Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vivendi ujawniło "trzecią umowę"

Vivendi ujawniło "trzecią umowę"

WitekT 1 Kwietnia 2005 11:12

0 0
Elektrim Telekomunikacja uważa, że Elektrim, zmieniając wpis dotyczący własności udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej w Krajowym Rejestrze Sadowym oraz władze operatora sieci Era i Heyah, złamał trzecią umowę inwestycyjną zawartą między Vivendi a Elektrimem.W tej umowie były warunki, które regulowały prawne ryzyko. Jeden z warunków tej umowy mówił o tym, że gdy Elektrim odzyska udziały w PTC, ma obowiązek natychmiast odsprzedać je ET.

Od ponad miesiąca trwa ostry spór Vivendi z Elektrimem i Deutsche Telekom dotyczący legalności wpisów w KRS oraz tego, które władze operatora są legalne. Vivendi twierdzi, że Elektrim bezprawnie przejął kontrolę nad pakietem 48% udziałów spółki, które w księdze udziałowców PTC nadal są własnością Elektrimu Telekomunikacji. ET oczekuje, iż Elektrim zastosuje się do decyzji londyńskiego arbitrażu i przywróci legalny - według Vivendi - zarząd i radę nadzorczą PTC.

Londyński sąd arbitrażowy wydał w miniony piątek prowizoryczne zarządzenie, zgodnie z którym Elektrim nie może sprzedać 48% udziałów w PTC, które należą do niego według wpisu w KRS, oraz jest zobowiązany do zmiany rady nadzorczej i zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej. Elektrim zakwestionował tę decyzję trybunału.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-98-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet