Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Vectone Mobile zmienia 10 na 29 groszy

Vectone Mobile zmienia 10 na 29 groszy

LuiN 10 Października 2012 08:47

2 0
Zmienił się cennik usług na stronie Vectone Mobile - przymierzającego się do startu na polskim rynku międzynarodowego MVNO. Zamiast 10 groszy za minutę rozmowy dostaniemy stawkę 29 groszy.

Oferta Vectone Mobile, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, to najchętniej komentowany w ostatnim miesiącu news na TELEPOLIS.PL. Nic w tym dziwnego. Darmowe połączenia i SMS-y wewnątrz sieci, tanie SMS-y do wszystkich (10 groszy), tylko 10 groszy za minutę połączenia poza sieć, a do tego za darmo co miesiąc 300 MB transferu, to oferta bliska idealnej.

Aż tak dobrze jednak nie będzie. Na stronie pojawiła się drobna aktualizacja i koszt minuty połączenia na telefony stacjonarne i do innych sieci komórkowych wynosi teraz 29 groszy.

Na niezmienionym poziomie pozostały ceny innych usług, jak i darmowy pakiet internetowy. Pojawiła się natomiast opłata za pocztę głosową - 10 groszy za minutę.

Największym atutem nowej sieci mogą okazać się ceny rozmów międzynarodowych. Stawki za minutę zaczynać mają się od 1 grosza.

Źródło tekstu: wł     


Dodaj do:

Tagi: vectone mobile

w sumie: 134
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    122. ~pixel  2012-10-11 22:21:34  host: 87-205-61-6.adsl.inetia.pl

    Gdyby dali 19 gr do wszystkich byliby (jeśli ktoś dzwoni zagranicę) bezkonkurencyjni. Tak będą walczyć jedynie w tym samym segmencie co lycamobile.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    123. ~  2012-10-12 20:22:42  host: 89-70-224-78.dynamic.chello.pl

    1. zainteresowac klienta wręcz nierealną ofertą i narobić szumu 2. do*ebać

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    124. ~xxxy  2012-10-13 10:19:01  host: 22-229-251-94.net.stream.pl

    Operator Wirtualny, który nie ma własnej sieci radiowej i z tej racji jest zmuszony korzystać z sieci innego operatora infrastrukturalnego jest zmuszony działać w ramach stosownego porozumienia. A żaden z operatorów infrastrukturalnych nie pozwoli sobie na to, aby wpuścić na swoje nadajniki operatora, który da 3x niższą cenę + różne bonusy, jako ofertę podstawową. Toż to byłoby podcinanie gałęzi, na której się siedzi. Dlatego jak na razie jak mi się zdaje kwota 18 - 19 gr/ min z naliczaniem sekundowym to chyba maksymalny niż cenowy, na który można liczyć. Oczywiście nie dotyczy to promocji i nie dotyczy to rozmów wewnątrz sieciowych, bo te operator wirtualny może i może zaproponować za darmo lub za symboliczna kwotę, ale z uwagi na to, iż droga do zdobycia liczącej się liczby abonentów nie jest usłana różami to ta promocja ma małe znaczenie. Natomiast stawka podstawowa za minutę rozmowy jest taka, na jaką pozwoli operator / operatorzy użyczający sieci radiowej. A oni nie są zainteresowani wyrośnięciem nagle poważnej konkurencji. Virgin Mobile ma stawkę 19 gr / min – 19 gr miał już wcześniej Mbank Mobile, ale stawka 10 gr za minutę to stawka niższa jeszcze o 50% a to już trochę chyba za dużo jak na aktualne możliwości cenowe, na które są w stanie zgodzić się Ci, co rozdają karty, czyli operatorzy infrastrukturalni.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    125. ~Lord  2012-10-13 10:25:15  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    vectone chyba nie wystartuje niech upy nie zawracają

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    126.  2012-10-13 21:59:42

    Noo to *** w tych warunkach podnieść ceny z 10 do 29 groszy to samobójstwo dla vectone - marnie to widzę, jednak VM lepszy i to najbardziej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    128. ~  2012-10-14 16:07:13  host: 83.218.109.208

    może przed samym startem obniżą stawkę do 19gr/min brutto??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    129. ~300%  2012-10-15 18:41:46  host: host-81-190-118-153.gdynia.mm.pl

