Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Viber postawił się Trumpowi

Viber postawił się Trumpowi

LuiN 31 Stycznia 2017 08:35

6 14

viber wide

Viber, jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji VoIP, oferuje darmowe połączenia do krajów objętych nową polityką imigracyjną Donalda Trumpa.

27 stycznia Donald Trump, prezydent USA, wydał dekret zakazujący wstępu na teren USA mieszkańcom siedmiu krajów. Na liście znalazły się Irak, Iran, Syria, Sudan, Libia, Jemen i Somalia. Dekret w obecnym kształcie obowiązuje przez 90 dni i zakłada też wstrzymanie wydawania wiz obywatelom krajów muzułmańskich, w których występuje problem terroryzmu (tutaj lista krajów nie została sprecyzowana).

Decyzja Trumpa wywołała prawdziwy huragan w lokalnych i międzynarodowych mediach, spotykając się głównie z krytyką. Swój sprzeciw zaczynają okazywać też różnego rodzaju firmy - w świecie mobilnym przed szereg wyszedł Viber Mobile.




Viber to jeden z najpopularniejszych na świecie komunikatorów instalowanych w smartfonach (ponad 800 mln użytkowników). Za jego pomocą można za darmo wysyłać wiadomości, dzwonić i prowadzić rozmowy wideo z innymi użytkownikami Vibera. Dostajemy też możliwość wykonywania płatnych połączeń na numery komórkowe i stacjonarne całego świata.

I właśnie w przypadku tych ostatnich zniesione zostały opłaty za połączenia na numery komórkowe i stacjonarne pomiędzy USA a Syrią, Irakiem, Iranem, Libią, Somalią, Sudanem oraz Jemenem.

Łączymy ludzi. Nieważne kim są i skąd pochodzą. Osoby dotknięte ostatnimi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych (...) będą miały do pokonania o jedną barierę mniej próbując dotrzeć do swoich bliskich. - czytamy w komunikacie Vibera.

Viber Mobile został założony w 2010 roku. Spółkę zarejestrowano w Las Vegas i na Cyprze, zarządzana jest z Izraela, ale wiele z jej działów rozwojowych znajduje się na Białorusi, ze względu na niższe koszty pracy.

Źródło tekstu: Viber, wł     

Dodaj do:

Tagi: donald trump | viber

w sumie: 41
  • 1

    22. ~Buka  2017-01-31 11:53:20  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Tak ,protestują ,,pożyteczni idioci'' (Luin przepraszam za może ciut brzydkie określenie... tak Rosjanie określali, amerykańskich pacyfistów w latach 60-70), kraje bez granic, wszyscy są równi, miłość, braterstwo...utopia! To zlikwidujemy też cła a po co one są na całym świecie? Najlepsze jest to,że ktoś jak siedzi w Brukseli zarabia ponad 30tyś. to ma mózg pełen szlachetnych idei, później kończy a społeczeństwo musi się z tym mierzyć...

  • -1

    23. ~mm  2017-01-31 11:59:57  host: 131.228.32.166

    Tylko weźcie pod uwagę, że nie wpuszczają ludzi z krajów z których nie było terrorystów w USA ale za to chętnie wpuszczą obywateli np. Arabii Saudyjskiej którymi byli zamachowcy z 11.09.2011. A to, że akurat Trump ma interesy w Arabii Saudyjskiej to czysty przypadek....

  • 1

    24.  2017-01-31 12:02:02

    @21 a jaką to funkcjonalność miał Viber z której nie skorzystam chociażby w Whatsapp? Komunikatory, podobnie jak telewizje i serwisy informacyjne wybieram jak chce, nie interesuje mnie zdanie innych na ten temat.

  • 3

    25. ~Buka  2017-01-31 12:29:59  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    mm-tylko jest taka sprawa, że on ma do tego prawo a ani chcą go pozbawić ...A jak Merkelowa zachęcała do łamania prawa międzynarodowego(kto to jest uchodzca,definicja?)to cisza...Oczywiście pełna racja z tymi interesami-ostatni kontrakt na dostawę F-15 dla Arabii...

  • 1

    26. ~mm  2017-01-31 13:14:22  host: user-94-254-146-79.play-internet.pl

    @25 Czy ma prawo czy nie ma to już zabawa ichniejszych prawników, sądów itp. Mi chodzi o to, że jest to ruch który nie polepszy bezpieczeństwa USA czy świata. Bo terroryści nie przyjeżdżali z tych krajów których zakaz dotyczy. Jest to tylko ruch by się przypodobać amerykańskim nizinom którzy nie odróżniają Arabii Saudyjskiej od Iranu czy Iraku. W samych Stanach jest kilka milionów muzułmanów i jakoś terrorystów brak. Gdyby choć promil muzułmanów amerykańskich chciał mieć coś wspólnego z terroryzmem to kraj już by nie istniał. I coś mam przekonanie że jeżeli terroryści będą chcieli zaatakować w USA to będą mieli odpowiednie paszporty (choćby podrabiane) a zwykli ludzie oczywiście nie. Do tego dochodzi skandaliczne wprowadzenie dekretu. Ciekawe jak ty byś się czuł gdybyś odleciał do USA i się dowiedział, że nie wpuszczą obywateli Polski bo jakiś Polak przeprowadził zamach a to, że masz wydaną wcześniej wizę to nic nie znaczy.

