-11-17 13:51:23  host: inet20909-1.eranet.pl

    Miało być - będą nią grali ;)

  • 0

    13. ~Zico  2006-11-17 22:13:08  host: 213.158.194.228

    Tylko nie to! Juz zabojady zniszczyly Centertela, szkopy wziely sie za PTC i nie wiadomo jak sie to skonczy. I teraz jeszcze Vodafone czai sie na Plusa. Niech juz lepiej Plus pozostanie w rekach firm panstwowych, bo i tak ma niezla oferte niz mialby byc zniszczony przez Vodafone tak jak Centertel przez France Telecom. Cwaniaki-wycofuja sie z bogatych krajow, bo nikt ich juz tam nie chce znac i pchaja sie do nas jak te swinie.

  • 0

    14. ~Przemo  2006-11-20 22:07:41  host: host-ip130-80.crowley.pl

    mam nadzieje ze vodafone odstąpi od tych planów... inaczej bedzie tak jak z TP - france telecom rekompensuje sobie straty we francji zyskami w Polsce. przez ostatni rok do francji zostało wysłane blisko 1 MLD złotych !!! czy nie można było ich wydać na inwestycje??!

Dodaj swoją opinię