Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vectra inwestuje w Internet i telefonię

Vectra inwestuje w Internet i telefonię

WitekT 5 Stycznia 2006 11:05

0 0

Vectra zamierza zainwestować w 2006 roku 55-60 mln zł. Środki spółka przeznaczy w rozwój sieci oraz poszerzenie zasięgu oferowanych usług, w tym szczególnie dostępu do Internetu i telefonii stacjonarnej.

Vectra planuje także uruchamianie innych usług związanych z komunikacją elektroniczną, w tym telewizji cyfrowej oraz usług interaktywnych, takich jak video on demand, pay per view czy video digital recording.
Nasza strategia zakłada systematyczny rozwój, realizowany między innymi poprzez wdrażanie nowych technologii, umożliwiających wprowadzenie kolejnych i uatrakcyjnianie funkcjonalności obecnie świadczonych usług - powiedział Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Vectra działa od 1991 roku. Od 2003 roku Vectra jest drugim co do wielkości operatorem telewizji kablowej w Polsce. Dostarcza pakiety programów telewizyjnych i radiowych do ponad 620 tys. klientów i obejmuje zasięgiem 114 miast. Od 2001 roku grupa oferuje też usługę dostępu do Internetu, obecnie w 55 miastach. Korzysta z niej ponad 60 tys. abonentów. W 2005 roku grupa rozpoczęła świadczenie usług telefonii stacjonarnej opartej na technologii cyfrowej. Obecnie oferuje ją w Olsztynie, Białymstoku, Ostródzie, Radomiu, Kielcach, Skarżysku Kamiennej, Rzeszowie, Legnicy, Wrocławiu i Wałbrzychu, a wkrótce wdroży ją w Elblągu, Oświęcimiu i Jeleniej Górze.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-94-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy oglądasz telewizję przez Internet?

Play Now udostępnia kanał Eleven Sports 4

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet