Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Verbatim: tanie karty microSDHC klasy 10.

Verbatim: tanie karty microSDHC klasy 10.

LuiN 15 Czerwca 2011 16:51

0 0

verbatim microsdhc class 10 32gbVerbatim zaprezentował swoje nowe portfolio kart pamięci SDHC Class 10, w tym nośniki microSDHC - prawie 2,5 raza tańsze niż te w ofercie Kingstona. Nośniki klasy 10. charakteryzują się wysoką gwarantowaną prędkością zapisu - nie mniejszą niż 10 MB/s.

Kto z nas nie spotkał z monotonnym czekaniem aż filmy i muzyka zostaną przegrane na kartę? Ile to razy nie można było zrobić kolejnego zdjęcia czy nagrać filmu, bo poprzednie jeszcze się zapisywały na karcie? Karty klasy 10. są ponad dwukrotnie szybsze od najpopularniejszych na rynku nośników 4. klasy.




Do tej pory pojemne karty microSDHC klasy 10. oferował jedynie Kingston - za 32 GB trzeba było zapłacić 448,62 zł. Teraz na rynku zaczynają pojawiać się też tańsze alternatywy.

Jedną z nich są produkty marki Verbatim. Za kartę microSDHC Class 10 o pojemności 4 GB zapłacić trzeba w jego przypadku 34 zł, za nośnik 8 GB - 53 zł, karta 16 GB kosztuje 99 zł, a nośnik 32 GB - 189 zł. Karty już dostępne są w sprzedaży.

Źródło tekstu: Verbatim     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23. ~moze za granica  2011-06-15 21:25:33  host: r2.limes.com.pl

    W Polsce za 34zł? tyle to koszyują klasy 4 obecnie czasami mozna dostac max za 25 szkoda ze niepodali gdzie mozna kupic te kartybo wole zamiast 25 klasy 4 kupic za 35 klase 10 tylko gdzie?

  • 0

    24.  2011-06-15 21:46:51

    http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-sd Verbatim najlepiej nie wypadł w testach chipa. Swoją drogą, tak jak Verbatima, tak też tych Toshib nigdzie nie można kupić.

  • 0

    25. ~Longman  2011-06-15 22:05:32  host: avh213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Adam(11), dzięki za radę, ale karty Sandiska kupiłem w Saturnie (tu rachunek: http://dl.dropbox.com/u/12040/sandisk.jpg ) i w Vobisie. Wszystkie z nich to dno i trzy metry mułu. O tym jak firma oszukuje klientów możesz przeczytać też tu: http://www.proline.pl/?p=SDSDQY-8192-E11M i źródłach zagranicznych. Sandisk pod tym TYM SAMYM oznaczeniem oferuje karty z indeksem prędkości 6, 4 i 2, przy czym im nowsze tym słabsze. Po prostu Sandiska należy unikać szerokim łukiem, bo to nie sprzedawcy oszukują sprzedając podróbki a robi to sam producent.

  • 0

    26. ~  2011-06-15 22:24:39  host: z17-08.opera-mini.net

    To które karty pamięci są najlepsze?

  • 0

    27. ~  2011-06-15 22:32:14  host: z17-08.opera-mini.net

    A które SanDiski to podróby? Bo widziałem jedne z napisem 2 GB i drugie z napisem 2.0 GB? Które to podróbki, a które oryginałki? A tak w ogóle to SanDiski nie są takie złe... Oto fragment parametrów technicznych jednej z kart SanDisk z napisem 2.0 GB (oryginalna?) ze strony Aukcje WP: "1. Pojemność - 2 GB MicroSD / Trans Flash 2. Szybkość zapisu danych do 8 MB/s (z adapterem lub bez) 3. Szybkość odczytu danych do 12,9 MB/s (z adapterem lub bez)" Robi wrażenie??

  • 0

    28. ~  2011-06-15 22:34:01  host: z17-08.opera-mini.net

    I czy warto ją kupować za 9,25 + koszt wysyłki czyli ok. 15 zł?

  • 0

    29.  2011-06-15 22:36:55

    26. - ja ostatnio kupiłem 2 16-megowe class 4 kingstona... Często przenoszę pliki przez telefon i przy dużych plikach transfer jest na poziomie 3,5-4 MB/s (megabajty!!) przy zapisie i 12-14 MB/s przy odczycie. Jak kopiuję np. 300 plików tej samej wielkości co jeden duży... No niestety - radykalnie spada prędkość - ale to oczywiste. Mówię o transferze przy podłączeniu telefonu kablem i w trybie pamięci zewnętrznej.

  • 0

    30.  2011-06-15 22:41:02

    Jak mówimy o sandisku, to używam pendrive'a - cruser 8 GB - parametry dokładnie 2x większe od opisanych wyzej ;-) Nn, odczyt może 1,5x ;)

  • 0

    31. ~toms  2011-06-15 22:43:27  host: avd196.internetdsl.tpnet.pl

    Verbatim i TDK, to moje ulubione firmy, jeśli chodzi o optyczne nośniki danych. Metal Azo - to było coś, ale dla odmiany kiepskie były komputery, kiedy były dobre płyty. Teraz sytuacja się odwróciła i jakość płyt, nawet , zdawałoby się renomowanych firm, woła o pomstę do nieba... A co do alternatywnych kart 32 GB - chętnie przetestuję na moim Fuji HS10. Zobaczymy jak zapisuje szybko wideo, bo na obecnie posiadanej karcie Sandiska 16 GB class10, jednak trochę to długo trwa. No i oczywiście sprawdzę też szybkość zapisu, dla zdjęć seryjnych.

  • 0

    32. ~  2011-06-15 22:45:40  host: acgw52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja uzywałem dyskietek verbatima i teraz używam płyt , nie miałem jakichś nie miłych niespodzianek , w końcu ta firma pamięta jescze czasy kiedy nie było jednorazowych płyt z chin

  • 0

    33. ~  2011-06-15 22:52:49  host: acgw52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    raz użyłem chińskiej płyty shivaki czy jakoś tak , i ciesze się że nie nagrałem tam nic co musiałbym z tej płyty spowrotem wydobyć bo po prostu ten kto to płytęzrobił poprostu nie przewidział takiej opcji

  • 0

    34. ~HD2  2011-06-15 22:53:45  host: affu210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spoko - też pamiętam świetne czasy verbatim'a ale jakoś patrząc co się dziś dzieje z jakością to mam lekkie opory. Czuję, że chcą pojechać na marce przy marnej jakości tak jak VW

  • 0

    35. ~toms  2011-06-15 22:53:48  host: avd196.internetdsl.tpnet.pl

    32-jeśli chodzi o trwałość płyt, sekret tkwi w szybko utleniającym się barwniku, którego nie może, po trzech - czterech latach, odczytać laser napędu, pomimo NAJWOLNIEJSZEJ prędkości zapisu. Kiedyś stosowano porządny barwnik, ale i cena była spoooro wyższa. Teraz dla mnie wypalane płyty, mają wartość gramofonowych pocztówek dźwiękowych, jeśli ktoś jeszcze w ogóle pamięta, co to takiego ;-)

  • 0

    36.  2011-06-15 23:17:15

    To, że na jednym sandisku pisze 2GB a na drugim 2,0GB, to pewnie z różnych fabryk pochodzą a każda fabryka inaczej oznacza wyrób. Ja zawsze libiłem wyroby firmy Maxell a teraz uważam, że jeżeli chodzi o karty, to chyba PQI są najlepsze. Reszta, to przereklamowany badziew, produkowany na Tajwanie /Kingston/ i Sandisk /Chiny/.

  • 0

    37. ~  2011-06-16 00:56:57  host: public4466.cdma.centertel.pl

    Mnie mimo wszystko dziwi zastój od kilku lat na pojemności 32GB. I ani kroku dalej, o co chodzi? Wiem, że urządzenia nie obsługują więcej, ale to chyba kwestia softu jedynie?

  • 0

    38. ~  2011-06-16 09:46:55  host: host-87-101-24-111.proxnet.pl

    Raczej ograniczeń technologicznych, bez zmiany technologii produkcji już raczej nie zrobi sie bardziej pojemnych kart micro niż 64GB i to dość wolnych.

  • 0

    39.  2011-06-16 10:07:37

    Ja ostatnio kupiłem Sandiska Class 4 8GB, jakąś edycję ultra do aparatu - filmy w full hd śmigają bardzo ładnie. Kupiona na allegro chyba za ok 55zł + przesyłka.

  • 0

    40. ~  2011-06-16 12:53:06  host: lyy105.internetdsl.tpnet.pl

    No i gdzie te Verbatimy kupić? Szukam i nie ma

  • 0

    41. ~es  2011-06-22 01:01:35  host: apn-77-115-187-131.dynamic.gprs.plus.pl

    Dokladnie... My tu gadu gadu nad PRowa informacja prasowa a produktu jak nie bylo tak nie ma...

  • 0

    42.  2011-07-06 12:07:55

    http://www.morele.net/verbatim-micro-secure-digital-sdhc-class10 -card-16gb-44010-402686/

Dodaj swoją opinię