Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vivendi liczy na odwrócenie zmian w KRS

Vivendi liczy na odwrócenie zmian w KRS

WitekT 13 Kwietnia 2005 15:58

0 0

Zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej popierany przez francuski koncern Vivendi oraz Elektrim Telekomunikacja liczy, że w ciągu 2-3 tygodni sąd zmieni zapis w Krajowym Rejestrze Sądowym, który uznaje Elektrim za właściciela 48% udziałów w PTC - poinformował w środę członek "starego" zarządu PTC Ryszard Pospieszyński.

Prawnicy reprezentujący ten zarząd twierdzą, iż zmiana wpisu w KRS jest nieważna z trzech powodów. Po pierwsze, ich zdaniem, nie jest wykonalny w Polsce wyrok wiedeńskiego trybunału arbitrażowego uznający Elektrim za właściciela 48% udziałów w PTC, ponieważ został on zaskarżony.

Po drugie, w czasie zmian w KRS obowiązywało, według nich, postanowienie sądu zakazujące zmian w KRS do czasu rozstrzygnięcia sporu wspólników.

Po trzecie, ich zdaniem, "nowa" rada nadzorcza i zarząd PTC zostały powołane niezgodnie z prawem, nawet przy założeniu uprawnienia Elektrimu do 48% udziałów w PTC, gdyż o posiedzeniu rady nie został powiadomiony jeden z jej członków.
Pospieszyński powiedział, że "legalny" zarząd PTC postanowił nie składać oferty w przetargu na wolne częstotliwości w paśmie GSM 1800 i UMTS, a złożoną przez drugi zarząd ofertę uznaje za nieważną. Byliśmy skłonni podjąć decyzję wspólnie z niemieckimi członkami zarządu, ale nie doszło do porozumienia. Taka decyzja wymaga zgody jednego członka zarządu reprezentującego DT i jednego reprezentującego Elektrim Telekomunikacja. Złożona oferta jest wadliwa - powiedział Pospieszyński.

Dodał, że powodem niezłożenia oferty był też fakt, iż dwaj członkowie "legalnego" zarządu (Pospieszyński i Eastick) uznali, że PTC nie potrzebuje dodatkowych częstotliwości komórkowych.

Pospieszyński poinformował, że zarząd monitoruje sytuację w PTC i będzie kwestionował niekorzystne dla spółki decyzje osób podających się za zarząd.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-241-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.