Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vivo prezentuje V5s - smartfon "selfiecentryczny"

Vivo prezentuje V5s - smartfon "selfiecentryczny"

Isand 29 Kwietnia 2017 15:55

3 3

vivo v5s

Chińska firma Vivo powiększa swoje portfolio smartfonów. Wchodzi jednak na dosyć zatłoczone "selfikowe" pole bitwy.

Vivo odsłonił swoje najnowsze karty w walce o użytkowników, którym zależy przede wszystkim na zdjęciach. Musi jednak pamiętać, że poza nim w grze są inne azjatyckie marki, jak Oppo i Gionee.

Telefon będzie napędzany MediaTekiem MT6750 (1 GHz), zasilany niewymiennym akumulatorem 3000 mAh, a nasze zdjęcia wyświetlą się na 5,5 calowym ekranie o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli). Na koniec zapiszemy je w 64 GB pamięci wbudowanej (karta microSD rozszerzy ją do 128 GB). RAM? 4 GB.




A gdzie najważniejsza cecha? Aparat? Otóż... przedni aparat oferuje 20 Mpix i obiektyw z aperturą F/2.0, a tylny - 13 Mpix (F/2.2). Taki rozkład megapikseli między oboma aparatami przypomina firmę Gionee i jej koncept "selfifonów" z ostatniego MWC.

vivo v5s

Vivo V5s to dla mnie lekkie rozczarowanie. Urządzenie nie różni się znacząco od modelu V5. Lekko zmodyfikowano wygląd, drobne zmiany w temacie pamięci i uaktualniony Funtouch OS (bazujący na Androidzie 6) - to bardziej nowa opcja V5, niż nowy model z prawdziwego zdarzenia.

Urządzenie na rynku indyjskim zostało wycenione na 18990 rupii, czyli niecałe 300 dolarów.

Źródło tekstu: Android Authority, gadgets.ndtv.com, wł     
Źródło zdjęć: Android Authority

Dodaj do:

Tagi: vivo | vivo v5s | selfie

w sumie: 12
  • 0

    1. ~me  2017-04-29 18:12:06  host: static-trzyjeden-dziewiec9.echostar.pl

    Ale syf

  • 0

    2. ~Hmm  2017-04-29 18:25:11  host: 37.152.24.106

    Syf to chyba masz w domuu

  • 0

    3. ~pabloki  2017-04-29 18:43:12  host: user-5-173-33-170.play-internet.pl

    co to za podpis admin? co to jest? został sam admin bo wszyscy zwolnieni? napiszcie o superpakietach w lycamobile . gdyby nie rejestracja to bym chetnie skorzystał. nielimitowane krajowe i miedzynarodowe komórki ? toż to szok dla polskiego rynku. ale pewnie leniwe telepolis o tym nie npaisze.

  • 0

    4. ~  2017-04-29 19:00:32  host: public-gprs369552.centertel.pl

    @3 a co cię to obchodzi kto to jest admin?Placisz za czytanie tekstow na telepolis? Nie, więc skoncz marudzić jak stetryczały dziadek

  • 0

    5.  2017-04-29 20:02:50

    Masa pamięci i słabiutki procesor, dziwne połączenie. No i ciekawe, jakie robi zdjęcia na tych 20 Mpix. Duzi producenci już porzucili wojnę na megapiksele, bo to ślepy zaułek przy ograniczonych w smartfonie fizycznych rozmiarach matrycy. A tutaj taki strzał...

  • 0

    6. ~cyk cyk  2017-04-29 20:07:51  host: n08-05-05.opera-mini.net

    to dobrze że piszą admin. Nie będziecie wiedzieć kto jest odpowiedzialny za błedny tekst i "byki" w wyrazach. hi,hi,hi......

  • 0

    8.  2017-04-29 21:57:05

    Mogą napisać nawet, że aparat ma 68 Mpix, i co z tego, skoro pewnie robi gorsze zdjęcia niż np. A5.

  • 0

    13.  2017-04-30 12:21:57

    @3, pabloki - tak, zostałeś już tylko Ty i admin - czyli jak zapowiedziałeś, Telepolis zeszło na psy. A tak na serio, to nasz nowy redaktor piszący w weekendy. Oferta Lyca jest od przeszło miesiąca - niestety miesiąc temu w natłoku tekstów pominęliśmy ją, no i teraz nie byłby to news, tylko reklama.

  • 0

    14.  2017-04-30 14:02:47

    13- lepiej późno, niż wcale, nie sądzisz? Wolę nawet spóźnione wiadomości o konkretnej ofercie, niż durne zapowiedzi jeszcze durniejszych konferencji, itp.

  • 0

    15.  2017-04-30 15:27:15

    @14, toms - A potem mamy komentarze od pabloki i innych, że jesteśmy "ślimakopolis" ;-) I tak źle, i tak niedobrze. No a niestety czasem coś umyka każdej redakcji.

  • 0

    16.  2017-05-01 09:43:58

    Hmm, z dwojga złego moim zdaniem lepiej "ślimakopolis", niż "pierdołopolis". Mnie osobiście drażnią zapowiedzi nieistniejących ofert i wróżenie z fusów na temat ich kształtu. A opatrzenie wiadomości o czymś co już funkcjonuje komentarzem: " od jakieś czasu istnieje bardzo ciekawa oferta.... itd", spowoduje złośliwości jedynie najbardziej upierdliwych wredniaków. Normalny człowiek przyjmuje takie sytuacje ze spokojem i zrozumieniem.

  • 0

    18. ~pabloki  2017-05-01 13:38:38  host: apn-37-7-185-52.dynamic.gprs.plus.pl

    toms zgadzam sie z taką formą publikacji jak piszesz. o fakt pisali po fakcie . właściwie nikt z nas nie wiedział jakby Grruszka nie napisał też po fakcie. i co ? news był.

Dodaj swoją opinię