Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone i TDC złożyły ofertę na Polkomtela

Vodafone i TDC złożyły ofertę na Polkomtela

WitekT 25 Lipca 2005 11:20

0 0

Vodafone i TDC złożyły wstępną ofertę zakupu Polkomtela. Za niespełna 46% akcji proponują prawie 7 mld zł plus 25% premii za kontrolę.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w czwartek dwaj zagraniczni mniejszościowi akcjonariusze spółki złożyli na biurku Jacka Sochy, ministra skarbu, wstępną ofertę odkupu większości pozostałych akcji należących do KGHM, PKN Orlen, Polskich Sieci Elektroenergetycznych i Węglokoksu. Propozycja uwzględnia też oczekiwania polskich akcjonariuszy dotyczące warunków sprzedaży pozostałych papierów w ofercie publicznej - chodzi o 15% do 20% akcji.
Proponowany harmonogram transakcji wygląda dość optymistycznie. Zakłada, że list intencyjny zostanie podpisane do końca lipca. Mniej więcej do połowy sierpnia miałoby dojść do złożenia oferty wiążącej i zmiany umowy wspólników tak, by możliwe było upublicznienie Polkomtela. Uzgodnienia powinny zostać podjęte przed 17. sierpnia, kiedy ma się odbyć posiedzenie rady nadzorczej spółki.

Powodzenie transakcji zależy od tego, na ile stronom uda się zbliżyć oczekiwania dotyczące wyceny Polkomtela i wysokości premii za kontrolę. Na razie wydają się one dość odległe, bo polscy akcjonariusze wyceniają spółkę o blisko 20% wyżej niż zagraniczni partnerzy. Liczą też na wyższą premię — powyżej 30%.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Lepper  2005-07-25 13:49:00  host: aho54.internetdsl.tpnet.pl

  Czyli, teoretycznie, TDC & Vodafone miałyby 85% akcji razem. Jak zatem przebiegałby rebranding? Zmiana znazwy na TDC PL czy Vodafone PL?

 • 0

  2. ~WitekT  2005-07-25 14:34:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

  Nad tym to się będziemy zastanawiać jak w końcu Vodafone i TDC odkupią pakiety akcji. Na pewno jakiś plan mają, skoro ofertę złożyli razem. :)

 • 0

  3. ~sprutas  2005-07-28 13:27:00  host: dpe102.neoplus.adsl.tpnet.pl

  z tego co sie neisie w puszczy to nazwa będzie Vodafone ale nigdy nic nie wiadomo..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet