Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vivo Xplay 3S z ekranem 2560x1440 pikseli

Vivo Xplay 3S z ekranem 2560x1440 pikseli

sirmark 18 Grudnia 2013 22:56

0 0
Chiński producent Vivo zaprezentował smartfona z interesującą specyfikacją - Xplay 3S.



vivo xplay3s vivo xplay3s vivo xplay3s vivo xplay3s

Xplay 3S nie jest mały, zamontowano w nim 6-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pix, (WQHD, zwanej też 2K HD, proporcje 16:9), co daje gęstość pikseli wynoszącą 490 ppi. Jego sercem jest procesor Snapdragon 800 (cztery rdzenie Krait 400 pracujące z częstotliwością 2,3 GHz) wspomagany przez układ graficzny Adreno 330. Telefon wyposażono w 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci na dane, a szybką łączność zapewni LTE w standardzie FDD i TDD.

vivo xplay3s vivo xplay3s vivo xplay3s vivo xplay3s

Urządzenie wyposażone zostało także w dwa aparaty cyfrowe, głowny 13 Mpix i przedni 5 Mpix, moduły Bluetooth i WLAN oraz czytnik linii papilarnych. Dedykowane chipy audio (ES9018 + OPA2604) wraz z głośnikami stereo, zapewnić mają silny i pełny dźwięk. Odpowiedni czas działania zapewni akumulator o pojemnośći 3200 mAh. Całość posiada masę 172g, czyli nie tak dużo jak na takie gabaryty.

vivo xplay3s vivo xplay3s vivo xplay3s vivo xplay3s

Xplay 3S działa pod kontrolą systemu Funtouch, czyli zmodyfikowanej wersji Androida.

Obecnie Vivo przyjmuje zamówienia na telefon w cenie 580 dolarów. Na rynek ma on trafić w przyszłym miesiącu.

Źródło tekstu: Vivo, wł     

Dodaj do:

Tagi: vivo

w sumie: 9
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2013-12-18 23:18:45

    Nie wierzę w te chińskie 13 Mpix. Ostatnio testowałem Oppo Find 5, nie powiem sprzęt bardzo udany ale jakość zdjęć jakie robi to ich 13 Mpix wypadała słabo nawet przy 8 Mpix tzw. markowych shitidów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2. ~  2013-12-19 01:10:06  host: n09-09-06.opera-mini.net

    A ja sobie kupię. Tylko po to żeby móc przez lupę pooglądać sobie te pixele.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3. ~  2013-12-19 01:10:50  host: n09-09-06.opera-mini.net

    Oczywiście bez przerwy na kablu z ładowarki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4.  2013-12-19 10:13:59

    Tradycyjnie: sprzęt pokazany na premierze, nikt go nawet w ręku nie miał, a już są osądy co do baterii i aparatu. "Eksperci". Wracając do tematu- nie podoba mi się ten pęd po piksele. Powyżej 330ppi i tak już nic gołym okiem nie widać, więc po cholere katować procesor i grafikę? FullHD nawet na 7 calach wygląda świetnie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~LOOOL  2013-12-19 12:53:37  host: ptcnat.t-mobile.pl

    No to teraz mam dylemat albo vivo xplay 3s albo oppo n1 :/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~Punk  2013-12-19 15:09:38  host: 176.100.195.85

    A ja nie kupie żadnego co ma powyżej HD Ready smartfona bo szkoda kasy, a i tak gó....o na nim zobaczę przy takiej rozdzielczości.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2013-12-20 01:26:02

    @6 a są tacy co mówią po co mi Mercedes skoro można jechać tylko 50 km/h w mieście... Mam nadzieję że odpowiada to na twoją złotą myśl. Ale nie kupiłbym tego badziewia :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2013-12-20 13:39:17

    Niestety miała być rewolucja, ale wyszło jak zawsze!:| Ekran robi wrażenie, ale pytanie po co? Naprawdę smartfony potrzebują takiej rozdzielczości? Przecież to będzie brało z 20-30% więcej energii niż ekran Full HD! Poza tym do tej pory nikt nie mówi kto produkuje ten ekran, czy jest widoczny w słońcu jak Nokia E7, czy najnowsza 1520 oraz dodatkowo, czy można go obsługiwać w rękawiczkach. Lecimy dalej, specyfikacja nie robi wrażenia, bo każdy smartfon z najwyższej półki ma Snapdragona 800. Tak naprawdę robi wrażenie ilość pamięci, ale raz, że Note 3 ma taką samą, a dwa cena takiego Note'a 3 oraz, np. LG G2 leci na łeb, na szyję (można sprawdzić na Allegro). Po 3-cie wsparcie do LGika, czy 3-ciej generacji Note'a będzie nieporównywalnie większe niż do smartfonu Vivo, nie czarujmy się. Cieszy mocne wsparcie dźwięku i jej jakości, ale ludzie, po kiego grzyba dali głośniki stereo z tyłu?!?!?! To się kupy nie trzyma. Mam takie telefon z naprawdę dobrym i głośnym głośnikiem z tyłu, ale co z tego gdy jadąc na rowerze nie słychać przy ruchu miejskim muzyki, słuchając muzyki z YouTube'a taka sama analogia bo zasłaniasz ręką głośnik trzymając smartfona. Całkowity bezsens, przykro mi. Mogli spokojnie zastosować lub zerżnąć pomysł od HTC z modelu One! Wrócę jeszcze do baterii. LG G2 ma podobną i radzi sobie naprawdę wspaniale, wydajność smartfonu, połączona z genialnym ekranem oraz "uczeniem" się oryginalnego softu od LG daje znakomite efekt (2-3 dni na baterii!!!). Tutaj przy takim ekranie, wielkości tego ekranu i raczej najnowszy smartfon Vivo takiego wyniku nie osiągnie. .....i ostatnia sprawa mi się nasuwa. Mieli bardzo dużą szansę pozamiatać naprawdę wszystkich pod warunkiem, że stali by się prawdziwym biznesowym telefonem, czyli jakim? Mogli zastosować po prostu DualSIM'a. Wtedy konkurencji za tę cenę (oprócz LENOVO Vibe Z K910) po prostu by nie było. Szkoda zm

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2013-12-20 13:41:56

    ..... zmarnowanej szansy. W aparat i jego jakość jak ktoś napisał tam wyżej też mi się nie chce wierzyć. Oppo w modelu N1 się postarało i na tle chińskiej jak i światowej konkurencji zaczyna sobie pogrywać coraz ostrzej. Tutaj jest jak jest. Zobaczymy końcowy efekt. POZDRAWIAM SERDECZNIE i zapraszam do spóźnionej choć gorącej polemiki!;)

Dodaj swoją opinię