Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Virgin Mobile chce w tym roku zwiększyć przychody czterokrotnie

Virgin Mobile chce w tym roku zwiększyć przychody czterokrotnie

WitekT 23 Listopada 2015 12:10

7 3

W 2014 roku polski Virgin Mobile miał 8,2 mln zł przychodów i 40 mln zł kosztów. W porównaniu z 2013 roku przychody wzrosły o 2 mln zł, a koszty o 13,5 mln zł - wynika z danych KRS, do których dotarł serwis TELKO.in.



Z informacji TELKO.in wynika, że w tym roku przychody Virgin Mobile mają osiągnąć poziom 35 mln zł. Od początku roku spółka bardzo dynamicznie pozyskuje klientów, w połowie października obsługiwała 260 tys. aktywnych kart SIM.


Zobacz: Virgin Mobile ma w Polsce 260 tys. klientów.




Źródło tekstu: TELKO.in     

Dodaj do:

Tagi: virgin mobile polska

w sumie: 39
  • 0

    22. ~8000  2015-11-23 15:32:53  host: xdsl.230.c70.petrotel.pl

    Czyli op jest na ostrym minusie, czy dobrze rozumiem? skoro ma 8,2 mln zł przychodów i 40 mln zł kosztów????

  • 4

    23.  2015-11-23 15:34:26

    7:" gimboanalityku" to otwórz sobie teraz firmę, dajmy na to telekomunikacyjną - odpowiednik Virgin Mobile i prowadź biznes bez kredytu i z zyskami od 1 miesiąca. Czegoś takiego nie ma. Prowadząc jakąkolwiek działalność gospodarczą, musisz mieć odpowiednie zaplecze finansowe do tego żeby wystartować, żeby prowadzić firmę, żeby wspomóc się marketingiem, pozyskiwać nowych klientów i oferować im dobre usługi. Jeśli będą dalej reagować na rynek tak jak obecnie to robią, to za kilka (nie wiem ile) lat będą wychodzić na plus. Play też miał paść po kilku miesiącach i jakoś dalej żyje i ma się dobrze... A to że generował stratę to było normalne. Każda nowa firma generuje stratę. Przynajmniej w takim biznesie. Otwierając głupią piekarnię, musisz wyłożyć na np. piec do wypiekania pieczywa, żeby oferować klientom coś, czego nie ma spożywczy "ABC" - nie tylko niższą cenę, ale świeższe i ciepłe bułeczki, po które ludzie chętnie pójdą do Ciebie. A pieca w miesiąc nie spłacisz, tylko w X miesięcy, i dopiero można mówić że zarabiasz. Co innego, gdyby generowali spore zyski, a teraz na minusie byliby - wtedy widać, że się firma kurczy. A oni póki co się rozwijają. I nikogo tu nie bronię ani nie faworyzuję, telefon i inne usługi mam u innego operatora, ale mówię tylko jak jest. Nie da rady mieć takiej firmy usługowej, która od razu generuje zyski.

  • 0

    24. ~Marek  2015-11-23 15:36:33  host: n25-04-06.opera-mini.net

    A ja czekam na abonamenty

  • 1

    25.  2015-11-23 16:21:32

    Widać, że większość ma pojęcie o biznesie co najwyżej z Allegro. Tak się robi biznes w tej dziedzinie nie zarobi się kroci, złoty okres skończył się z 8-10 lat temu, goście z Virgin podstawili wszystko na jedną kartę, mają dobre źródło finansowania to nie jest byle jaka firma.

  • 0

    26. ~Sławomir 56  2015-11-23 16:26:34  host: apn-5-172-252-178.dynamic.gprs.plus.pl

    To są bankruty

  • -1

    27.  2015-11-23 16:31:30

    @23 Masz sporo racji, ale to X miesięcy w przypadku VM to już dosyć długo chyba?....Jest jasne że muszą się najpierw przebić do świadomości i utrwalać swoją obecność na rynku tak by przekonać do siebie więcej głów, ale nie idzie to zbyt szybko a 1mln wydaje się być celem ponad wszystko...tylko co dalej? osiągną 1mln kart i nagle złoto zacznie się sypać na konto?

  • 0

    28. ~pabloki  2015-11-23 17:11:00  host: user-188-33-200-245.play-internet.pl

    ponoć dostali dofinansowanie -właśnie te 40 mln - i już przejedli. jak oni chca na tym zarobic .obniżając cenu usług? dla mnie to nic innego jak zapowiedź podwyżki , ale w przypadku karty ...tak łatwo od nich odejśc. na razie pi*drzwi wychodzi że od jednego klienta mają przychód ponad 130 zł -to nie realne, chyba by musieli sprzedawać dane klientów na prawo i lewo.

  • 0

    29. ~o lossie  2015-11-23 18:15:41  host: host-81-190-129-215.olsztyn.mm.pl

    w tym roku beda miec ok 320 tys kart aktywnych w przyszlym dobija pewnie do 500-600tysiecy a wiec bede juz zarabiac .wyniki sa za 2014 a nowa ofera jest od lutego 2015

  • 1

    30. ~pabloki  2015-11-23 18:22:15  host: user-188-33-200-245.play-internet.pl

    no dobra . policzyłem to pi razy drzwi. jest możliwy taki zysk rocznie bo misiecznie wychodzi ponad 11 zł/sim a i to statystycznie bo raczej nie wszystkie karty sa aktywne a pakiet za 29 pewnie wielu kuppuje ktorzy aktywnie korzystają bo sie to opłaca.

  • 0

    31. ~o lossie  2015-11-23 18:25:51  host: host-81-190-129-215.olsztyn.mm.pl

    srednia na 1 karte jest ponad 20 zł w virgin

  • 0

    32. ~o lossie  2015-11-23 18:28:00  host: host-81-190-129-215.olsztyn.mm.pl

    100 milionow przychodu w 2016 powinni spokojnie miec

  • 2

    33.  2015-11-23 18:53:19

    Oliwa zdaje się coś mówiła o jakiejś nowej platformie na 2016? Chyba dla jaj tego nie robią? Coś więcej z tego wyniknie w przyszłości.

  • 0

    34. ~Z1  2015-11-23 22:36:12  host: host-89-229-73-211.szczecin.mm.pl

    Szczerze byłem związany z VIRGIN MOBILE od 2012 roku - lecz trzy miesiące temu ZREZYGNOWAŁEM z ich usług prepaid ,wybrałem LYCA MOBILE - chodziło mi głównie o minuty w Polsce i za granicą -PAKIETY

  • 0

    35. ~  2015-11-24 01:45:03  host: host-81-190-234-58.wroclaw.mm.pl

    @28
    40mln tak, ale euro.
    I poszło to na nasz kraj i Turcje.
    Więc jeszcze mają bufor do przejedzenia.

  • 0

    36.  2015-11-24 10:34:33

    @31 @32 przy bardzo popularnym freemium to raczej ARPu będzie lecieć na łeb na szyję. Przecież to jest akcja wyłącznie na ilość. To są bardzo wrażliwe karty, jakakolwiek próba obłożenia ich choćby złotówką więcej spowoduje ich odejście.

  • 0

    37.  2015-11-24 21:48:02

    @36 Freemium to haczyk, a nie karma. O to chodzi żeby zmusić ludzi do przesiadki ze starych RWK na nowe pakiety, ze starych telefonów na nowe smartfony. Prędzej czy później dokupią większy pakiet. A za pół roku może już być nowa, lepsza oferta, która przykryje freemium. ARPU im nie spadnie. Cennikowe 29/9 groszy raczej tylko zachęcą do dokupienia bezpiecznego pakieciku.

  • 0

    38. ~pabloki  2015-11-24 22:20:57  host: user-188-33-85-152.play-internet.pl

    @37 ja to widzę inaczej. freemium jest sposobem na zwiększenie dochodów. za jakiś czas moga wyłaczyć stary najpopularniejszy pakiet za 29 tym samym zmuszając do zakupu komponentów z taryfy freemium. ludzie lubia dostawać coś za darmo , nie ważnie że mało ważne że za darmo wiec zostaną przy freemium dokupując komponenty bez limitu bo sie przyzwyczaili a taki zakup wychodzi drożej wiec virgin zwiększy swój arpu. 19+9+15( ewentualnie promocyjnie 10)

  • 0

    39.  2015-11-25 09:36:37

    @37 @38 Rozmijacie się panowie z Polską rzeczywistością. Gdy VM zacznie kombinować przy freemium, ktoś inny skroi coś na miarę freemium i Polak przeskoczy nie czekając chwili.

  • 0

    40.  2015-11-26 00:18:33

    @39 Póki co w takich markach jak T-Mobile na kartę, nikt nic ciekawego nie ruszy, więc VM może śmiało eksperymentować i w razie czego reagować lepszymi promocjami. Simy z TM aż się proszą o przeciągnięcie do VM. Nawet bez freemium i super hiper promocji we #wszystko.

  • 0

    41. ~chudek  2015-12-04 23:15:39  host: user-94-254-146-156.play-internet.pl

    Virgin to bańka inwestycja i tyle

Dodaj swoją opinię