Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone i VISA: razem na rzecz płatności mobinych

Vodafone i VISA: razem na rzecz płatności mobinych

Q! 29 Lutego 2012 16:50

0 0

Vodafone i VISA poinformowały o rozpoczęciu globalnej współpracy. Dzięki niej klienci Vodafone na całym świecie będą mogli płacić za towary i usługi za pomocą swojego smartfonu.

Zaproponowane rozwiązanie wykorzystywać będzie rachunek karty przedpłaconej VISA, umieszczony w portfelu mobilnym. Jako pierwsi z takiej możliwości skorzystać będą mogli klienci Vodafone, których na całym świecie jest 398 mln. W pierwszej kolejności usługa trafi do Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Turcji oraz Wielkiej Brytanii.
Rachunek przedpłacony VISA będzie działać m.in. w oparciu o technologię NFC (Near Field Communication) i usługę VISA payWave. Wystarczyć będzie zbliżenie telefonu do czytnika, aby uregulować niewielkie płatności za codzienne, drobne zakupy. Możliwe będą również większe zakupy, jednak w tym przypadku niezbędna będzie autoryzacja za pomocą kodu PIN.

Oprócz tego, Vodafone oraz VISA będą współpracować na rzecz umożliwienia wydawcom kart VISA świadczenia usług płatności mobilnych na całym świecie. Wspólna platforma ma być dostępna dla wszystkich partnerów, bez względu na dział gospodarki, w której prowadzą swoją działalność.

Źródło tekstu: VISA     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2012-02-29 21:04:13  host: apn-95-41-153-250.dynamic.gprs.plus.pl

    na swiecie to sie moze przyda a u nas na euro2012 i tak będzie malo punktow z paypass..wszystkie banki zarobią krocie a wlasciciele kart-visa czy mastercard zdobędą duze prowizje od przewalutowywania.co do NFC w pl to odległe kwestie

  • 0

    2. ~  2012-03-01 09:31:46  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    juz jest całkiem sporo terminali zblizeniowych - ale inna sprawa, ze mało kto z nich korzysta

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet