Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Virgin Mobile w Polsce jeszcze tego lata

Virgin Mobile w Polsce jeszcze tego lata

LuiN 29 Lipca 2012 15:45

0 0

Jeszcze tego lata Virgin Mobile, największy międzynarodowy operator MNVO, chce wystartować z polską ofertą swoich usług. W tym celu powstała spółka joint venture VMCEE łącząca zespół inwestorów telekomunikacyjnych, kierownictwo spółki Lebara i dotychczasowe Virgin Mobile.

Spółka podała, że start usług w Polsce zapewni jej silną platformę w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jednocześnie podkreśla, że Polska ma atrakcyjny i przystępny rynek telekomunikacyjny z dużym potencjałem dla sieci MVNO.

Virgin Mobile jest największym na świecie międzynarodowym operatem MVNO, do tej pory działał w ośmiu krajach: w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Francji, Indiach, Chile, RPA i USA.
O tym, że Virgin Mobile wejdzie do Polski i będzie działał w sieci P4, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: cellural-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 95
 • 2

  88. ~Phi  2012-07-30 11:00:08  host: ail158.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @87 - jak Gady było potęgą, to chyba nie wiesz co znaczy dobry marketing. VM na pewno skorzysta z tego, co potrafi za granicą w reklamie. Wg mnie nawet heja nie może się czuć bezpiecznie.

 • 1

  89. ~  2012-07-30 12:05:45  host: 62-244-145-207.ip.netia.com.pl

  Lebara stoi dość mocno innych krajach i głównie w połączeniach wewnątrzsieciowych i zagranicznych. Teraz w połączeniu z Virgin mogą próbować walczyć na tym polu. GaduAIR było najbardziej kompletną ofertą MVNO a ich błędem był zupełny brak wsparcia marketingowego. Myśleli, że dzięki komunikatorowi reklama jest niepotrzeba ale jak sie okazalo bez reklamy ani rusz

 • 2

  90. ~Słoneczny  2012-07-30 12:16:25  host: 89-77-234-215.dynamic.chello.pl

  Ale właśnie okres na wejście VM jest bardzo sprzyjający. Za 5 miesięcy maleje i to poważnie stawka mtr. Do tego są duże szanse, że sieć Playa w niedługim czasie konkretnie się rozbuduje po wygranym przetargu. Jeżeli miałby wejść jakiś wirtualny to koniec tego lub początek przyszłego roku są bardzo korzystnym okresem aby nałapać klientów.

 • 1

  91.  2012-07-30 12:35:43

  Atlan (72), być może to jeden z najpopularniejszych BANKÓW (INTERNETOWYCH), ale nie koniecznie najpopularniejszy dostawca usług telekomunikacyjnych. MVNO mBanku, o czym też już było pisane, ma być raczej dodatkową zachętą, wabikiem dla "wtajemniczonych", przyciągającym do samego mBanku. Wracając do banku, specjalnie podkreśliłem słowa "bank" i "internetowy". Jako bank, jest może i "medialny", ale raczej nie aż tak bardzo w TV, a to jednak wciąż najpopularniejsze źródło reklam. Konta też zakłada tam raczej określona grupa osób. "Świadomi", w przedziale wiekowym od kilkunastu do trzydziestu paru lat. Nie wiem czy jest tak popularny wśród ciągle powiększającej się rzeszy starzejącego się społeczeństwa (zresztą podobnie jaki inne internetowe banki). Także ta jego "popularność" jest zdaje się ograniczona. ;-) Ty już wiesz, że VM nie przebije się reklamowo, choć jeszcze nie widziałeś na własne oczy kampanii reklamowej tej sieci. Fajnie. A ja uważam, że ta marka będzie i zresztą wydaje mi się, że jest znacznie bardziej "medialna" niż taki mBank. Jak na razie, to tylko nasze spekulacje, poczekamy - zobaczymy. Co to znaczy "mieliście nadzieję"? Czy to źle? Jedne nadzieje się ziszczają inne nie. Ale czy w samym posiadaniu nadziei jest coś złego? Nie sądzę. Twierdzisz, że Polacy nie chcą prostej, niskiej stawki . Fajnie, że znasz wszystkich Polaków, ja nie. Ja PRZYPUSZCZAM raczej (nie wiem na pewno), że przeciętny Polak, jest omamiony przez sieć tysiącem minut do wszystkich sieci w abonamencie i mówi "patrz, a ja mam np. 15 gr do wszystkich sieci". Co do czego wykorzysta połowę minut z abo, w rezultacie stawka rośnie mu dwukrotnie. Ale ma w umowie "tysiąc minut do wykorzystania". Podobnie jest z tym, że Polacy "nie chcą" "normalnych" komórek, a praktycznie wyłącznie już tylko smartfony. Skoro operatorzy wciskają je na każdym kroku i wmawiają, że są trendy i

 • 1

  92.  2012-07-30 12:36:44

  Idąc dalej tym tokiem rozumowania, Polacy "nie chcą" pakietów promocyjnych w ofertach pre-paid, bo (jak już to chyba kiedyś pisał Witek) tylko kilka, góra kilkanaście procent z nich korzysta – zlikwidujmy więc te "niedobre" promocyjne pakiety. Moim zdaniem tu raczej wciąż chodzi o świadomość. Nie można czegoś chcieć lub nie chcieć, gdy nie ma się jak najpełniejszego rozeznania na dany temat, gdy ma się ubogą wiedzę, gdy w końcu nie ma się świadomości istnienia jakiejś marki/produktu. Przepraszam za ten referat. :-)

 • 3

  93.  2012-07-30 13:42:32

  #91 i 92 - po prostu bolesna prawda jest taka, że prepaidowiec wygaduje do pozostałych sieci 20-30 minut, dużo więcej dzwoni na wybrane numery w sieci. Tak więc o jakiej my tu oszczędności mówimy jak dadzą nawet 15gr za minutę w cenniku? 3zł? I dla 3zł mam zmieniać sieć? Tu jest problem mBanku, a nie słaba reklama. Zaoszczędzę 3 zł a wydam potem 13zł więcej na rozmowę w sieci. Jak ktoś dużo dzwoni do wszystkich sieci to sobie bierze abonament i ma tam minutę w granicach 10gr i nie musi czekać na takie wynalazki jak VM. Jaką więc rewolucją będzie nawet 19gr? Żadną. Patrząc na RBM, który też miał wstrząsnąć to z dystansem patrzę na VM, który pewnie będzie kolejnym identycznym profilem Playa.

 • 0

  94.  2012-07-30 14:01:08

  Atlan (93). Ja nie widziałem jeszcze oferty. Nie wiem czy będzie tylko tanio do wszystkich, czy może też tanio w sieci. A ja z chęcią przeniosę numer np. mamie. Jeżeli będzie miała to samo co we Fresh'u + w cenniku niższa stawkę. Przenieść pre-paid to żaden problem. Więc po co przepłacać? Jak ktoś dużo rozmawia do wszystkich to bierze abonament... Tak, bo operatorzy wymuszają na klientach właśnie taki sposób postępowania, likwidując np. w przypadku Play we Fresh'u pakiet 30 zł za 10 zł, który był jednym z lepszych pakietów do wszystkich sieci. Zmuszając tm samym do wyboru abonamentu. No to ok - TY już wiesz, że DLA CIEBIE nie będzie to nic ciekawego. Pozwól więc, że ja poczekam z opinią, bo to nic nie szkodzi zaczekać. RBM nie musi być tym samym co VM, tak samo jak nie był tym samym co np. Gadu Air, który (inna sprawa) "niestety" był widocznie "za dobry" i też zbyt mało rozreklamowany. Mnie się jednak wydaje że Branson, to facet z jajami. A jak będzie, to się już niedługo okaże.

 • 1

  95. ~  2012-07-30 14:02:20  host: ppp139184.ostnet.pl

  @91-92 Chcemy i mamy! :) Heyah wymiata z pakietem promocyjnym 3,90 zł za 1000 smsów do wszystkich. Teraz czekam na ich kolejne błyskotliwe posunięcie ;)

 • 2

  96.  2012-07-30 16:37:19

  Problem z mBank mobile polega na tym że mamy 2 taryfy, obydwie są dość ciekawe, ale nie powalające. Gdyby je połączyć to wyszłaby bardzo dobra i interesująca oferta, a tak to jest co najwyżej tylko dobrze. Taryfa podstawowa - jej zaletą są tanie rozmowy i SMSy z 5 numerami w sieci, bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Do tego mamy jedną, równą i niewygórowaną stawkę 27gr/min do wszystkich sieci. Cały problem polega na tym że ani 27gr/min poza sieć, ani 10gr/min w sieci (bez abonamentu w postaci pakietów) nie jest na tyle atrakcyjną ofertą by nakłonić klientów do przechodzenia. Taryfa promocyjna - choć ma najniższą na rynku stawkę 19gr/min poza sieć (bez Play), to zniechęca podwyższoną stawką 31gr do Play, brakiem jakiejkolwiek możliwości obniżenia kosztów połączeń w sieci oraz brakiem dodatkowych (poza 1 darmowym) pakietów internetowych. Krótko mówiąc te atrakcyjne 19gr/min przy słabej reszcie oferty, nie jest w stanie zachęcić wielu klientów do przeniesienia się. Jednak gdyby na rynku pojawiła się oferta łącząca w sobie zalety 2 powyższych, dająca w cenniku niską stawkę (np 9gr/min) za rozmowy w sieci oraz poza sieć do wszystkich (wraz z Play) 19gr/min, do tego jeszcze jakieś atrakcyjne ceny internetu i przyzwoitą ważnością konta (niekoniecznie roczną po doładowaniu za 5zł, ale tak by używając na bieżąco telefonu, krótka ważność konta nie poganiała nas do doładowań). To myślę że w połączeniu z dobrą kampanią reklamową, byłaby wstanie zawojować rynek, nawet bez gigantycznych pakietów minut i sms w sieci.

 • 3

  97. ~  2012-07-30 17:01:27  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

  Nie można wprost porównywać mBank mobile z Virgin mobile. To zupełnie inne model dzialania. mBank, to bardziej taki bonus dla posiadaczy konta przeważnie, bo przecież mało kto wie, że cos takiego istnieje. Główne i potężne zyski grupa BRE Bank czerpie z usług bankowych. Virgin będzie raczej czerpać zyski z usług telco więc muszą zdibyć klientów. RBM wspiera markę znaną z energetyków i sportów eksremalnych a Virgin nic innego nie ma więc albo dobra oferta albo nie ma sensu wchodzić na rynek. Cennik poniżej 29gr ma juz kilka MVNO np. wRodzinie, w Naszej Rodzinie, Carrefour Mova, Freem, tuBiedronka. Co wymyśli Virgin?

 • 2

  98. ~  2012-07-30 18:39:13  host: z48-13.opera-mini.net

  Virgine bedzie korzystal tylko z sieci Play jezeli bedzie to odrebna firma a nie marka Play. P4 ma umowe na roaming z Polkomtelem i Orange ale na swoje numery a jak VM nie bedzie mial umowy z Polkomtelem, to nie bedzie mogl korzystac z sieci Plus.

 • 2

  99.  2012-07-30 18:42:43

  Jeżeli Virgin będzie, według regulaminu, świadczącym usługi, to karty do Polko się nie zalogują, ale do Centka tak. To kwestia umów pomiędzy P4 a tymi dwoma operatorami.

 • 2

  100. ~  2012-07-30 18:55:29  host: z19-10.opera-mini.net

  Witek, a jak Ty widzisz i oceniasz szanse Virgin na naszym dosc trudnym rynku dla mvno. Uwazam, ze z oferta bliskie idealu bylo GaduAir ale niestety upadlo. Czy spadek mtr moze miec znaczenie dla sytuacji mvno w Polsce. Moze maly artykul napiszesz o naszym rynku mvno, bo w porownaniu do np Niemiec czy Holandii,to u nas biednie ten rynek wyglada i tak naprawde nie wiem gdzie lezy przyczyna

 • 2

  101.  2012-07-30 20:09:34

  100. ~: Popieram, też bym chętnie coś na ten temat poczytał, szczególnie odnośnie tematu "Czy spadek mtr moze miec znaczenie dla sytuacji mvno w Polsce".. Moim zdaniem Virgin może stać się czymś w rodzaju Heyah na rynku, ale na więcej bym nie liczył... postawię na to dobrą wódkę ;)

 • -3

  102. ~  2012-07-30 21:34:24  host: v20-13.opera-mini.net

  Ciekawe, czy będzie u nich opłata za sprawdzenie salda tak jak w Erze w różowych barwach.

 • -4

  103. ~killer1  2012-07-30 22:07:20  host: public73244.cdma.centertel.pl

  ciekawe gdzie będą mieć siedzibe? może pomyśleliby o Wrocławiu - preferencyjne warunki inwestycyjne pod siedzibe w ramach Parku Technologicznego, niższe koszty pracownicze, zaplecze IBM, HP, Nokia/Siemens jeśli chodzi o współprace przy aplikacjach, świetne połączenia z Europą Zachodnią i Środkowo-Wschodnią - lotnicze i drogowe. ileż można pompować drogi w utrzymaniu balon zwany Wawą.

 • 0

  105.  2012-07-31 22:32:37

  Będzie znany cennik, wtedy pogadamy. Na razie to wróżenie z fusów.

 • 0

  106. ~  2012-08-01 11:08:26  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

  Ciekawe z jakim prefixem wystartuje Virgin.

 • 0

  107. ~  2012-08-01 18:32:34  host: acxy202.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Stylizowane na Heyah, po ulotce od razu to widać. No cóż, odgrzewane kotlety i to w innej restauracji raczej nie smakują dobrze. Myślę, że i tak cenowo nie przebiją Play.

 • 0

  108. ~justMe  2012-08-02 18:57:58  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

  A mi sie wydaje ze jesli Virgin sie pojawi w PL to wiekszosc z Was zmieni swoje karty sim na te z logiem Virgin.A po drugie to troche dziwne,za miesiac maja wejsc na rynek a zadnych reklam ani nic...cos mi tu smierdzi fejkiem

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy robisz zakupy na Allegro?

Poczta Polska: nowa oferta dla firm sprzedających na Allegro

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet