Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vivendi odrzuca propozycję ugody Elektrimu

Vivendi odrzuca propozycję ugody Elektrimu

WitekT 14 Sierpnia 2006 17:04

0 0

Elektrim złożył francuskiemu Vivendi ofertę zakupu udziałów Elektrim Telekomunikacja oraz udziałów Carcom za kwotę 1 mld euro z równoczesnym zakończeniem wszelkich sporów dotyczących udziałów w PTC. Vivendi odrzuciło ofertę.

Zarząd Elektrimu "przyjął z zaskoczeniem" decyzję francuskiego koncernu. W jego ocenie, Vivendi wybrało drogę konfrontacji w miejsce polubownego uregulowania wzajemnych stosunków.




Vivendi woli upierać się przy swoich bezpodstawnych żądaniach prowadzących do długotrwałych postępowań sądowych, zamiast podporządkować się prawomocnym wyrokom i stosować do przepisów obowiązującego prawa. Odrzucenie tej oferty potwierdza, że rzeczywistym celem Vivendi jest doprowadzenie Elektrimu do upadłości i przejęcie tą drogą majątku Elektrimu – głosi komunikat podpisany przez Zarząd Elektrimu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2006-08-14 18:26:46

    To sie porobiło !

  • 0

    2.  2006-08-14 19:29:49

    Teraz już niczego nie rozumiem.Przecież już niby 97% udziałów należało do DT po jakiejś opcji kupna call, a teraz chcą jeszcze za coś płacić Vivendi.W ogóle w takim razie się już pogubiłem, kto jest czego właścicielem w PTC.

  • 0

    3.  2006-08-14 19:32:08

    Tomek_19: wiesz - to, co jest w oficjalnych pressach to jedna strona medalu. Druga to zapewne utrzymywane w głębokiej tajemnicy różnorakie negocjacje...

  • 0

    4. ~ksad  2006-08-14 19:39:18  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    WitekT: Ciii...

  • 0

    5.  2006-08-14 19:44:42

    Nie wiem, gdzie mam to napisać, ale według danych na 1 sierpnia nasycenie rynku komórkowego w Niemczech przekroczyło 100%. Coraz więcej ludzi ma po dwie komórki, a UMTSowców są już ponad 4 miliony i liczba ta bardzo dynamicznie wzrasta.

  • 0

    6.  2006-08-14 19:47:36

    Wniosków może być kilka, pewnie jeszcze nie raz usłyszymy o tej batalii. ;)

  • 0

    7. ~xyz  2006-08-14 19:48:42  host: rev-27.malnet.pl

    dla poprawienia statystyk każdy klient może mieć i 10 komórek i kto to zweryfikuje? Tylko podatek od telefonu tak jak od TV będzie powodował zmniejszenie nasycenia rynku..:)

  • 0

    8.  2006-08-14 19:53:36

    ***xyz*** w Niemczech jest obowiązkowa rejestracja prepaidów i nie wydaje mi się, żeby chciało się komuś bawić w posiadanie 10 kart bez powodu,gdy je wszystkie trzeba zarejestrować.

  • 0

    9. ~xyz  2006-08-14 19:58:07  host: rev-27.malnet.pl

    Tomek_19: bo tam takie DT jest notowane na giełdzie i kreatywne statystyki nie uchodzą łatwo, a po drugie to o niebo uczciwszy kraj niż Polska...niestety....

  • 0

    10. ~D  2006-08-14 21:00:21  host: 80.51.255.150

    Tym razem telenowela jest francuska :) ojojojoj :D

  • 0

    11.  2006-08-15 09:13:00

    ale barany w tym Vivendi - jak sie nie podoba zaproponowana ugoda prez Elektrim to niech do Francji spier**** ! :P

  • 0

    12.  2006-08-15 09:18:20

    olek_skype - dlaczego mają spie...c do Francji skoro ładną kasę władowali w Elektrim Telekomunikację, czyli spółkę, która miała kontrolować większość udziałów w PTC?

  • 0

    13. ~zicc  2006-08-15 10:52:53  host: 76-36.idc.net.pl

    no czyli będzie T-Mobile PL czy nie będzie?

  • 0

    14.  2006-08-15 20:38:28

    #13: na dwoje babka wróżyła, :-)

  • 0

    15.  2006-08-22 19:09:44

    Jednak z jakiegoś powodu Elektrim chce obłaskawić ET; czyżby się bali. Vivendi to spora firma a największym kapitałem Elektrimu jest PTC, bez tych udziałów cienko będzie z nimi więc walczą o przetrwanie.

Dodaj swoją opinię