  • -2

    27. ~  2017-01-31 13:45:00  host: user-94-254-128-130.play-internet.pl

    BRAWO VIBER!

  • 1

    28. ~Buka  2017-01-31 14:03:34  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Ale musisz zrozumieć, że reguły gry ustanawia gospodarz a nie goście.Co bym pomyślał?- szkoda pieniędzy ciut i tyle.Rozdymano to ogromnie, a już nikogo nie interesują takie rzeczy, że w Izraelu nadal jest segregacja rasowa? Gdzie są Ci obrońcy?A ,,niziny'' czasami są mądrzejsze od wyżyn,bo nie sam tytuł określa to czy człowiek jest inteligentny...Zresztą już nie raz były takie ,,akcje'' nie wydawania wiz.Co do muzułmanów, nie twierdzę, że każdy jest terrorystą, ale wydarzenia w Europie pokazują, że należy być ostrożnym a w szczególności, że Europa upada

  • 0

    29. ~Ekonomia czy marketing ?  2017-01-31 14:14:06  host: host942312116.microchip.net.pl

    Mam nadzieję że to jednorazowa wpadka a nie nowe wiatry na Telepolis. Studentów dziennikarstwa uczy się, że aby artykuł miał masowego odbiorcę musi mieć CHWYTLIWY tzw. "lead" czyli tytuł zajebisty. Potem prawdziwi dziennikarze uczą się sami, że wysilając się na przesadzona merytorycznie leady, tracą wiarygodność i są postrzegani negatywnie i niepoważnie.
    Usługa Vibera nie ma NIC WSPÓLNEGO z "postawieniem się Trumpowi"na taki lead zwiększa klikalność ale bije w wiarygodność Autora. Ku rozwadze ....

  • 0

    30. ~Ekonomia czy marketing ?  2017-01-31 14:17:00  host: host942312116.microchip.net.pl

    Proszę wybaczyć literówki w poprzednim wpisie, ale pokazuje to dobitnie, że pisanie z dotykowej klawiatury, w samochodzie nie ma wiele wspólnego ze starannym dziennikarstwem :). Pozostawmy to "userom". Mea Culpa

  • -4

    31.  2017-01-31 14:27:11

    @6 Tomek

    A Anglicy pracują z Polakami i...zagłosowali za Brexitem ;)

    @8
    A może do pieca z nimi ? Popatrz jak traktowano Polaków, ciemny lud biedaków, krętaczy, sprzątaczek, roboli pracujących na czarno na budowach w USA. Fajnie nie ?

    @14
    Aleś zabawny dziecko, ty przecież pewno nie pamiętasz nawet Reagana, tylko słuchasz tego co ci jedna strona poda na talerzu ;)

    @ 22. ~Buka

    Ty nawet nie wiesz przeciwko czemu ludzie protestowali w tamtych latach to nie zabieraj głosu bo się kompromitujesz. To okres największych/najgłośniejszych porażek USA, szkoda tylko chłopaków, którzy tam polegli albo wrócili jako kalecy czy z problemami psychicznymi.

    Aż strach, że ci którzy tutaj się wypowiadają mogą w Polsce głosować, przy takim braku wiedzy i zaślepieniu.
    To nikt inny jak Stany Zjednoczone napadły Irak, zrujnowały go, okupowały, a potem zostawili go na pastwę losu bo kraj nie działał, nie było sprawnej administracji, armii. Gdzie pojawiło się ISIS ? Na terenach gdzie USA rozpoczęło w ostatnich latach swoje wojny czy to bezpośrednio jak w Iraku czy pośrednio jak w Syrii. Kto finansował bojówki arabskie ? Mówicie brawo, a kto finansował rebeliantów w tym skrajnych islamistów ? Przecież to USA dało setki mln zielonych na broń dla nich, trafiała w bardzo różne łapska.
    Proszę podać mi liczbę śmiertelnych ofiar zamach terrorystycznych w USA, w tym zamachów religijnych i dokonanych przez muzułmanów. A potem liczbę zabitych w napadach rabunkowych, porachunkach gangsterskich i przez szaleńców, ale nie muzułmanów...ilu amerykanów zginęło z rąk muzułmanów w atakach terrorystycznych, a ilu od kulki bandziora ?

