Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vectra skupia się na pracy organicznej

Vectra skupia się na pracy organicznej

WitekT 6 Października 2006 11:47

0 0

Vectra, numer dwa na rynku kablówek, nie planuje na razie przejęć konkurentów, zamierza natomiast w końcu skonsolidować grupę i rozwijać wachlarz usług. Operator, który ma ponad 630 tys. abonentów telewizji kablowej, chce być bardziej telekomem niż telewizją kablową. Chce też zmienić strukturę przychodów, dziś osiąganych głównie dzięki usłudze telewizji kablowej.

Tegoroczne przychody operatora sieci kablowej wzrosną co najmniej o 15% i przekroczą 250 mln zł. Wzrost sprzedaży to przede wszystkim efekt szybkiego powiększania bazy klientów korzystających z dostępu do Internetu. Operator ma ich obecnie 80 tys., w grudniu chce przekroczyć 100 tys. Vectra obsługuje też 10 tys. linii telefonicznych, do końca roku chce tę liczbę podwoić.

Operator sieci kablowej nie zapomina też o swojej podstawowej działalności. Pod koniec roku w części sieci wprowadzi telewizję cyfrową, w przyszłym — bardziej zaawansowane usługi, takie jak wideo na żądanie i być może telewizję wysokiej rozdzielczości. Operator obiecuje, że zaskoczy rynek.
Vectra coraz więcej inwestuje. Nakłady do końca roku sięgną 60 mln zł, o jedną czwartą więcej niż w poprzednim roku. Operator analizuje też celowość zwiększenia zasięgu oferty dostępu do Internetu i telefonii poprzez wykorzystanie sieci Telekomunikacji Polskiej. Decyzji biznesowej na razie jednak nie podjął.

Vectra na razie nie będzie aktywnie uczestniczyła w procesie konsolidacji rynku operatorów kablowych. W grę wchodzą niewielkie przejęcia. Plany spektakularnych akwizycji zostały odłożone na później, bo ubiegłoroczna walka o warszawską sieć Aster została przegrana.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2006-10-06 12:21:38

  Niech mi zwiększą transfer internetu i będzie ok bo narazie to na tle konkurencji wypadają najgorzej.

 • 0

  2. ~Aster  2006-10-06 13:08:50  host: pxgot2.srv.volvo.com

  Broń Was Boże od mojej Aster!

 • 0

  3.  2006-10-06 13:25:34

  Mieszkam we wrocławiu - śródmieście i średnio raz w tygodniu na 2-3 godzinki zanika mi sygnał tv i internetu. Vectra powinna zainwestować w nowy osprzęt i okablowanie, a przedewszystkim zrobić coś w kierunku własnego zasilania elektrycznego, bo to z tego powodu jest najwięcej awari. Do tego przyznało mi się już kilku konserwatorów. Powinni także uruchomić normalną infolinię całodobową, bo we wrocławiu możliwość dodzwonienia się do ich siedziby jest praktycznie niemożliwa, co ciekawe ostatnio jak wystąpiła awaria to do gdyni dodzwoniłem się bez problemu po tym jak do wrocławia nie mogłem przez 1,5 godz.

 • 0

  4. ~wlo  2006-10-07 09:30:18  host: aou236.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No właśnie - niech obniżają ceny abonamentó telewizyjnych bo cienizna jest za kasę jakiej żądają...

 • 0

  5. ~wlo  2006-10-07 09:30:54  host: aou236.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Coraz częściej po głowie mi chodzi zmiana operatora... Nie ma inne go w miom mieście, więc zostaje antena ;-)

 • 0

  6. ~tymis  2006-10-07 22:09:08  host: proxy2.tkdami.net

  *krzyno: jeśli masz problem, żeby skontaktować się z macierzystym oddziałem Vectry co jak słyszę jest niestety normalnym zjawiskiem to dzwoń na 0801080180 czyli jakieś ich centrum obsługi klienta. Z tamtąd kontaktują się z oddziałem, którego dotyczy problem. Co do twoich problemów to ja w Radomiu miałem dwie przerwy w dostawie sygnału w ciągu 3 lat :-) Z telewizją nie ma żadnych problemów, internet chodzi dobrze a jedyny problem z internetem to częste ostatnio kłopoty Vectry z serwerem cache, po wyłączeniu proxy wszystko chodzi dobrze z prędkościami nominalnymi. Obecnie nie można wejść do ich biura u mnie w mieście bo ludzie szturmują ten lokal aby podpisać umowę na internet,TV i telefon za 89 PLN :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet