Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Video Idea Ekstraklasa

Video Idea Ekstraklasa

WitekT 27 Kwietnia 2005 23:33

0 0
Idea uruchomiła 23. kwietnia specjalną usługę Video Idea Ekstraklasa oraz wprowadza do multiportalu Świat Idei specjalne serwisy piłkarskie, m.in.: Idea Ekstraklasa MMS oraz interaktywna Gra w Lidze.

Video Idea Ekstraklasa wykorzystuje technologię video-streaming i prezentuje relacje z meczów polskiej ekstraklasy na portalu Świata Idei. Serwis Video Idea EkstraklasaOglądaj relacje z video z meczów.

Serwis powstaje we współpracy z Canal+. W serwisie tym użytkownik może na ekranie swojego telefonu oglądać:
w dniach kiedy odbywają się mecze - podsumowanie posczególnych meczów kolejki - klipy video aktualizowane po zakończeniu spotkania,
raz w tygodniu, kilkuminutowy plik z podsumowaniem bramek kolejki oraz z podsumowaniem ajciekawszego meczu kolejki.

Z usługi Video Idea Ekstraklasa może korzystać każdy użytkownik sieci Idea, posiadający telefon komórkowy obsługujące transmisję video-streaming, np.: Nokia 6230, 7650, 6600, 6260, Siemens SX1, Sony Ericsson P800, P900, K700.

Idea Ekstraklasa w MMS-ach

W sieci Idea dostępna jest specjalna usługa Idea Ekstraklasa MMS, dzięki której każdy użytkownik telefonu komórkowego z funkcjonalnością MMS może otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach piłkarskich na krajowych boiskach. Serwis Idea Ekstraklasa MMS dostępny jest w dwóch wersjach:
subskrypcja siedmiodniowa, którą zamówić można wysyłając SMS o treści LIGA pod numer 74400, kosztuje 4 zł bez VAT (4,88 zł z VAT),
subskrypcja miesięczna jest dostępna po wysłaniu SMSa o treści LIGA pod numer 79400, kosztuje 9 zł bez VAT (10,98 zł z VAT).

Wszyscy użytkownicy usługi Idea Ekstraklasa MMS co tydzień otrzymują od 3 do 6 MMS-ów ze zdjęciami i informacjami, w zależności od liczby meczów. Wciągu tygodnia znaleźć w nich można przede wszystkim najważniejsze aktualności dotyczące klubów i zawodników grających w Idea Ekstraklasie. Przed każdą kolejką użytkownik serwisu Idea Ekstraklasa MMS otrzyma zapowiedzi meczów, natomiast po meczach – wyniki, relacje, profesjonalne komentarze oraz podsumowania i statystyki. Niewątpliwym atutem usługi są także zdjęcia z każdego meczu danej kolejki. Zawartość serwisu Idea Ekstraklasa MMS przygotowuje zespół dziennikarzy sportowych portalu www.gazeta.pl.

Strzelaj karne w Ekstraklasie

Interaktywna Gra w Lidze w Idea Ekstraklasie to zupełnie nowa forma rozrywki. W odróżnieniu od innych gier, przeciwnikiem gracza nie jest komputer, ale inny gracz – użytkownik sieci Idea. Ponadto, gracz sam wybiera swój ulubiony sposób uczestnictwa w grze: SMS lub WAP.

Jeśli chcemy uczestniczyć w zabawie piłkarskiej za pośrednictwem SMS-ów, należy wysłać komendę GOL (pseudonim gracza) pod numer 71117 (koszt 1 zł bez VAT (1,22 zł z VAT), np. GOL NOVAK. Dzięki temu uczestnik zostanie zarejestrowany w grze pod wybranym przez siebie pseudonimem, a w SMSie zwrotnym dostanie instrukcje jak dalej grać.

Jeśli wolimy wersję WAP wystarczy odwiedzić multiportal Świat Idei i wybrać tam link Idea Ekstraklasa, a następnie serwis: Interaktywnie Zagraj w Lidze. Na WAP-owej stronie serwisu znaleźć można pełny opis gry oraz krótki formularz rejestracyjny.

Uczestnik Gry w Lidze musi zdecydować czy spróbuje swoich sił jako bramkarz, czy woli strzelać rzuty karne. Jako strzelający musi określić jeden z czterech rogów bramki, w który zamierza posłać piłkę. Natomiast wcielając się w rolę bramkarza wybiera ten narożnik bramki, w którym spodziewa się piłki.

Po każdym pojedynku otrzyma SMSem informację o jego wyniku. W tej samej wiadomości dostanie także informację o ilości zgromadzonych punktów. Za strzał na bramkę i zdobycie gola otrzyma 1 punkt, natomiast skuteczna obrona bramki nagradzana jest 5 punktami.


Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet