Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vectra ma 50 tys. Internautów

Vectra ma 50 tys. Internautów

WitekT 18 Maja 2005 15:31

0 0

Liczba abonentów Vectranet - usługi dostępu do Internetu w sieciach Vectra – przekroczyła 50 tysięcy.

Oznacza to ponad stuprocentowy wzrost w ciągu zaledwie dwóch lat. Jeszcze pod koniec 2003 r. z dostępu do globalnej sieci za pośrednictwem tego operatora korzystało niecałe 24 tys. osób. Jest to już drugi w tym roku rekord abonencki Vectry, w marcu łączna liczba wszystkich klientów telewizji kablowej przekroczyła 620 tysięcy.

Vectra zapewnia obecnie dostęp do Internetu mieszkańcom 48 miast Polski. Najwięcej abonentów Vectranetu w ciągu ostatniego roku przybyło w Radomiu, Legnicy, Jeleniej Górze i Rzeszowie. Radom to także miasto, w którym Vectra ma najwięcej - bo aż blisko 7 tysięcy - klientów korzystających z dostępu Internetu za jej pośrednictwem. Kolejne miasta znajdujące w czołówce to Olsztyn (5,2 tys.), Białystok (2,5 tys.), Legnica (2,4) oraz Elbląg (2,25 tys.).

Ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim wspólnemu wysiłkowi wszystkich pracowników Grupy Vectra oraz konsekwencji w ciągłym uatrakcyjnianiu i unowocześnianiu usługi. Tylko od końca zeszłego roku przybyło nam ponad 10 tysięcy klientów VECTRANET, a przecież mamy dopiero maj i jestem przekonany, że rok 2005 zamkniemy kolejnym znaczącym wzrostem – mówi Tomasz Żurański prezes Vectra SA.
Dynamiczny wzrost liczby nowych przyłączeń w ramach Vectranet to jeden z celów strategicznych Grupy Vectra na nadchodzące lata. Cel ten jest realizowany również poprzez konsolidację rynku operatorów kablowych. W ciągu dwóch ostatnich lat Vectrze udało się sfinalizować m. in. dwie największe transakcje w branży – tj. przejęcia Telewizji Kablowej Dami (2003 r.) oraz Śląskiej Telewizji Kablowej (2004/2005).

Ponadto, Vectra stale uatrakcyjnia ofertę Vectranetu. 1. maja przyspieszona została prędkość przesyłu we wszystkich pakietach, a konta abonenckie mają dwukrotnie większą pojemność (200 MB). Vectra regularnie prowadzi też prace modernizacyjne sieci, dzięki czemu coraz więcej miast i osiedli zostaje włączanych w zasięg Vectranet oraz możliwa staje się poprawa technicznych parametrów usługi.

Staramy się cały czas reagować na zapotrzebowanie abonentów. Jedną z odpowiedzi na ich oczekiwania jest na przykład systematycznie przez nas rozbudowywany serwis gier sieciowych. W przyszłości zamierzamy poszerzać wachlarz usług, w tym również tych o charakterze interaktywnym – wyjaśnia Tomasz Żurański.

Źródło tekstu: Vectra     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet