Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vivendi zaskarża arbitraż

Vivendi zaskarża arbitraż

WitekT 22 Marca 2005 10:08

0 0

Vivendi zdecydował się zaskarżyć w austriackim sądzie powszechnym wyrok wiedeńskiego sądu arbitrażowego, w którym rozstrzygnięto spór Elektrimu z Deutsche Telekom w sprawie udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej - wynika z nieoficjalnych informacji Rzeczpospolitej.
Vivendi stara się m.in. o unieważnienie wpisu w KRS. Wywiera także naciski polityczne (rząd Francji na rząd Polski) oraz podjął działania w sądach zagranicznych. Informatorzy Rzeczpospolitej twierdzą, że przed kilkoma dniami prawnicy reprezentujący Vivendi złożyli w austriackim sądzie powszechnym wniosek o otwarcie postępowania, które miałoby podważyć orzeczenie sądu arbitrażowego. Argumentami ma być m.in. to, że orzeczenie trybunału jest wewnętrznie sprzeczne - np. mówi, że Elektrim zawsze miał 48% udziałów PTC, ale jednocześnie daje mu termin na ich odzyskanie. Ponadto w orzeczeniu stwierdzono, że nie dotyczy ono ET, ale jednocześnie umożliwia pozbawienie ET majątku. Rzecznik Elektrimu odmówiła skomentowania informacji o prawnych staraniach Vivendi przed austriackimi sądami.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet