Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vodafone chce kupić udziały w Polkomtelu

Vodafone chce kupić udziały w Polkomtelu

sirmark 16 Września 2008 23:01

0 0

Vodafone obecnie prowadzi rozmowy z duńskim TDC na temat zakupu 4,8% akcji Polkomtela, czyli przypadającej na niego części z 19,61%, które sprzedaje TDC. Vodafone poinformował także, że jest zainteresowany kupnem udziałów w Polkomtelu od polskich akcjonariuszy.

Jesteśmy także gotowi rozmawiać z polskimi akcjonariuszami, jeżeli są chętni do sprzedaży swoich udziałów. Oczywiście cena musi być uczciwa - powiedział Ian Grey, szef Vodafone na Europę Centralną i Wschodnią.




W 2006 r. TDC zdecydował o sprzedaży swojego pakietu akcji Polkomtela. Złożył ofertę pozostałym akcjonariuszom w cenie 214,04 euro za akcje i szybko uzyskał zgodę polskich akcjonariuszy. Wartość całego Polkomtela wg zaakceptowanej stawki wyniosła 4,4 mld euro. W opinii Grey’a podana cena jest zbyt wysoka.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~jls  2008-09-17 10:11:02  host: jsl-catv-user-247-197.streamnet.pl

    no to ja dziekuje za taki rebranding z pokrecona nazwa vodafone

  • 0

    10. ~  2008-09-17 10:15:45  host: f142-054.opera-mini.net

    Nie wiem co jest w tym żenującego. Patrzysz na umowę z perspektywy kupującego. Zobacz na nią z perspektywy sprzedającego. Jest z reguły odwrotna. A teraz zastanów się nad przedmiotem umowy. Jest powszechnie dostępny w tysiącach sztuk? Nie- w Polsce jest jeden jedyny, który można kupić. A teraz zastanów się znowu nad swoim komentarzem.

  • 0

    11.  2008-09-17 10:33:27

    Jeśli im drogo to niech nie odkupują od Duńczyków. KGHM z Orlenem łykną i tyle

  • 0

    12.  2008-09-17 11:23:55

    10. - jeśłi kupuję... Kupujesz te akcje? Soprzedajesz? Że to pseudo państwowe jest nie znaczy że masz patrzeć ze strony sprzedającego... Polkomtel jest PRYWATNĄ spółką ;-) Nie ma znaczenia kto kupuje. Oczywiste jest, ze umowa spółki decyduje kto ma prawo kupić. Jesli wspólnicy zmienią umowę, akcje mogą iść na giełdę np. Mówimy o cenie a nie o tym czy to towar powszechnie sostępny czy nie. Samoloty typu Antonow albo jakieś F-16 czy inne też nie są powszechnie dostępne. A jednak jest na nie RYNEK. I to strony uczestniczące dyskutują o cenach - jeden chce pół darmo, drugi dwa razy drożej niż jest warte... Prosta piłka.

  • 0

    13.  2008-09-17 11:25:23

    piotrM - no pomyśl... łykną i co? Przecież cała sprawa w tym, zę chcą łyknąć i drożej sprzedać Vodafone'owi!! Nie kapujesz? Poczytaj o sprawie to może się nawrócisz ;-)

  • 0

    14.  2008-09-17 11:27:57

    Wlo - to normalne że Vodafone chciałby przejąc Plusa za jak najniższą kwotę. Normalne jest również że polscy udziałowcy chcieliby (jesli już) dostać za nie kwotę jak najwyższą. Nie widzę w tym nic żenującego. Normalne prawa rynku.

  • 0

    15.  2008-09-17 11:40:23

    rcicho - czy ja mówię o żenującym zachowaniu sprzedawca/kupujący? Czy Wy nie potraficie zinterpretować wypowiedzi nawet?? ;-) Ja to doskonale rozumiem i mnie to nie dziwi, nie widzę w tym nic żenującego. Żenujące są wypowiedzi niektóych z was na ten temat - przeczytaj jeszcze raz wątek ;-)

  • 0

    16.  2008-09-17 11:40:45

    Ty jesteś wlo niereformowalny ze swoją apodyktycznością poglądów. Niestety.

  • 0

    17.  2008-09-17 11:41:12

    Twoja też w tym kontekście jest wyjątkowo żenująca...

  • 0

    18.  2008-09-17 11:44:10

    piokuk - no cóż... starego nie zmienisz...

  • 0

    19. ~  2008-09-17 12:11:51  host: zs3.eth0.tahoe681-s-zs3.lubman.net.pl

    Nazwa Vodafone jest o wiele bardziej atrakcyjna od nazwy Plus.

  • 0

    20. ~Lukasz  2008-09-17 12:21:33  host: 153.98.68.196

    Taaa, cena zbyt wysoka... Palant chcialby za darmo plusa dostac. Niech spada ten Voafone na drzewo. Nie chcemy go.

  • 0

    21. ~  2008-09-17 12:23:34  host: 153.98.68.196

    Wlo, jak to "nieprzystajaca do faktycznej wartosci"? Ty tez bys oddal Plusa za bezcen?

  • 0

    22.  2008-09-17 12:41:09

    21. jasne, że nie... ale ja nie jestem właścicielem i nie bardzo mnie interesuje kto za ile sprzeda swoje udziały ;-) Nie moja sprawa. Poza tym - nie odnosiłem tej "nieprzystajacej do faktycznej wartosci" ceny do Polkomtela akurat a do ogólnej dyskusji o operacjach kupna-sprzedaży ;-)

  • 0

    23.  2008-09-17 12:42:30

    Jeśli sprzedaję - chcę więcej, nawet więcej niż jest rzecz warta... Jak kupuję, chcę kupić możliwie tanio - to oczywiste przecież. Natomiast na pewno nik poza mną nie może mi mówić czy ja kupiłęm drogo (przepłąciłem) czy tanio (zarobiłem i dlatego powinienem się podzielic) ;-))

  • 0

    24.  2008-09-17 12:53:26

    No bywa... :) Pozdrawiam. Na stosunkach panujących w MSP znam się dosyć dobrze i wiem, że decyzji o sprzedaży jakiejkolwiek akcji Vodafonowi żaden zarząd nie podejmie samodzielnie. Tak więc jeden z drugim mogą się odgrażać, że sprzedadzą (albo i nie), natomiast w rzeczywistości mają niewiele do powiedzenia.

  • 0

    25.  2008-09-17 13:05:05

    piokuk - a to normalne - to szczególny przypadek jest przecież.

  • 0

    26.  2008-09-17 13:08:02

    Zresztą... Abstrahując kto jest właścicielem... zarząd ma się słuchać rady, a rada właściciela. Jeśli, jak w przypadku KGHM nie ma problemu kłutni właścicieli, to w Orlenie... I zobacz, kto zanim kupił mówi o sprzedaży?

  • 0

    27.  2008-09-17 13:08:30

    kłótni... Boże...

  • 0

    28. ~ZICO  2008-09-17 22:13:47  host: inet20909nj-2.eranet.pl

    #24: I bardzo dobrze, że nie podejmie samodzielnie, bo KGHM nie chce sprzedawać akcji Polkomtela. Temu jegomościowi z Vodafone chyba się sufit na główkę zawalił. Chciałby kupić akcje Polkomtela od naszych akcjonariuszy po cenie niższej niż ci mają zapłacić TDC. To by dopiero polscy akcjonariusze wyszli na tej transakcji. A może Angole chcieliby dostać Polkomtela za darmo? Myśleli, że pójdzie im tak łatwo z Polkomtelem jak DT z PTC czy FT z TP? Minister Skarbu sam mówił, że Polkomtel powinien pozostać w Polskich rękach i w pełni podzielam jego opinię.

Dodaj swoją opinię