Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vivendi ujawniło "trzecią umowę"

Vivendi ujawniło "trzecią umowę"

WitekT 1 Kwietnia 2005 11:12

0 0

Elektrim Telekomunikacja uważa, że Elektrim, zmieniając wpis dotyczący własności udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej w Krajowym Rejestrze Sadowym oraz władze operatora sieci Era i Heyah, złamał trzecią umowę inwestycyjną zawartą między Vivendi a Elektrimem.

W tej umowie były warunki, które regulowały prawne ryzyko. Jeden z warunków tej umowy mówił o tym, że gdy Elektrim odzyska udziały w PTC, ma obowiązek natychmiast odsprzedać je ET.
Od ponad miesiąca trwa ostry spór Vivendi z Elektrimem i Deutsche Telekom dotyczący legalności wpisów w KRS oraz tego, które władze operatora są legalne. Vivendi twierdzi, że Elektrim bezprawnie przejął kontrolę nad pakietem 48% udziałów spółki, które w księdze udziałowców PTC nadal są własnością Elektrimu Telekomunikacji. ET oczekuje, iż Elektrim zastosuje się do decyzji londyńskiego arbitrażu i przywróci legalny - według Vivendi - zarząd i radę nadzorczą PTC.

Londyński sąd arbitrażowy wydał w miniony piątek prowizoryczne zarządzenie, zgodnie z którym Elektrim nie może sprzedać 48% udziałów w PTC, które należą do niego według wpisu w KRS, oraz jest zobowiązany do zmiany rady nadzorczej i zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej. Elektrim zakwestionował tę decyzję trybunału.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet