Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vivo Xshot - nowy drapieżnik w segmencie telefonów fotograficznych

Vivo Xshot - nowy drapieżnik w segmencie telefonów fotograficznych

LuiN 9 Maja 2014 10:33

5 2
Patrząc na specyfikację Vivo Xshot, łatwo jest uwierzyć w rychłą ekspansję chińskich marek na światowe rynki. Ten telefon ma niemal wszystko.



vivo xshot vivo xshot vivo xshot

Urządzenie zaprojektowane zostało przede wszystkim pod kątem jak najlepszych możliwości fotograficznych. Matrycę do telefonu przygotował absolutny lider w tej dziedzinie - firma Sony, która według ostatnich szacunków będzie miała w tym roku aż 65% rynku matryc do telefonów. Sensor ma rozdzielczość 13 Mpix a światło dostarcza mu stabilizowany optycznie obiektyw o rekordowej jasności - otwór przysłony to F/1.8. Nie zabrakło dwukolorowej diodowej lampy, jak i dwustopniowego spustu aparatu fotograficznego. Co więcej, z przodu telefonu znajduje się szerokokątna "kamerka" 8 Mpix... również z diodową lampą. To jeszcze nie koniec imponującej listy foto-możliwości - z Vivo Xshot w dłoni nagramy bez trudu filmy jakości 4K.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Równie imponujące są pozostałe podzespoły smartfonu. Urządzenie bazuje na cenionym układzie SoC Qualcomm Snapdragon 801 (znany z Xperii Z2, Galaxy S5 czy One M8), ma 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Androida 4.4 z nakładką Funtouch OS U oglądać będziemy na 5,2-calowym ekranie FullHD IPS LCD, nad jakością dźwięku czuwa wzmacniacz Maxim MAX97220, a nad łącznością - komplet modułów transmisji bezprzewodowej, z LTE włącznie. Całość zasila akumulator o pojemności 2600 mAh.

Telefon dostępny jest w dwóch wariantach specyfikacji, różniących się pamięcią i chipsetem. Wyżej opisany kosztuje 560 dolarów, natomiast model bazujący na Snapdragonie 800, z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 480 dolarów.

Źródło tekstu: Vivo, Engadget, wł     

Dodaj do:

Tagi: vivo | xshot

w sumie: 19
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1.  2014-05-09 10:45:54

    Szkoda, że nie na iOSie/Wp8.1 ;

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    3. ~  2014-05-09 11:04:01  host: user-94-254-203-27.play-internet.pl

    560 dolców za jakiś "no name" fon to skromna przesada.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4.  2014-05-09 11:07:29

    i obiektyw apple poszedł w niepamięć :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5. ~rog  2014-05-09 11:21:38  host: n05-07-05.opera-mini.net

    Vivo robi Overmaxa Famy, który szału nie robi. Może teraz zrobią coś lepszego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6. ~rough  2014-05-09 11:44:20  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @3 - a ile byś chciał za telefon z taką specyfikacją??? kamera, procesor i prawie wszystkie inne moduły nie są "no name"

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~  2014-05-09 11:45:13  host: n05-09-08.opera-mini.net

    jesu jesu

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    8. ~  2014-05-09 11:49:31  host: user-94-254-203-27.play-internet.pl

    @6 w tej cenie z taką specyfikacją nie muszę się silić na nieznanego Chińczyka, który nie wiadomo jak jest składany i niesprawdzony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10. ~  2014-05-09 12:00:59  host: n05-09-08.opera-mini.net

    jesu jesu chińczyk w cenie scztery kogoś ro białe sponiwieralo

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~tata  2014-05-09 12:11:41  host: apn-77-113-104-168.dynamic.gprs.plus.pl

    Gdy zolte zle mzimu dowiedzialo sie ze biale dobre mzimu lubi cztery procesory, duzo ramu i koniecznie wielki aparat to im zrobnilo za ich kase takiego dziwolaga ze wstyd to kupowac.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~Punk  2014-05-09 12:33:26  host: 176.100.195.85

    Ja ostatnio odkryłem że nic mi z wypasionego smartfona który ma baterie 2000 mAh skoro odzienie trza go ładować.
    Teraz chyba kupie jakiegoś chińczyka z baterią 4000 mAh albo i nawet 6000 mAh i nie będę musiał ładować go codziennie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-05-09 12:42:35

    @12 Mam taki PowerBank wyprodukowany przez chińczyków. Piszą o pojemności 12000 mAh a tak naprawdę akumulator w telefonie o pojemności 3000 mAh naładuję dwa razy (przy dobrych wiatrach). Więc sam sobie odpowiedz co to za lipa 4000 mAh czy 6000 mAh w chińczyku. Tym bardziej, że Vivo jest marką znaną ale tylko wśród tych co się mocniej telefonami interesują i ludzie sobie chwalą modele tego producenta - noname to nie jest.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    14. ~rough  2014-05-09 12:45:20  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @8 - nikogo to nie obchodzi no co ty się będziesz silił, kup telefon z dużo gorszą specyfikacją za tą cenę albo dużo droższy, z podobną specyfikacją, whatever... @12 - to fakt, bateria w dużej mierze przekreśla ten telefon, ja obecnie jak widzę baterię poniżej 3000mah, przestaję czytać ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~cyanoone  2014-05-09 13:08:05  host: n16-03-06.opera-mini.net

    @telepolis
    Plus ma problemy z UKE. Przetarg 1800 z 2007 unieważniony !!!
    PS biedny Plus :-(

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16. ~  2014-05-09 13:19:37  host: 5.172.252.161

    @14 twoj momentarz za to kazdego obchodzi. Nieladnie sie wtracac w dyskusje skoro nie pisalem do ciebie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~Agent Orendż  2014-05-09 13:22:01  host: 89.174.81.114

    Czemu się czepiacie o "chinczyków"? Co za różnica czy tel jest amerykański produkowany w chinach czy chinski w chinach? Ajfony są produkowane w Chinach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~rough  2014-05-09 14:39:34  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @16 - odnosiła się do mojej poprzedniej wypowiedzi @6 gimbusie, więc pisałeś do mnie... jeeezzz skąd się tyle buractwa i matolstwa bierze w dzisiejszych czasach... ja rozumiem że ty chodzisz do gimnazjum, ale będąc w takim zerem intelektualnym w wieku gimnazjalnym już chyba nigdy nie wyjdziesz na ludzi, po prostu za daleko ci brakuje do człowieka

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~  2014-05-09 21:11:08  host: subs-83.142.198.59.metrointernet.pl

    One+1 fajniejszy!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~Angela  2014-05-10 12:19:21  host: user-94-254-194-233.play-internet.pl

    Dlaczego administrator trwale nie zablokuje możliwości wypowiadania się takiemu bydłu jak @maniiiek??? Przecież to niezrównoważona osoba, która ewidentnie powinna być trzymana w izolacji od społeczeństwa. Jak się czyta takie komentarze to po prostu odechciewa się odwiedzać ten portal, panie moderatorze proszę trzymać poziom i likwidować takie osobniki jak @maniiiek

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~teodor  2014-05-10 14:33:44  host: 79.141.162.19

    ~maniek. nie martw sie o moderatora. jak witia odsapnie po obiedzie to wezmie sie za moderowanie. i z pewnoscia usunie ten chamski komentarz angela. takie swinie jak ona nie powinny byc wypuszczane poza kojec a juz z pewnoscia nie na forum

Dodaj swoją opinię