Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vectra: 128 Mb/s nocnego internetu

Vectra: 128 Mb/s nocnego internetu

sirmark 19 Sierpnia 2010 13:57

0 0

Vectra wprowadziła nową prędkość dostępu do internetu oferowanego drogą kablową. Usługa Flashnet 64 Mb/s w Taryfie Nocnej osiąga teraz 128 Mb/s.

Usługa początkowo będzie oferowana w 6 miastach: Kielce, Legnica, Słupsk, Piła, Warszawa i Zabrze. We wrześniu zostanie rozszerzona o Elbląg, Olsztyn, Radom i Wrocław, a docelowo o kolejne sieci, gdzie firma świadczy swoje usługi. Abonenci internetu stacjonarnego, którzy zakupią dodatkowo internet mobilny, otrzymają za darmo zwielokrotnioną prędkość dostępu do internetu tradycyjnego.

Wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania własnej sieci telekomunikacyjnej - w tym protokół DOCSIS 3.0, Vectra m.in. zwiększa prędkość przesyłu danych w usłudze Wysyłaj szybciej. Poniższa tabela ilustruje wszystkie prędkości przesyłu danych do i od abonenta (download/upload) w poszczególnych pakietach internetu stacjonarnego.




vectra pakiety internetu



Źródło tekstu: Vectra     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    1.  2010-08-19 13:59:48

    Szkoda, że cena nie została podana. Bo sama oferta wyglada ciekawie.

  • 1

    2. ~gucław  2010-08-19 14:04:39  host: ip-62-69-216-90.globalconnect.pl

    Ciekawe kiedy się doczekamy w szczecinie cyfrowej telewizji vectry bo od roku ponad czekam :(

  • 1

    3. ~play jest lepszy!  2010-08-19 14:06:22  host: user-109-243-61-101.play-internet.pl

    Niech żyje 128 kbit/s przy -63dBm :D

  • 1

    4. ~  2010-08-19 14:08:10  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    CENY PRZY UMOWIE 12M: 2Mbps: 59,90 8/16Mbps: 64,90 16/24Mbps: 89,90 24/64Mbps: 109,90 64/128Mbps: 154,90 dłuższych umów nie podaję bo 24 miesiące to już samobójstwo

  • -1

    5. ~  2010-08-19 14:31:27  host: chello089079016017.chello.pl

    niexle niexle - agresywnie wjeżdżają...bo jak narazie upc rządzi(tam gdzie jest:) ) a tu widze oferta godna rozwazenia

  • 0

    6. ~  2010-08-19 14:37:00  host: ip-94-42-62-251.multimo.pl

    A u mnie wciąż 2Mb/s na łączach TPSA...

  • 0

    7. ~  2010-08-19 14:38:22  host: 109.79.45.147

    tyle ze standardowo upload jest pozal sie Boze. toz to nawet nie przyjety standard 10/1. smieszne. pozdrawiam.

  • 1

    8.  2010-08-19 14:50:14

    7-Pożal się mamie i korzystaj z takiego uploadu jaki Ci odpowiada, nikt Ci nie każe korzystać z Vectry. Ja mam neta z vectry, 6 mb, który w nocy jest czterokrotnie zwiększany (stara oferta). I chwalę sobie. Choć na żadnym speedteście nawet do 20 mb/s się nie zbliżyłem.

  • 0

    9. ~Timi  2010-08-19 15:55:34  host: 83-238-61-156.ip.netia.com.pl

    @8, no wlasnie na żadnym speetescie si nei zblizyles ^^ .. Vectra ma kieską sieć, korzystałem z ich oferty rok, teraz jestem u konkurencyjnej kablówki w Pile, niebo a ziemia ... na korzysć nowego operatora _ Asta NET

  • 0

    10.  2010-08-19 17:25:19

    Timi: Akurat co do jakości Vectry nie mam zastrzeżeń. A speedtesty... mało miarodajne. Wystarczy wąskie gardło niezależne od Vectry aby speedtest był zakłamany. U mnie prędkości maksymalne są osiągalne, ale coraz częściej na serwerach limitują prędkości więc bez wielowątkowego pobierania nie da się osiągnąć maksymalnych prędkości. Często serwery mają na wyjściu niskie prędkości. Co mi ze 128MB/s jak serwer, z którego pobieram coś ma upload 5Mb/s?

  • 0

    11. ~xseb  2010-08-19 19:27:55  host: dsl88-229-33866.ttnet.net.tr

    witam, Vectra przechwala się jaki to dobry internet posiada tz. transfer danych, przeprowadziłem kilka testów sieci i okazało sie iż nie wszędzie jest tak różowo. Panowie internauci prztestujcie sobie jaki transfer uzyskujecie w szkielecie VECTRY oraz poza szkieletem, ja zakupiłem usługę 24 Mbit/s rzeczywisty transfer wynosi w szkielecie vectry od 4Mbit/s do 12-14 Mbit/s, może ktoś przyjrzy się bilzj tym wspaniałym transferom oferowanym przez operatora Vectra a w szczególności w Bielsku - Białej ponieważ według mojej opinii oferują coś co jest poza zasięgim ich możliwości, krótko rzecz ujmując stosują nie uczciwe praktyki. Monity, pisma reklamacje nie dały zadawaloających rezultatów. Więc zanim się zdecydujecie na super szybki internet, sugeruję przetestować zaoferowaną prędkość przed podpisaniem umowy.

  • 0

    12. ~szczecin  2010-08-19 22:53:10  host: 078088086225.szczecin.vectranet.pl

    Na koncu reklamy video jest 64Mb/s za 55zl. Skad te 55zl? Z aktualnego cennika nijak tyle nie wychodzi.

  • 0

    13.  2010-08-19 23:12:10

    Jetem klientem Vectry już dość długo, początki były różne, ale to co dzieje się w tej chwili z ich sygnałem w całej Polsce zakrawa na śmieszność. Wprowadzają programy w HD, które się zacinają i pixelują, internet działa, ale wielu użytkowników ma zbyt niską prędkość w porównaniu do tego co jest na umowie. Sam walczyłem od listopada 2009 do marca z BOK i technikami bo na umowie miałem 8 mega, a dostarczali mi około 2 do max 4 mega. W chwili obecnej z prędkością nie mam już problemów, ale za to potrafi zrywać mi połączenie kilka razy dziennie i wtedy modem loguje się na nowo. 2 tygodnie temu zgłaszałem to telefonicznie do BOK w Gdyni, dziś dzwonię ponownie, a konsultant mi mówi, że nie widzi takiego zgłoszenie w systemie. Wszystkim chętnym, którzy mieli by chrapkę na internet od Vectry proponuję zastanowić się kilka razy i poczytać opinie użytkowników na Facebooku i na forach internetowych, a dopiero potem podjąć decyzję. Mi zostało jeszcze kilka miesięcy do zakończenia cyrografu z tą firmą, będą się musieli postarać abym przedłużył na kolejny rok umowę z nimi.

  • 0

    14. ~meme  2010-08-20 01:20:24  host: 095160107169.warszawa.vectranet.pl

    potwierdzam, z vectra nie jest tak rozowo jak moze sie wydawac, chociaz i tak mz. lepiej niz w upc (poprzednio bylem abonentem upc i ten sam problem, brak autoryzacji, wylogowywanie modemu po kilka razy dziennie). vectra ma tez problem z wlasnymi dns-ami - zacinaja sie co jest mocno irytujace...

  • 0

    15.  2010-08-20 07:44:42

    W warszawie zarówno upc i vectra działają dobrze. Jeśli komuś nie działa ani jedno ani drugie to niech zrezygnuje a nie zastanawia sie nad przedluzeniem.

  • 0

    16. ~  2010-08-20 15:40:15  host: 87-205-212-113.adsl.inetia.pl

    Vectra zawsze miała badzewną ofertę i jak widac nic się nie zmieniło.

  • 0

    17.  2010-08-20 23:17:17

    *maniek - to że u Ciebie akurat jest wszystko ok to tylko pogratulować, u mnie też przez długi czas nie było problemów, ale od kąt przyśpieszyli net i dołożyli programy HD jest gorzej. Ja dostępu do UPC nie mam, chociaż na sąsiedniej ulicy są, to na moją nie wchodzą. Wygodniej i taniej wychodzi mi z Vectrą, ale jeżeli czegoś nie zrobią z poprawą jakości swoich usług to stracą na rzecz innych firm i nie jest to tylko moje zdanie, mówią o tym moi znajomi, oraz klienci na Facebooku.

Dodaj swoją opinię