  • -1

    32.  2017-01-31 14:28:14

    @29, Ekonomia czy marketing ? - wszystko się zgadza dla mediów tradycyjnych. Internet działa inaczej i odczułem to wielokrotnie w ciągu ostatnich blisko 10 lat pracy. PS. Zauważ, że lead jest typowo informacyjny.

  • 0

    34. ~Buka  2017-01-31 14:53:35  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Pacam-to Ty musisz trochę poszerzyć wiedzę, pewnie nie wiesz, że część tych protestów była finansowana przez ZSRR i do tego nawiązuje...Tak a ile ludzi zmarło podczas rewolucji kulturalnej w chinach, wiesz? 50mln...A o Czeczenii nie wspominasz, to był spacer po zielonej łące?Zresztą tekst o tym-i Ci ludzie głosują czy coś w tym stylu , poczułeś się lepiej?To co w końcu równość czy tyrania?Bo z tego co mówisz wynika, że z miłą chęcią byś odebrał możliwość głosu? No to jedź do Iraku i przejdź się z biblią w ręku i koszulkę z krzyżem

  • 0

    35.  2017-01-31 16:01:57

    @31 to, że Polacy w USA mieli taką a nie inną opinie to tylko ich zasługa. Podobnie jest z mieszkańcami krajów arabskich.
    Popatrz jak oni traktują białych, popatrz jak czarnoskórzy traktują białych podróżujących chociażby na Wybrzeże Kości Słoniowej itd. Pojedź gdzieś, sprawdź i przekonaj się na własnej skórze, że biały jest dla nich nikim. Nawet na lotniskach panują podwójne standardy!
    Silisz się tutaj na inteligenta, niepotrzebnie.
    Traktujmy ludzi tak samo jak oni traktują nas. Nie ma to nic wspólnego z rasizmem, to zwykła sprawiedliwość.

  • 4

    36. ~erakis  2017-01-31 16:40:16  host: user-94-254-130-135.play-internet.pl

    at 31. szczeniaku pacman czy jak ci tam . za czasow regana mialem tyle lat co ty teraz twój skowyt i brednie jakie wypisujesz zdecydowanie wskazuja , że nie masz pojecia o czym bredzisz . mozliwe ,ze chlapiesz w klawiature niesiony lewacko zgniłymi teoretyjkami o zgubnym wpływie globalnej polityki usa na tzw. swiat. jednak fakty sa inne. gdyby nie stabilizujaca politke światowa domninacja usa do dzis czerwoni towarzysze z moskwy i ich poplecznicy w libanie , na kubie , i w ogole wszedzie marksitowsko terorystycznie zorientowane organizacje bojówkarskie dominowały by. tylko nadmiar pychy i zgnilizny lewackeij stoii za racjami takich osobnikow jak ty

  • 2

    37. ~Wygnany  2017-01-31 16:46:54  host: 8.37.237.63

    Trump na to: kupuję Vibera! ...i koniec pieśni...

  • 0

    38. ~mm  2017-01-31 17:11:29  host: user-94-254-146-134.play-internet.pl

    @28
    Nie ma co porównywać migracji do Europy z sytuacją gdy ktoś chce legalnie wjechać do USA. Kto był ten wie jak wygląda sytuacja najpierw w ambasadzie czy konsulacie a potem na samej granicy. Za każdym razem pobierane odciski palców i fotografia a do tego urzędnik jak ma podejrzenia że chcesz wjechać w innym celu niż masz wizę to ma prawo nie wpuścić. Takie są standardy amerykańskie i jak się komuś nie podoba to może nie jechać. Ale co innego gdy pomimo przejścia tej całej weryfikacji ktoś postanowił nie wpuszczać ludzi pomimo wcześniejszego zaproszenia (udzielenia wizy) a goście dowiadują się o tym na lotnisku amerykańskim. Do tego jedynym zarzutem jest to, że mają paszport jakiegoś kraju. A amerykański biznes normalne, że przeciw temu protestuje bo mu na granicy nie wypuszczają kontrahentów, klientów i pracowników. Do tego pewnie będzie trudniej sprzedać produkty amerykańskich firm na wielu rynkach. Na tym może coś Europa przynajmniej skorzysta.

  • 0

    39. ~  2017-01-31 17:17:01  host: 188.146.91.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    24: to czemu wczesniej korzystales z vibera?

  • 0

    40.  2017-01-31 17:36:46

    @24 ponieważ kilka moich kontaktów też go używało, ale równocześnie korzystałem z Whatsapp'a.

  • 0

    41.  2017-01-31 17:37:11

    Tfu pardon, @39

  • 0

    42. ~lepszy WhatsSnap  2017-02-01 10:25:38  host: 89-64-152-115.dynamic.chello.pl

    Precz z Viberem i demokratami nowoczesnymi koderastami.

Dodaj swoją opinię