Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vector: 1000 megabitów od operatora kablówki

Vector: 1000 megabitów od operatora kablówki

LuiN 12 Czerwca 2014 09:32

12 2

Podczas rozpoczynającej się 13. Konferencji Technik Szerokopasmowych, organizowanej w dniach 12-13 czerwca w Gdańsku, firma Vector zademonstruje po raz pierwszy w Polsce gigabitowy dostęp do sieci Internet przez sieć kablową w oparciu o technologię DOCSIS 3.0 i bonding 24 kanałów dosyłowych.

Technologia pozwalająca na transmisję danych o prędkości powyżej 1 Gbit/s w sieci HFC umożliwia operatorom kablowym oferowanie bardzo konkurencyjnych usług dostępu do Internetu - mówi Marcin Ułasik, dyrektor rozwoju produktu w firmie Vector. Z jej wykorzystaniem długi film może zostać pobrany teoretycznie w ok. 20 sekund, przy prędkościach szybszych niż standardowy laptop lub modem mogą go przetworzyć. Poprzez osiągnięcie gigabitowej prędkości w infrastrukturze HFC udowadniamy, że dzisiejsza kablowa sieć szerokopasmowa jest infrastrukturą o ogromnym, wciąż rozwijanym potencjale.




Rozwiązanie, pozwalające na tak wysoką prędkość przesyłu danych, zbudowano w warunkach laboratoryjnych, w oparciu o platformy kontrolerów kablowych - ARRIS E6000, ARRIS C4 oraz najnowszej generacji terminale Technicolor TC 7230.

Źródło tekstu: Vector     

Dodaj do:

Tagi: vector

w sumie: 34
  • 1

    15.  2014-06-12 11:46:06

    Zrób i pokaż im jak się kasiorę trzepie...

  • 3

    16. ~  2014-06-12 11:52:43  host: 77-253-129-168.adsl.inetia.pl

    @8 - bredzisz chłopie. Nie przeczę, że są miejsca gdzie jest i pełna prędkość Neo, ale mówimy o terenach gdzie nawet 10Mbps jest marzeniem. Cała nadzieja w funduszach unijnych (na które przedmówca zajadacz pluje :-)), dzięki nim powstaje infrastruktura w terenach mniej opłacalnych. Zresztą modernizować też trzeba z głową... Takie Orange daje VDSL często tam, gdzie istnieje lepsza oferta kablówek. Po co?

  • 1

    17. ~Jacek  2014-06-12 11:54:20  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    Dobra niech mi ktos powie(zakladajac czysto teoretycznie) ze ktos ma to lacze 1 Gb tylko co z tego skoro zaden normalny dysk nie jest w stanie zapisac danych z taka predkoscia.Jesli sie myle to mnie poprawcie.Druga sprawa to rowniez serwer z ktorego konkretne dane pobieramy.Lacze to tylko jeden z elementow

  • 1

    18. ~Gość  2014-06-12 12:23:53  host: 195.205.121.131

    @17 Jeden dysk może nie, ale zakładając że masz np. 5-10 urządzeń w domu(laptopy, tablety jakiś serwerek) i już 1Gb może się przydać. A przecież nie wszystko co się ciągnie musi być zapisane na dysku np. youtube na TV. A dyski SSD też już wchodzą i zapisy po 500MBajtów/s to już nie science-fiction.

  • 1

    19. ~K  2014-06-12 12:31:06  host: host31-42-29-169.tvkdiana.pl

    do 14 i 15 wlo przeczytaj jeszcze raz co napisałem w 13 i się zastanów co piszesz. Nie napisałem że każdemu do domu trzeba wymienić kabel, czy dać światełko. Napisałem że można zrobić małe centrale bliżej klienta. Do tych centrali pociągnąć światełko, a dalej zwykłymi kablami które już istnieją. Czy taka modernizacja jest ogromnie kosztowna dla operatora? Ale jak czytam komentarze w stylu "zrób i pokaż pokaż im jak się kasiorę trzepie..." to ogarnia mnie przeświadczenie że odzywa się do mnie dzieciak.

  • 0

    20. ~erh  2014-06-12 12:41:02  host: ip-91.246.70.194.skyware.pl

    http://tlp.is/2sf - robią FTTH na wsiach, za pieniądze z UE. Planuje migrację z Netii (BSA) do nich. Da radę?

  • 1

    21. ~  2014-06-12 13:28:18  host: 82.145.77.202

    @17: Dysk (zwykły, magnetyczny) nie jest wąskim gardłem przy prędkości 1 Gbit, a sama sieć. Wszystkie współczesne dyski przekraczają 100 MB/s, a bez narzutu protokołów po gigabicie w teorii puścisz max 125 MB/s. W praktyce to będzie ok 110 MB/s. Wiem, bo mam u siebie w domu sieć gigabit i kopiowanie plików idzie z pełną prędkością LAN.

  • 1

    22.  2014-06-12 14:02:05

    @20: zadzon i się zapytaj, to sie dowiesz, wist kładzie dośc sporo światła.

  • 1

    23. ~tkubon  2014-06-12 14:04:06  host: public-gprs516969.centertel.pl

    @20: www.multiplay.pl też tak robi. Ostatnio dali promocję za namówionego klienta namawiający 4 miesiące netu za 1 zł (50 mega z FTTH) a ten co się da namówić 14 miesięcy za 1 zł potem 56 zł przez 10 m-cy. Wszystko za dotacje unijne, które powodują, że wszyskie inne oferty przegrywają na starcie z czymś takim. A necik nie powiem śmiga, że aż miło, HDTV też

  • 1

    24.  2014-06-12 14:12:51

    @20: skyware, z którego korzystasz obecnie również kładzie światło :)

  • 1

    25.  2014-06-12 15:23:39

    A kto dziś zgrywa internet na dysk? Takie łącza będą dobre pod vod w wysokiej rozdzielczości. Za chwilę na yt czy vimeo będzie opcja 4k. Pewnie kwestia max dwóch lat.

  • 1

    26. ~user_delete27  2014-06-12 15:29:16  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @25 na yt już są dostępne filmy w 2160p. Przykładowo ostatnie materiały o telefonach użytkownika MKBHD.

  • 1

    27. ~wow  2014-06-12 16:56:33  host: apn-46-169-99-185.dynamic.gprs.plus.pl

    Najpierw pobrany materiał jest zrzucany do RAM-u a potem na dysk więc wystarczy zazwyczaj "z natury" szybki RAM. Stałe łącze 2 GB ma jedna z niewielu uczelni techn. w Polsce, to łącze jest dla całej uczelni dzielone a i tak wszyscy są zadowoleni.

  • 0

    28. ~maxiu  2014-06-12 18:46:27  host: google-proxy-66-249-81-225.google.com

    @1 tyle że tc7230 to nie cmts tylko modem
    Wszystko fajnie tylko po co komu taka prędkość?
    Ps. UPC będzie wdrażać DOCSIS 3.1

  • 0

    29.  2014-06-12 19:59:30

    @Paweł chyba poniosy Cie zbytnio emocje, TC 7230 to tylko nowy modemo-router obslugujacy do 24 kanalow w dl. CMTSy to glownie Cisco, czasami casa systems. A technicolor chyba nie robi cmtsow raczej tylko konwertery CMC. Choc moge sie mylic.

  • 0

    30.  2014-06-12 21:09:53

    @27: Uczelnie mają jedne z najlepszych łączy w PL. Ze Szczecina do Poznania idzie 10Gbit, tylko nie wiem czy to na jedną uczelnię (ZUT), czy dzielone na wszystkie szczecińskie (ZUS, US, AM, PUM). W każdym razie prędkości są dobre: http://tlp.is/2sh

  • 0

    31. ~  2014-06-12 21:31:16  host: abst161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem po co komu taka prędkość. Chyba że do wysyłu pod jakieś serwery czy coś

  • 0

    32.  2014-06-12 22:42:06

    @zajadacz na pewno maja po 10Gbit kazda

  • 0

    33. ~Brk!  2014-06-16 10:38:35  host: ip52-2.devices.net.pl

    Tak, ale 1Gbit/s współdzielony przez wszystkich ;D

  • 0

    34. ~  2014-06-18 03:35:34  host: n16-06-04.opera-mini.net

    bonding... binding... co za różnica?...

Dodaj swoją opinię