Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vignolles żegna się z Centertelem i Polską

Vignolles żegna się z Centertelem i Polską

WitekT 30 Marca 2007 13:33

0 0

Odchodzę z firmy w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, postawionego przede mną 6 lat temu - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Jean-Marc Vignolles, którego wczoraj na stanowisku prezesa Centertela zastąpiła Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Szerzej o zmianach w Centertelu i zarządzie TP pisaliśmy w tej wiadomości.

Znam Grażynę Piotrowską-Oliwę od 8 lat i zawsze byłem pod wrażeniem jej kompetencji. Ma ona szansę jeszcze bardziej zdynamizować proces konsolidacji i integracji oferty Centertela z Telekomunikacją Polską - dodał Vignolles.

Opisując swoje 6 lat pracy w Centertelu Vignolles powiedział, że w 2001 roku firma miała 21% rynku, niecałe 3 mln klientów i EBIDTA na poziomie 7%. Teraz te wskaźniki wynoszą odpowiednio 34% rynku, prawie 13 mln klientów i EBIDTA 35%.

Podsumowując proces rebrandingu odchodzący prezes powiedział, że w tej chwili marka Orange jest podawana spontanicznie przez 74% ludzi, co jest poziomem zbliżonym do rozpoznawania marki Idea w momencie zmiany.

6 lat w Polsce to najbardziej owocny i dynamiczny okres w mojej karierze zawodowej, także pod względem lingwistycznym. Pozostawiam Polskę w sercu, wraz z moimi kolegami i przyjaciółmi. Będę tu często wracał, chociażby na piwo czy partię tenisa na kortach w Sopocie - powiedział kończąc swoje wystąpienie Vignolles.
Vignolles dodał, że dalej będzie pracował dla grupy France Telecom, ale nie chciał zdradzić więcej szczegółów na ten temat.

Głos zabrała także Grażyna Piotrowska-Oliwa, od wczoraj prezes Centertela. Powiedziała, że wbrew doniesieniom prasy nie będzie ona likwidatorem spółki, a utrzymanie pozycji lidera przez Orange i integracja ze strukturami TP - co nie będzie celem samym w sobie jako takim, ale ma dać firmie większy potencjał rozwoju. Jej zdaniem trudno jest teraz ocenić finansowe korzyści wynikające z tego procesu. Zapewniła jednak, że nie będzie to wiązało się z masowymi zwolnieniami, choć pewne stanowiska i kompetencje pewnie będą się dublować. W tej chwili w Centertelu pracuje około 3300 osób.

Jak zapowiedziała nowa prezes, już wkrótce w ofercie Orange mają pojawić się nowe produkty.

Cieszę się, że opuszczam ten front, ale pewnie długo będę jeszcze "skarbnicą wiedzy" dla kolegów, którzy zastąpią mnie w TP - powiedziała Piotrowska-Oliwa w odpowiedzi na pytanie, czy nie będzie żałować opuszczenia tak ekscytującego i elektryzującego stanowiska pracy w departamencie odpowiedzialnym za kontakty z regulatorem.

Komentując dzisiejszą wypowiedź Anny Streżyńskiej dla dziennika Rzeczpospolita, w której prezes UKE stwierdziła, że spotkanie z przedstawicielem Komisji Europejskiej Fabio Colasantim uznaje za przełom, Piotrowska-Oliwa stwierdziła, że także miała przyjemność z nim rozmawiać i byłaby ostrożniejsza w tak daleko idących stwierdzeniach.

Jean-Marc Vignolles uchylił się od odpowiedzi na pytanie, co poradziłby Grażynie Piotrowskiej-Oliwie, aby miała tak samo dobry kontakt z pracownikami jak on sam, szczególnie w kontekście jej wizerunku "likwidatora" kreowanego przez media. Podkreślił jednak, że wyniki Centertela to nie jego sukces, ale całego zespołu, z którym miał przyjemność pracować.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~  2007-03-30 14:11:19  host: w3cache1.icm.edu.pl

  Ciekawe po jakim czasie i gdzie JMV wypłynie w PL na powierzchnię. BLG (ex. grupa &FT) jakoś całkiem niedawno wypłynął w Nietii.

 • 0

  2. ~mirekb  2007-03-30 15:28:09  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

  jmv niech spada..do Szwajcarii podobno..juz mu FRANCE TELEKOMza te zaslugi w Polsce do ciepla posadke..jak polacy (czytaj ludzie z ministrem skarbu Emilem Wąsaczem)MOGLI SPRZEDAC TELEKOMUNIKACJE POLSKA..w glowie mi sie to nie miesci..teraz to ona jest francuska..podziwiam Niemcow ktorzy mimo oporow unii monopolizuja rynek za pomoca DEUTSCHE TELEKOM W KRAJU I €OPIE nie wpuszczajac mvno ani innych sępów na ich siec..bo to interes narodowy..szkoda ze naszych politykow to nie obchodzi..dlatego nie glosuje w wyborach od 10lat..

 • 0

  3. ~  2007-03-30 17:18:19  host: 87-205-222-26.adsl.inetia.pl

  Gdybym spartolił to też bym spierdolił.

 • 0

  4. ~r  2007-03-30 18:21:50  host: chello087207181018.chello.pl

  auviederseien i krzyż na drogę :)

 • 0

  5. ~k))  2007-03-30 22:09:15  host: ip24-c26.gl.digi.pl

  mialem przyjemnosc z gosciem porozmawiac. naprawde nie przecietny gosc. kupa pomyslow i chodza maszynka do zarabiania kasy. jak dla mnie to go biora do szwajcarii po to bytam na nim kase zarabiac, bo gosciu (mam wrazenie) potrafi zarabiac na wszystkim.szacuneczek

 • 0

  6. ~woow  2007-04-01 10:50:19  host: nat-mo3.aster.pl

  Osobisty konflikt GPO z Paną Sekretarz z UKE, był nie po linii &tp. Nareście dobry i właściwy ruch ze strony najwyzszego kierownictwa, aby wykorzystać niecodzienny potencjał jakim dysponuje GPO. Życzę GPO aby na nowym stanowisku znalazła __czas__, aby wspomagać kolegów z TP.

 • 0

  7.  2007-04-02 11:01:36

  Może tak powinien jeszcze ze sobą siec zabrać?nic dobrego ta orange nie wprowadziła,poza pakietami które nie mają nic dobrego w swojej ofercie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet