Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Visa i Samsung - porozumienie na rzecz przyspieszenia mobilnych płatności zbliżeniowych

Visa i Samsung - porozumienie na rzecz przyspieszenia mobilnych płatności zbliżeniowych

sirmark 26 Lutego 2013 00:22

1 2

visa platnosc sgsiii Visa i Samsung poinformowały o zawarciu porozumienia mającego na celu upowszechnienie płatności mobilnych na świecie.

Zgodnie z umową, instytucje finansowe planujące wprowadzenie usług płatności mobilnych uzyskają dostęp do usługi Visa Mobile Provisioning, która umożliwia bezpieczne pobieranie danych karty płatniczej Visa na urządzenia firmy Samsung obsługujące technologię NFC. Firma Samsung poinformowała również, że aplikacja Visa payWave będzie umieszczona w urządzeniach mobilnych korzystających z technologii NFC. Aplikacja ta umożliwia konsumentom dokonanie płatności zbliżeniowej przy pomocy urządzeń mobilnych.
Technologia NFC to ogólnoświatowy standard komunikacyjny umożliwiający bezpieczną łączność pomiędzy urządzeniami mobilnymi, a terminalem płatniczym. Według przewidywań agencji ABI Research, liczba urządzeń obsługujących standard NFC, jakie zostaną dostarczone na rynek w 2017 r., wyniesie 1,95 miliarda. Globalny sojusz Visa - Samsung to pierwsze tego typu porozumienie pomiędzy czołowym producentem smartfonów NFC, a organizacją płatniczą, torujące drogę wdrażaniu programów płatności mobilnych na masową skalę. Obie strony uzgodniły wstępnie następujące obszary współpracy:
 • Strategiczny sojusz o zasięgu globalnym - organizacja Visa i firma Samsung uzgodniły podjęcie wspólnych działań mających na celu dostarczenie kolejnej generacji urządzeń mobilnych Samsung z technologią płatniczą Visa, a także współpracę z instytucjami finansowymi dla przyspieszenia ogólnoświatowej dostępności rozwiązań płatności mobilnych.
 • Połączenie produktów firmy Samsung z usługą Visa Mobile Provisioning - Pragnąc umożliwić instytucjom finansowym wdrażanie na masową skalę programów płatności mobilnych NFC, Samsung zaoferuje bankom możliwość zdalnego pobrania danych karty płatniczej na tzw. bezpieczny element umieszczony w urządzeniach Samsung - wykorzystując usługę Visa Mobile Provisioning w połączeniu z systemem zarządzającym Samsung KMS (Key Management System), tworzącym bezpieczne domeny do przechowywania danych dla banków-wydawców kart.
 • Przyznanie firmie Samsung ogólnoświatowej licencji Visa payWave - aplikacja do płatności mobilnych Visa payWave zostanie zainstalowana fabrycznie w wybranych urządzeniach Samsung następnej generacji, obsługujących technologię NFC i wyposażonych w tzw. bezpieczny element. Urządzenia te będzie można od razu po zakupie poddać personalizacji z wykorzystaniem informacji o karcie Visa - w prosty sposób, możliwy do wykonania przez konsumenta za pośrednictwem aplikacji płatności mobilnych dostarczonej przez jego instytucję finansową.

Źródło tekstu: Visa     

Dodaj do:

Tagi: mwc2013 | nfc | samsung | visa

w sumie: 6
 • 0

  1. ~wojtaszek  2013-02-26 08:45:29  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

  jaką qrwa bezpieczną, chociaż tu moglibyście tych bzdur nie pisać, ale rozumiem ... kasa

 • 0

  2. ~  2013-02-26 09:01:35  host: v38-08.opera-mini.net

  1 Co się gorączkujesz? Producent uważa za bezpieczną, to co mieli napisać redagujący z Telepolis?

 • 0

  3. ~wojtaszek  2013-02-26 09:12:38  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

  prawdę ?

 • 0

  4. ~  2013-02-26 10:16:38  host: v38-08.opera-mini.net

  3 Jeszcze raz: to jest news od visy, tak? A nie o bezpieczeństwie od Sirmark. Jak zechce Telepolis, to dadzą oddzielny artykuł o bezpieczeństwie i prawdę. Tak panie Sirmark?

 • 0

  5. ~Pay Wave  2013-02-26 14:44:21  host: bru207.neoplus.adsl.tpnet.pl

  4: news od visy??? a portal czyj? ... co za bzdury wypisujesz

 • 0

  6. ~m1k0  2013-02-26 17:32:58  host: 088156130250.radom.vectranet.pl

  A czy ktoś robi zakupy komputerem biurkowym? Należy wzmocnić ochronę w komputerach przenośnych, np. korzystając z SELinux-a

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet