Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vectra nie będzie walczyć cenami na Internet

Vectra nie będzie walczyć cenami na Internet

WitekT 27 Sierpnia 2007 12:17

0 0

Operator kablowy Vectra analizuje możliwość wejścia na rynek jako MVNO śladem za siecią Aster. Raczej nie będzie obniżek cen dostępu do Internetu, bo oferty Tele2 czy Netii są na granicy opłacalności i w dłuższym horyzoncie czasowym są trudne do obronienia - powiedział w wywiadzie dla Gazety Prawnej Tomasz Żurański, prezes firmy.

(Agresywna oferta - przyp.red.) dla Netii może skończyć się koniecznością ogłoszenia kolejnej strategii, odmiennej od obecnej. Finansowo nie może się ona udać, bo przychody przy takich cenach są najprawdopodobniej poniżej kosztów, chyba że operator będzie zarabiał na innych usługach - na przykład telefonii stacjonarnej i pogłębi współpracę z Playem. Dla klientów efekt będzie pozytywny. Duża konkurencja, także cenowa, zmusza wszystkich na rynku do tworzenia lepszych ofert - powiedział Żurański.




Prezes w wywiadzie powiedział także, że obecnie z usług cyfrowej telewizji korzysta 70 tys. klientów, a do końca roku powinno być ich 120 tys. po rozszerzeniu oferty o kolejnych 20 miast. W ciągu 30 miesięcy w zasięgu cyfrowej telewizji ma być 70% klientów, których teraz jest prawie 650 tys.

Mówiąc o MVNO prezes stwierdził, że trzeba jednak pamiętać, że ten rynek charakteryzuje się niskimi marżami. Ceną będzie więc trudno wygrać walkę o klienta i zdobyć odpowiednie przychody. Jedyny sposób to ciekawe usługi. Analizujemy ten rynek i jeśli uznamy, że warto, to na niego wejdziemy. Decyzja powinna zapaść do końca tego roku, tak by można było wprowadzić ofertę w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2007-08-27 12:29:08

    nu i po co tyle mvno? same zapowiedzi w tym miesiacu! Lepiej byloby, jak urochomia to niech pisza. A moze w taki sposob chca zagrac na gieldzie, zeby akacje poszly w gore?!

  • 0

    2.  2007-08-27 12:40:18

    A gdzie newsy o nowej ofercie POPa i Playa? Czekam z niecierpliwością. Wszyscy już o tym napisali a WY? :> Nieładnie :P

  • 0

    3.  2007-08-27 12:58:48

    Moze i opisali, ale czy sa tam jakies konkrety ? Nie... Telix jedynie napisal cos wiecej, ale i tam tak naprawde jest tylko zarys. Pozostaje czekac, albo liczyc na przecieki do redakcji ;)

  • 0

    4.  2007-08-27 13:06:34

    Niech i będzie ze 20 mvno, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Każda konkurencja jest dobra dla klienta, bo prędzej czy później oznacza kolejne obniżki. Trochę dziwne, że do tej pory nie ma żadnych przecieków, ale do środy już niedaleko. Może już coś wiadomo, ale nie wolno tego publikować jak na razie albo nie są to do końca sprawdzone informacje i lepiej nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania i nie rozbudzać jakichś nadziei.

  • 0

    5. ~łosiu  2007-08-27 13:12:19  host: client-um-1.walbrzych.dialog.net.pl

    w takim razie, od listopada dziękuje za internet w Vectrze. Akurat kończy mi się umowa. Idę do dialogu i biorę net z laptopem.

  • 0

    6.  2007-08-27 14:34:10

    O Tele2 to niech się nie boją :D Niedługo wyjdą z Polski :) A co do Netu: oferty TEPSY na neostrade też są na granicy opłacalności? :D

  • 0

    7.  2007-08-27 14:53:19

    Mam u nich Internet i jestem zadowolony z jakości. Właśnie przedłużyłem umowę na kolejny rok. Wcześniej miałem Neo dwa lata i mogę śmiało stwierdzić, że jakość w Vectrze jest lepsza. W Neo dość częste są przerwy w dostawie lub zrywanie połączenia. Obecnie mam łącze 512kbps dwukanałowe (po 2x512-przez proxy i bezpośrednio), a w nocy 23-8 mam 1Mbit łącznie. Fajne jest to, że w dzień mogę coś ściągać przez eMule z prędkością 512, a strony przeglądać przez proxy i mieć też 512. Natomiast w nocy eMule działa pełną parą na 1Mbit. Wszystko średnio wychodzi 80 zł (TV+Internet). Za TV płaci się coś koło 30 zł, więc Internet to koszt 50 zł z umową na rok. Nie jest to mało, nie jest to dużo. Wezmę jeszcze u nich telefon stacjonarny jak tylko pojawi się taka możliwość w moim mieście.

  • 0

    8.  2007-08-27 14:56:43

    Zapomniałem dodać, że to umowa na rok na opcję 512 w cenie 50 zł.

  • 0

    9. ~acy  2007-08-27 16:55:46  host: ip-213-17-223-230.netia.com.pl

    Czy może mi ktos powiedzieć, jaka jest róznica w cenie tv cyfrowej w porównaniu do tv analogowej tego samego pakietu?

  • 0

    10. ~Avganov  2007-08-27 18:08:23  host: user20.70.udn.pl

    Tez mam od nich neta ale to jest tragedia Olewaja klienta i zawsze sa jakies problemy techniczne Normalnie jest gorzej niz neo

  • 0

    11. ~adasSs  2007-08-27 19:47:41  host: klonowa8.jota.za.digi.pl

    ehh.... czyli wychodzi na to ze Neostrada nie podwyzszy cen wiec trolli bedzie jeszcze wiecej :(( najwiekszy wysyp jest na Boze narodzenie ...... :[[[[[ www.dziecineo.prv.pl polecam ten serwis!!!

  • 0

    12.  2007-08-27 21:38:13

    7. biotyt - a nie lepiej było dobrać 3-cią uswługę (np. hbo ) wtedy wychodzi najtaniej. Ja teraz mam TV+HBO+INTERNET przez pierwsze dziesięć miesięcy miałem opłatę łączną 95,90zł pozostałe dwa 155zł. Net ma prędkość 512, umowa kńczy mi się na początku września, od lipca płacę normalną stawkę i od tamtej pory neta mam od 1,10 do 2,38 Mbit/s a w umowie cały czas 512 i mówię tu o godzinach od 8;00 do 23;00, w nocy jednak teraz mi prędkość nie wzrasta, ale przy tych prędkościach nie przeszkadza mi to.

  • 0

    13. ~Adriand  2007-08-27 22:29:41  host: adriand.wlb.vectranet.pl

    Ja tez mam neta z vectry, akurat pakiet EvDom czyli 512kbs - Od 8-22 mam 512kb/s na p2p i 512kb/s na proxy - po 23 mam 1mb na proxy badz 1mb na p2p - tylko slyszalem ze u niektorych podwojone jest p2p i proxy czyli 1+1 w nocy a rano 512+512 ma tak ktos ze po 23 podwojeniu ulegaja wszystkie kanaly i razem mozna wycisnac 2mb?

  • 0

    14. ~ja  2007-08-28 00:35:44  host: 88.156.63.22

    "Vectra nie będzie walczyć cenami na Internet" - u mnie na klatce wisi wlasnie ogloszenie vectry - 1 mbit za 19,9 (w nocy 2 mbit), wiec jak to jest z ta walka??? adriand: u mnie podwajaja zawsze tylko kanal bez proxy

  • 0

    15. ~Adriand  2007-08-28 11:25:12  host: ip-81-15-216-56.unregistered.net.telenergo.pl

    "Ja" No dobrze ale w nocy z proxy i p2p mozesz wyniesc 1mb?

  • 0

    16. ~ja  2007-08-28 22:12:59  host: 88.156.63.22

    adriand: mam lacze 256. w dzien jest 256+256(proxy), a w nocy idzie 512+256(proxy).

Dodaj swoją opinię