Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Viber zakazany w Arabii Saudyjskiej

Viber zakazany w Arabii Saudyjskiej

LuiN 6 Czerwca 2013 11:00

4 1

Urząd zajmujący się regulacją rynku telekomunikacyjnego w Arabii Saudyjskiej zakazał korzystania z komunikatora internetowego Viber.



W oświadczeniu Komisji ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnych (CITC) przeczytać można: Aplikacja Viber została zawieszona, a regulator podejmie właściwe działania przeciwko wszystkim innym aplikacjom i usługom, jeśli nie są zgodne z obowiązującymi w królestwie przepisami i zasadami.




Niestety CITC nie wyjaśnia złamania jakich wymogów i przepisów dopuścił się producent aplikacji Viber. W marcu regulator wydał niejasno sformułowane dyrektywy, w których informuje, że aplikacje takie jak Viber, WhatsApp i Skype łamią lokalne prawo - również nie wyszczególniając w jakich sposób prawo to jest łamane.

Jak zauważa Reuters, Arabia Saudyjska najwyraźniej chce zwiększyć kontrolę nad cyberprzestrzenią i sposobem korzystania ze smartfonów przez mieszkańców kraju. Mieszkańcy królestwa mogą spodziewać się kolejnych blokad - CITC zapytało już trzech największych lokalnych operatorów komórkowych czy są w stanie monitorować lub blokować tego typu aplikacje.

Od środy nie da się w Arabii Saudyjskiej pobrać aplikacji Viber na jakikolwiek komputer czy smartfon, a wcześniej zainstalowane kopie programu przestały działać.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 1

    1.  2013-06-06 11:38:52

    Każda skrajnośc jest zła.

  • 1

    2. ~MUREK  2013-06-06 11:52:14  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    MOZE WYMYSLA SWOJ KOMUNIKATOR

  • 1

    3. ~...  2013-06-06 12:01:43  host: 87-205-239-200.adsl.inetia.pl

    Totalitaryzm jest już dziś normą.

  • 0

    4. ~d  2013-06-06 12:03:31  host: aoq26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyjaśni mi ktoś jak można zablokować tego typu aplikacje? A co jak zaczną korzystać z czegoś innego?

  • 0

    5. ~  2013-06-06 12:03:39  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    Pewnie wszystko w imię walki z terroryzmem - błehe hehe

  • 0

    6.  2013-06-06 12:06:06

    w Brytanii tez podobno o2 blokuje Vibera, a u nas chyba Plus bo pomimo dobrego połaczenia internetu w obu miejscach jakosc polaczenia byla słaba jak testowalem w styczniu. W arabii totalitaryzm, a na zachodzie chęć zysku blokuje Vibera, tak samo w dziadowskim plusie.

  • 1

    7. ~  2013-06-06 12:29:22  host: 93.154.132.43

    A czego można spodziewać się po islamistach?

  • 2

    8. ~  2013-06-06 12:57:57  host: 91.222.58.84

    Kebabów?

  • 0

    9. ~Adi  2013-06-06 13:04:55  host: apn-37-7-26-238.dynamic.gprs.plus.pl

    @6 Jestem w plusie i nie mam żadnych problemów z aplikacja Viber. Dziiiiwne. :)

  • 1

    10. ~misk  2013-06-06 13:29:39  host: host-46-186-63-22.dynamic.mm.pl

    Większość antysemitów (a tym samym 99.9% muzułmanów) zapoznanych z tematem podchodzi do Vibera z bardzo paranoidalnie na podstawie różnych teorii spiskowych. Nie zdziwiłbym się gdyby taka była faktyczna motywacja zablokowania go w Arabii Saudyjskiej. Tak, założyciel firmy jest byłym wojskowym z Izraela. Pomija się natomiast fakt, że Izrael ma przymusową służbę i prawie każdy dorosły mężczyzna albo jest w armii albo już po.

  • 0

    11. ~Przemek  2013-06-06 13:55:05  host: ip-84-39-175-3.free.aero2.net.pl

    Wszystkie kobiety w Izraelu przechodzą szkolenie wojskowe... Widok "harcerzyków" (18-19 lat) izraelskich z "dziurkaczami" wsród tłumów w Jerozolimie pozostawia niezatarte wspomnienie...

  • 0

    12.  2013-06-06 14:04:02

    kolezanka była w Betlejem, było tam dużo ruskich i chamstwa, a kraj wyglada jak obóz koncentracyjny.

  • 0

    13.  2013-06-06 14:40:38

    @9. Sprawdzałem w styczniu w trojmiescie, teraz nie wiem jak jest, bo wywaliłem karte plusa do starego telefonu, bo zwykłe rozmowy mi przerywalo.

  • 0

    14. ~P  2013-06-06 14:40:49  host: eth5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie im to trudniej podsłuchać niż zwykłą rozmowę

  • 0

    15. ~87-205-248-0.adsl.israel.il  2013-06-06 15:30:44  host: 87-205-248-0.adsl.inetia.pl

    do 12. - chesz powiedzieć, że państwo lzrael (stworzony po II Wojnie Światowej) do którego niegdyś przybyło masę Żydów pochodzenia ZSRS, wprowadza w Palestynie niższe standardy społeczne niż obowiązywały u tzw. Arabów? niebywałe...przecież IL to jeden z czołowych na świecie graczy rynku super technologii itp. bajerów i gadżetów - przecież powinni być wykształceni, więc wydaje się że też kulturalni. O, znowu potwierdza się opinia o nuworyszach.

  • 0

    16. ~piokuk  2013-06-06 15:36:17  host: 82.160.240.212

    Wykształcenie z kulturą ma niekiedy niewiele wspólnego. Do Żydów (zwłaszcza w Izraelu) nic nie mam, ale nie można generalizować. Poza tym standardy społeczne wśród Żydów ortodoksyjnych i Arabów nie są znowu wcale takie różne. Nie zapominaj, że są oni przecież takimi samymi Semitami, pochodzącymi od JEDNEGO Abrahama.

  • 0

    17. ~nickname  2013-06-07 15:39:08  host: 89-66-253-200.dynamic.chello.pl

    Viber w plusie działa bardzo dobrze

  • 0

    18. ~młoda  2013-09-23 20:26:37  host: apn-37-7-138-118.dynamic.gprs.plus.pl

    mam pytanie nie dostawałam hasła na telefonie i przez kilku krotne błędne wbicie hasła na komputerze chyba sobie zablokowałam, jak mogę to odblokować ? próbowałam już odinstalować i zainstalowac na nowo nic nie daje, dodam ze na telefonie działa poprawnie??

Dodaj swoją opinię