Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone opuszcza Szwecję

Vodafone opuszcza Szwecję

WitekT 2 Listopada 2005 13:16

0 0
Norweski Telenor odkupi od Vodafone jego szwedzką sieć komórkową za 1,04 mld euro.

Vodafone sprzedał swoją sieć w związku z dość mocnym spadkiem zyskowności przedsięwzięcia, prawdopodobnym jest też fakt gromadzenia funduszy na odkupienie od właścicieli udziałów w Polkomtelu.

Szwedzki Vodafone był trzecim pod względem wielkości operatorem. Obsługuje 1,52 mln abonentów, co daje mu 15,6% udziału w rynku. Zarządza infrastrukturą GSM i UMTS - w zasięgu tej ostatniej znajduje się ponad 80% populacji kraju.


Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-11-02 14:31:59

    Zlosliwi mowia, ze klopoty szwedzkiej vodki daczely sie po rebrandingu..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet