Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vertu 2015: kwintesencja pustej przestrzeni

Vertu 2015: kwintesencja pustej przestrzeni

Q! 7 Sierpnia 2009 21:06

0 0

Telefony Vertu do niedawna zwracały na siebie uwagę przede wszystkim szlachetnymi materiałami, z których zostały wykonane, a więc i swoją ceną. Jednak tym razem kolejny telefon z tej linii, a raczej jego projekt stworzony przez projektanta Norihiko Inoue, przyciąga wzrok przede wszystkim swoim mocno futurystycznym wyglądem.

vertuvertuvertu

Zaprezentowany przez Inoue projekt telefonu jest odpowiedzią na postawiony przez firmę Vertu prosty problem: zaprojektuj telefon Vertu na rok 2015. Jednak propozycja tego projektanta nie jest już taka prosta.




Wraz z postępem technologicznym elektronika ulega ogromnej miniaturyzacji, jednak rozmiary samego telefonu pozostają i pozostaną bez zmian. Wszystko dlatego, aby można było wygodnie trzymać go w dłoni i z niego korzystać - mówi wizjoner. W tym właśnie kierunku podążył przedstawiony przez niego projekt, który został określony jako kwintesencja pustej przestrzeni.

Cały telefon zdominowany jest przez linie, które oplatając go tworzą szkielet na kształt tradycyjnej obudowy. Pod nimi znalazła się pusta w środku ramka, w której bokach miała zostać umieszczona elektronika urządzenia. To sprawiło, że w jej wnętrzu znalazła się pusta przestrzeń nadając urządzeniu lekkości i oryginalności.

Źródło tekstu: norihikoinoue.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-08-08 00:01:57  host: t04-06.opera-mini.net

    @3 kwintesencja stylu.tyle ze praktyczna i konieczna.nie po to aby w kryzysie swiecic z mysla: stac mnie.wielkim koncernom o to wlasnie idzie.dla mnie to bzdura.mirekb

  • 0

    9. ~123  2009-08-08 00:25:06  host: csknet-84-234-45-171.csk.pl

    Będzie zbierać kurz z zewnątrz i w wewnątrz, nie mniej pomysł ciekawy!

  • 0

    10. ~zibi  2009-08-08 01:55:35  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    kwintesen_C_ja, raczej

  • 0

    11. ~ziomek13  2009-08-08 06:47:59  host: acdl242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    telefon w sam raz dla doctora who

  • 0

    12.  2009-08-08 07:45:00

    *** zibi - Word coś za mocno się wmieszał w korektę. Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione. ;-)

  • 0

    13.  2009-08-08 09:40:54

    e tam diznajnerski, po prostu brzydki :P

  • 0

    14. ~xman  2009-08-08 11:38:02  host: apn-77-112-96-203.dynamic.gprs.plus.pl

    Wygląd tego telefonu to kwestia gustu, z tym nie polemizuję. Jednak jeszcze nie było telefonu z eksperymentalnym układem klawiszy, który przyjąby się na rynku na dłużej, moim zdaniem był to gwóźdź do trumny np. takiego Siemensa SX1, chociaż Nokia 3650 przez jakiś czas broniła się dzielnie.

  • 0

    15. ~Wojttej  2009-08-08 12:42:46  host: 87-205-237-10.adsl.inetia.pl

    Raczej na odwrót - to był gwóźdź do trumny 3650 (poprawiona 3660 miała już normalny układ klawiszy) - to sx1 bronił się dzielnie i cieszył się dość dużą popularnością :-)

  • 0

    16.  2009-08-08 13:08:26

    zastanawia mnie bateria w modelu :)

  • 0

    17.  2009-08-08 16:51:20

    o matko - "paskudztwo", pierwsze co mi się rzuciło na myśl jak go zobaczyłem to klawiatura podobna to wyschniętego szkieletu (klatki piersiowej) mumii! brrrrr, ach ta moja wyobraźnia! ;P za duzo horrrrrrorów ostatnio ;D

  • 0

    18. ~xman  2009-08-08 19:44:25  host: apn-77-112-96-203.dynamic.gprs.plus.pl

    *** Wojttej - może i tak, zastąpienie 3650 modelem z normalną klawiaturą było słusznym posunięciem, pochowano w ten sposób koncepcję pseudo-tarczowej klawiatury. Wokół SX1 powstała szeroka grupa fanów, przez jakiś czas również miałem ten telefon, jednak moim zdaniem, jako byłego użytkownika, to właśnie klawiatura była jedną z poważniejszych wad tego modelu. Z drugiej strony nie tak całkiem do końca, ponieważ boczne klawisze umożliwiały dodatkowe wykorzystanie do przypisania zmiennych funkcji, np. w odtwarzaczu mp3, jednak nie "chwyciło" to za bardzo, nie było powszechnie stosowane w aplikacjach dla SX1. Gdyby w miejscu monstrualnie wielkich klawiszu menu, cancel, shift itp. pojawiły się normalne klawisze i do tego zachowano by 2x2 lub 2x3 klawisze funkcyjne po bokach ekranu, to byłoby coś. Od dłuższego natomiast czasu używam telefonów z pełnym qwerty (niedawno E61, teraz E71) i obecnie nie wybrażam sobie za to używania czegoś "normalnego", mającego 12 klawiszy :-).

  • 0

    19. ~AlGanonim  2009-08-08 21:41:36  host: 131.v51.interkam.pl

    hmm... Wygląd trzeba przyznać że oryginalny ;b Ale żeby go od razu kojarzyć ze wyschniętym szkieletem klatki piersiowej mumii ;x

  • 0

    20. ~  2009-08-08 22:51:04  host: 140.232.177.83

    GENIALNE!

  • 0

    21. ~  2009-08-09 21:13:00  host: 80.54.27.31

    orginalny wygląd lecz dla mnie niepraktyczny, chyba, że liczy się TYLKO STYL.....

  • 0

    22. ~Ganc2  2009-08-09 23:00:08  host: 87.204.108.4

    Nie chodzi mi akurat o ten model. Ale producenci tacy jak np. Sony Ericsson, Nokia czy Motorola, mogli by się w kwestii wzornictwa wiele nauczyć od Vertu. Nie mówię tu o tym żeby od razu używali do wyrobu takich materiałów, jak robi to Vertu, chodzi mi tylko o kształty. Klockowate SE zwłaszcza wiodą w prym w tym niegodziwym rangingu.

  • 0

    23. ~pabloki  2009-08-10 04:33:54  host: 188.33.103.66

    vertu to nokia jest.

  • 0

    24. ~xxx  2009-08-10 08:58:12  host: 87-205-229-94.adsl.inetia.pl

    Rozbiorę swój W200i i będzie tak samo wyglądał.

  • 0

    25. ~embe  2009-08-10 13:35:22  host: 94.254.170.13

    fatalnie polaczony z telem ekran, za maly jak na wymagania przyszlosci...

  • 0

    26. ~kasia  2009-08-10 15:26:37  host: adcq4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja bym chciała żyć w 20 wieku ale co zrobić

  • 0