Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone nadal chce Plusa

Vodafone nadal chce Plusa

WitekT 6 Października 2004 11:18

0 0

Dyrektor generalny Vodafone Group Arun Sarin podtrzymał we wtorek zainteresowanie brytyjskiej spółki zwiększeniem udziału w Polkomtelu SA, operatorze sieci Plus GSM i Sami Swoi.

Vodafone jest zainteresowane zwiększeniem swojej roli w spółce Polkomtel SA, gdzie posiada obecnie blisko 20% udział w akcjonariacie – powiedział Sarin podczas otwarcia III Kongresu Technologicznego w Warszawie.

Pod koniec września prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA (PSE, 16,05% akcji Polkomtela) Stanisław Dobrzański powiedział, że w tym roku nie dojdzie do sprzedaży akcji operatora Plus GSM. Ewentualne spotkanie polskich udziałowców w tej kwestii ma się odbyć w tym miesiącu.
Według Sarina, w Polsce nie jest konieczny czwarty operator komórkowy, którego chce wybrać Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP). Dla zwiększenia konkurencyjności w Polsce wcale nie jest konieczny czwarty operator. Na o wiele większym rynku, jakim jest Japonia, działa na przykład tylko 3 operatorów, podobnie jest w Korei. Jeżeli na rynku będzie działać trzech lub czterech operatorów, to potrzebne jest stabilne prawo, które będzie wspierać rozwój konkurencyjności na rynku – uważa Sarin.

Największymi akcjonariuszami Polkomtela są: KGHM Polska Miedź SA, PKN Orlen SA, TDC i Vodafone (po 19,61% akcji) oraz PSE.

Źródło tekstu: bankier.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet