Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vectra ogłosiła wezwanie na akcje Netii

Vectra ogłosiła wezwanie na akcje Netii

WitekT 2 Lipca 2014 09:45

4 3

Vectra ogłosiła wezwanie na akcje Netii. Chce mieć prawie 115 mln akcji i 33% głosów na walnym zgromadzeniu.



Vectra proponuje 5,31 zł za jedną akcję, czyli cała transakcja będzie kosztowała operatora kablowego prawie 610 mln zł.. W momencie publikacji tej wiadomości kurs Netii wzrasta o prawie 2,75% do 5,24 zł.


Netia nie komentuje ogłoszonego przez Vectrę wezwania.


Źródło tekstu: GPW, wł     

Dodaj do:

Tagi: netia | vectra

w sumie: 26
  • 0

    7. ~  2014-07-02 10:35:00  host: n10-05-06.opera-mini.net

    pójdzie w dół jak sprzedadzą te akcje bo nie będzie im się opłacało dać zarobić bo wtedy musieliby zwrócić kase, jak zrobią w dół to gracze giełdowi tracą i wyprzedają albo trzymają aż pójdzie jeszcze niżej i stracą więcej, przy dobrych wiatrach odsprzedają za tyle za ile kupili, giełda to maszynka do pozyskania kasy dla tych firm które nie chcą albo nie mogą zaciągnąć kredytu bo już są zadłużone

  • 1

    8.  2014-07-02 10:39:43

    Pragmatyk - pewnie mają... To nie jest firma, która ma tylko biuro wynajmowane na godziny ;-)

  • 0

    9.  2014-07-02 10:43:58

    Nie pamiętam tego, bonie przykładam wagi do tych danych - nie jestem inwestorem ;-) - ale aktywa i pasywa Netii to coś ok. 4 mld złotych. Czym jest więc te 600 milionów? Mają na czym zabezpieczać ;-)

  • 1

    10.  2014-07-02 10:53:00

    @9 Pamiętaj jednak, że mogą mieć również obciążenia kredytowe, mogli emitować obligacje i inne papiery dłużne, mieć zobowiązania kontraktowe.
    Pewnie wiesz, że majątek stały firmy ma często niewiele wspólnego z jej wartością rynkową. Ile jest wart przykładowo zieleniak, który (nie ważne jak) ma zakontraktowane dostawy jabłek delikatesowych w dowolnej ilości na najbliższe 5 lat w cenie -30% rynkowa? :) Czy tyle ile warta jest budka :)? Czy % od tego ile z kontraktu może wyciągnąć firma zainteresowana takim kontraktem :)
    Tak działają setki spółek i spółeczek skarbu państwa. Potem wychodzi, że jest prezes i 5 ludzi i oni wypracowują rocznie 50mln rocznie zysku netto :) Ale mają wydajność, pogratulować ;)

  • 0

    11. ~ole  2014-07-02 11:05:18  host: 137.Red-83-49-101.dynamicIP.rima-tde.net

    Skoro wezwanie jest tylko na 33% to pewnie na tyle mają kasy i pewnie policzyli ze tyle są w stanie kupić. Freefloat to ok 42%. Tyle tylko że cena wg mnie jest za niska o co najmniej 50gr by az 33% udało się kupić.

  • 0

    12.  2014-07-02 11:17:45

    Pragmatyk - oczywiście... Jednak to oni wiedzą co robią bo to ich firma. My możemy się co najwyżej zastanawiać ;-) Jakby nie mieli, to by się nie szarpali chyba?

  • 0

    13. ~ciekawski  2014-07-02 11:18:28  host: user-94-254-142-51.play-internet.pl

    Na moje to jest to przymiarka do zakupu uslug domowych przez vectre, a biznes wzmie T-mobile i tak sie netia sprzeda.

  • 0

    14.  2014-07-02 11:19:08

    Poza tym - kogo to obchodzi? Nie jestem współwłaścicielem firmy i czy padnie czy nie, niewiele (a nawet nic) mnie obchodzi ;-)

  • 0

    15. ~  2014-07-02 11:32:06  host: n10-05-06.opera-mini.net

    9,dobra dobra aktywa pasywa,a najmniej musi być zaspokojeny skarb państwa,komornik,a na końcu ludzie którzy może dostaną złotówkę,a aktywa i pasywa przemycą za granice albo się okaże że były zabezpieczeniem wcześniejszych kredytów :)

  • 1

    16. ~  2014-07-02 11:34:49  host: n10-05-06.opera-mini.net

    najpierw miało być a nie najmniej że też ten słownik daje do wyboru tyle opcji że się można pomylić,

  • 0

    17.  2014-07-02 11:55:53

    @12 Oni wiedzą doskonale, właśnie o to jest pytanie, czy faktycznie chcą kupić, bo jak pisał @11 trochę małą cenę dali na 33% akcji, czy chcą sztucznie podbić kurs.
    @14 Mnie to obchodzi bo jak spółka giełdowa bankrutuje, to pomniejsza to zysk giełdy, a skarb państwa (czyli ty i ja) mamy 51% GPW. To co GPW generuje w dywidendzie idzie np. na dopłatę z budżetu do ZUS (lub na obiady klasy rządzącej).

  • 0

    18.  2014-07-02 11:58:00

    Pragmatyk - nie ogarniam tego o czym mówisz... pozwól więc że w błogiej nieświadomości dożyję końca moich dni na tej ziemi padole... ;-)

  • 0

    19.  2014-07-02 12:03:25

    @17 Pomyłka w przypadku GPW, skarb państwa ma 35% akcji, ale oczywiście 51% w udziale głosów na walnym.

  • 1

    20.  2014-07-02 12:10:55

    @13 - to nie jest głupia koncepcja. Wiadomo, że fundusze, które kontrolują Netię chcą z niej wyjść - zarząd miał obiecaną premię za sprzedaż frmy, podobno Godlewski poleciał m.in. też za to, że inwestora nie znalazł. Sprzedaż przez podział (komu, to kwestia otwarta) to jest jakieś wyjście.

  • 0

    21. ~Ole  2014-07-02 13:22:53  host: 137.Red-83-49-101.dynamicIP.rima-tde.net

    @20 zarząd miał premie za sprzedaz w cenie powyżej 7zl za akcje w styczniu 2013 roku. I potem ta cena rosła co miesiąc o chyba 1%. Mozna to sprawdzić w każdym raporcie kwartalńym bo to dalej jest aktywne. Tyle ze z tamtego zarządu uciekło juz dwoch członków. Albo ktoś im zasugerował odejście. A o podziale mówi sie na rynku od dawna tylko ze to nie jest proste do wykonania. Mass market bez infrastruktury nie ma praw bytu i biznes podobnie,

  • 0

    22. ~?  2014-07-02 20:13:01  host: agft44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co ktoś kupuje takiego upadającego trupa jak Netia? chce zrobić fenikasa z popiołów czy włączyć go do swojej infrastruktury albo bazy klientów?

  • 0

    23. ~  2014-07-02 20:29:41  host: ip-78-30-101-22.free.aero2.net.pl

    Zamiast bawić się w pierdoły mogli by w końcu dokończyć instalacje w bloku. Czekam już prawie pół roku.

  • 0

    24.  2014-07-02 22:22:59

    @22 - to nie jest tak, że Netia upada. Ona po prostu nie ma pomysłu na siebie. Do tej pory "pomysłem" były przejęcia, za środki głównie pozostałe po sprzedaży P4. Raczej nie potrafili jednak wykorzystać tego potencjału (choćby Crowley, czy bardziej do klienta - Dialog). No i te od zawsze obecne problemy, rodem z Tele2...

  • 0

    25.  2014-07-03 16:18:20

    @10 tak do końca nie jest. Wartość firmy jest ściśle związana z generowanym zyskiem netto rocznie, a także z aktywami trwałymi. Żeby tą transakcje zrealizować należałoby mieć dość sporo kapitałów własnych. I pewnie płatność też nie będzie jednorazowa, tylko rozłożona na raty.

  • 0

    26. ~jol  2014-07-12 14:35:15  host: 178235168078.warszawa.vectranet.pl

    vectra ssie!

Dodaj swoją opinię