Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone negocjuje z TDC

Vodafone negocjuje z TDC

WitekT 18 Sierpnia 2008 08:58

0 0

Vodafone rozmawia z TDC na temat kupna 4,8% akcji Polkomtela, poinformował Financial Times. Vodafone ma teraz 19,61% akcji operatora.

Negocjacje z Vodafone dotyczą możliwego nabycia przez tą spółkę proporcjonalnej części akcji Polkomtela sprzedawanej przez TDC - poinformował duński telekom zastrzegając, że nie doszło jeszcze do żadnych konkretnych ustaleń.




TDC już w 2006 roku zdecydował o sprzedaży należących do niego 19,61% akcji Polkomtela czterem największym akcjonariuszom operatora: polskim spółkom PKN Orlen, KGHM i PGE oraz brytyjskiemu Vodafone. Ten ostatni nie chciał jednak zostać zmarginalizowany i próbował zablokować sprzedaż wnosząc sprawę do sądu arbitrażowego. Według Financial Times, Vodafone jest zainteresowany odkupieniem akcji Polkomtela należących do PKN. Wraz z jego pakietem posiadałby co najmniej 44% kapitału polskiej spółki. W maju Waldemar Maj, wiceprezes płockiego koncernu powiedział, że może on sprzedać pakiet akcji Polkomtela Brytyjczykom lub KGHM.

Źródło tekstu: Financial Times, Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 57
  • 0

    38.  2008-08-18 23:02:08

    ~kwistas - ja akurat nie o tym - o Dużym Formacie i ciekawym materiale o Polakach (ich samobójstwach) w "zachodnim raju" ;-)

  • 0

    39.  2008-08-18 23:39:04

    @wlo - zapłaciłbyś 150zł i dostał 612 minut i 14 sekund wymiennych na 2000 smsów/mmsów. Ta kwota byłaby oczywiście proporcjonalnie mniejsza, gdyby odliczyć od niej jeszcze darmowe minuty za odbieranie połączeń, których na pewno miałbyś sporo i włączał różne pakiety, które są od czasu do czasu oferowane. Ciężko jest jednak podać dokładną kwotę, bo nie widzę billingu. Teoretycznie 534 minuty kosztowałyby jakieś 112 zł bez żadnych usług dodatkowych, które pewnie obniżyłyby jeszcze rachunek. Jeżeli natomiast chodzi o Vodafone, to prędzej czy później ta marka pojawi się na polskim rynku, bo tak po prostu jest na całym świecie i jakieś sprzeczanie się na forum ani temu nie zaszkodzi, ani nie pomoże, bo zwykły klient wpływu na to i tak nie ma i mieć nie będzie.

  • 0

    40. ~jojo  2008-08-18 23:45:42  host: eep195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tomek_19 dobrze Ci radzę - "nie zadzieraj" z wlo. ;-)

  • 0

    41.  2008-08-18 23:49:10

    @jojo - przez te kilka lat przywykłem już do jego specyficznych komentarzy i wiem, że i tak zaraz z czymś wyjedzie, że w Plusie oprócz tych setek minut za tyle samo pieniędzy ma jeszcze 10 innych usług :-D Ciężko jest otworzyć komuś oczy, gdy ma je szeroko zamknięte :-P

  • 0

    42. ~hgdhghfgd  2008-08-19 00:13:04  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    Won Vodafone!!!!

  • 0

    43. ~DejwiD  2008-08-19 01:10:08  host: public-gprs80535.centertel.pl

    czleniu.. ty masz jakiegos zajoba na moim punkcie?? wszedzie szukasz jakiejs zaczepki. wez sie moze za cos? nie wiem, moze polataj po klatce.. i na przyszlosc radze w swych marnych zartach nie poruszac tematu rodziny. bo latwo mozna sie posliznac.. chyba nie chcialbys pod swoim adresem przeczytac czegos w stylu:a nie wiem czy wiesz.. ale okreslenie oko za oko istnialo w czasach, kiedy twoja rodzicielka nie zaczela sie jeszcze zastanawiac: a moglam polknac..

  • 0

    44. ~  2008-08-19 01:12:35  host: public-gprs80535.centertel.pl

    jeden:zero! dla mnie..

  • 0

    45. ~kwistas  2008-08-19 02:06:40  host: w3cache.wignet.pl

    @wlo ok pomyłka myślałem że tylko o telekomunikacji tutaj piszemy :-)

  • 0

    46. ~kwistas  2008-08-19 02:15:36  host: w3cache.wignet.pl

    ~~piokuk zapraszam do Lublina wyjaśnisz paru mieszkańcom co to znaczy słowo infantylny przy okazji powiesz co myślisz o Lublinie na pewno zostaniesz gorąco przyjęty oczywiście na swój sposób. Tak dla jasności to nie jestem na tobie i nie mam zamiaru cie ujeżdżać. xD PS tak dla "jasności" co ty do mnie masz? uraziłem cie tak strasznie? Najbardziej irytują mnie dojazdy które są na temat rodziny, proszę nie rób tego to jeszcze bardziej pogarsza cie w oczach innych.

  • 0

    47.  2008-08-19 07:47:49

    Tomek_19 - to zdecydowanie za dużo ;-) Nie korzystam z ofert co jakiś czas oferowanych (to dla prepajdowców zostawiam ;-)). Nie mam czasu ani ochoty bawić się w wyszukiwanie promocji, szczególnie, ze że za to co powiedziałem zapłaciłem... 65,04 zł netto (79,35 zł brutto). Ozbacza to, że 10 złotych z abnamentu (75 zł netto) mam do wykorzystania w kolejnym miesiącu, mogę sobie zasilić konto esemesowe na bramce, albo przedłużyć abonament na mobilne GG na kwartał ;-) Tak więc powtarzam - jeśli komuś pasuje Play, Orange, Era albo Plus, niech mnówi, że jemu pasuje a nie uogólnia. Bo naprawdę jak dla mnie Play wcale nie ma najlepszej Oferty - co wykazałem nie raz, Orange i Era mi się nie opłaca (odpowiednio 3,7% i 0,1% czasu wydzwoniłem na numery w tych sieciach). Na ok. 150 połączeń, prawie połowa to "unikalne" numery telefonów - nie potrzebuję więc wybranego numeru bez limitu albo 5 numerów z limitem 2 tys. minut ;-) Ja mam ten komfort, że nawet nie muszę analizować w tej chwili cenników! Nie ma i nie będzie długo cennika Orange ani Ery który spowodowałby opłacalność zniamy operatora. Tak samo nie wiem jak bardzo musiałby się zmieniać sposówb rozliczania połączeń, żeby operator typu Play miał dla mnie korzystną oferte ;-)

  • 0

    48.  2008-08-19 07:49:11

    ~kwistas - o życiu i umieraniu też jak zauważyłem, stąd moja wskazówka ;-)

  • 0

    49.  2008-08-19 07:54:40

    Co do wyjeżdżania... Nie wyjeżdżałem nigdy z dodatkowymi usługami itp. za te same pieniądze... To raczej Wy wyjeżdżacie - np. z zakupem zdrapki na allegro co powoduje, ze minuta jeszcze taniej wychodzi... No nie bądźmy śmieszni... Jeśli Tobie czy innym się to opłaca... Kupujcie - ja czasu nie mam na to.

  • 0

    50.  2008-08-19 08:01:45

    Tomek_19 - a po co Ci billing? Czyżby Play miał zróżnicowane ceny w zależności od kierunku na jaki się dzwoni? Jeśli chcesz - podam: 27,5% stacjonarne, 3,7% Orange, 0,1% Era, 68,7% Plus (dużo w tym miesiącu kosztem stacjonarnych, ale generalnie łącznie na stałym poziomie. Może do Ery coś mało - zwykle mniej więcej połowa tego co do Orange wychodzi - łacznie do 10% najwyżej jak mam aktualnie zlecenie u klienta mającego telefony w tych sieciach ;-) Do Play... 0,00% odkąd jest - no, może esemesa jakiegoś wysłałem do issy... Jeden numer przeniesiony z Orange do Plusa i jeden odwrotnie. Cały billing ;-)

  • 0

    51. ~ziomek13  2008-08-19 15:37:50  host: aclu192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    słuchaj wlo-napisze po raz ostatni,nie interesuje mnie ze ty dzwonisz prawie tylko do plusa,statystyczny człowiek z miasta a nie jakiejs wsi co jest ograniczony zasieg dzwoni wszedzie do wszystkich,namawiam bez skutku znajomych co sa klientami wielkiej trojcy aby zmienili siec bo i tak nie kupuja pakietów a przykre jest jak ktos załuduje za 25zł i mu zezre konto w momencie

  • 0

    52. ~ziomek13  2008-08-19 15:41:13  host: aclu192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poza tym zawsze mozna miec wiecej niz 1 telefon,ja mam orange i zawsze cos innego co mi sie podoba i jest tanie a w playu jeszcze nie byłem nawet ani miesiaca

  • 0

    53. ~RaideR  2008-08-19 15:43:04  host: 213.25.189.50

    a ile procent mieszkańców Polski stanowią mieszkańcy dużych miast? ;]

  • 0

    54. ~ziomek13  2008-08-19 17:56:48  host: aclu192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 53: nie wiem interesuje mnie to, moje miasto liczy 70 tysiecy,wiem zas ze najwieksze zyski operatorzy mają dzieki połączeniom za siec a wypracowują je ci co dzwonią duzo bez wzgledu na barwe sieci

  • 0

    55. ~ziomek13  2008-08-19 17:57:29  host: aclu192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...nie interesuje mnie to

  • 0

    56. ~ZICO  2008-08-19 21:48:10  host: inet20908nb-2.eranet.pl

    A może tak vodafone chciałby od razu 100% akcji Polkomtela??? Mam nadzieję, że jeśli PKN Orlen będzie rzeczywiście chciał sprzedać akcje Polkomtela to sprzeda je KGHM a nie vodafone. A już najlepiej by było gdyby PKN wogóle nie wychodził z Polkomtela. Cały czas jestem zdania, że jeżeli Centertel i PTC są w obcych rękach to przeciwwagą dla nich powinien być PLUS będący w polskich rękach.

  • 0

    57.  2008-08-20 21:30:14

    ~ziomek13 - wiem, że cię nie interesuje... Mnie nie interesuje Twoje gadnanie o tym, ze Play jest najlepszym rozwiązaniem - udowodniłem Ci, ze nie jest - tylko po to Ci podałem mój billng, a nie po to, zeby chwalić się, że u mnie na wsi wszyscy (prawie) najgorszą ofertę na rynku - Plusa - wybrali ;-)

Dodaj swoją opinię