    Podwyżka 300% zanim jeszcze wystartowali. A chciałem się do nich przenieść. Wieśniaki niech się ugryzą w d...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    130. ~  2012-10-15 20:13:08  host: 83.218.109.208

    do 129: a może vectonemobile.pl wogóle nie wystartuje realnie? A może lycamobile.pl od listopada "zaatakuje". Jak?? Wystarczy popatrzeć na niemiecką wersję (lycamobile.de). Tam dają za na nasze około 80zł nielimotowane rozmowy i smsy w swoim kraju. Nielimitowane rozmowy i smsy w swoim kraju (chyba bez doładowań. Do tego jakiś pakiet tanich rozmów do wszystkich sieci na tamtejszy kraj. do tego jakby polska wersja utrzymała 300MB darmowego netu na 30 dni. a pakiet zamiast 400min do wszystkich za 40zł dał 100min za 10zł to byłoby ok. A jak będzie - zobaczy się...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    131. ~  2012-10-16 18:24:52  host: 83.218.109.208

    no i nici z darmowych nielimitowanych rozmów i smsów w vectone mobile pl. Jest taki oto zapis apropo darnowych starterów vectone: "Pakiet startowy jest za darmo, ale żeby móc wykonywać połączenia potrzebne jest doładowanie konta." czyli duuupa a nie oferta bez doładowań..(!!)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    132. ~  2012-10-17 10:54:49  host: 83.218.109.208

    jest jedna ciekawostka. Dla Vectone mobile nielimitowane rozmowy = 3000 min miesięcznie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    133.  2012-10-18 09:33:49

    No i jak tam fani tanich minut? Kto już ma numer w Vectone Mobile? Bo jakoś ucichła trochę burza...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    134. ~  2012-10-18 10:31:20  host: 83.218.109.208

    do wlo: tak jak pisałem wcześniej start jest planowany wstępnie na 15 listopada. Ale wcześniej chyba LycaMobile.pl coś zaproponuje. Już napisali, że robią testy pakietów tanich minut i smsów do wszystkich pl sieci (także od 1 listopada można się spodziewać nowej oferty LycaMobile.pl

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    135. ~  2012-10-18 10:52:36  host: z07-11.opera-mini.net

    coś czuje że i vectone i lyca dadzą także prpmocje że te nolimity. za 20zł strasznie zbledną a wł dostanie jeszcze większego wnerwa

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    136. ~w t-mobile  2012-10-18 17:01:02  host: aceb22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Virgin ma ciekawą ofertę na kraj, ale połączenia m/narodowe (UE i np. Ukraina) są skandalicznie wysokie. Przez to nie zainteresuję się bliżej tą siecią...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    137.  2012-10-18 17:37:02

    135. - mówisz o mnie? że niby co miałoby mi ciśnienie podnieść? Ja nie czekam latami na taryfę za 3 grosze tylko używam tego czego potrzebuję po cenie jaką jestem w stanie zaakceptować. Mówiłem setki razy - 5 zł niech oszczędzają ci, którzy kochają oszczędzać (czy na wszystkim ciekaw jestem tak ooszczędzają czy tylko na komórkach?) ja czasu nie mam na ciągłe przeglądanie promocji i ich dat obowiązywania ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    138. ~  2012-10-18 20:47:47  host: ppp152036.ostnet.pl

    @137 wszystko zależy od opa. Jak masz jasno jak w Heyah 30 dni na każdy pakiet to się nie pogubisz, w końcu większość rachunków się załatwia raz na miesiąc. A pakiety smsowe u nich najlepsze, a tych brak u nowych na rynku.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    139. ~  2012-10-20 18:35:58  host: a3-me.krak.tke.pl

    Faktycznie, Heyah trzyma się z pakietami w czołówce, a nowi starają się kusić ceną połączeń. Nie jestem przekonany, wydaje mi się, że z kart sprawdzają się właśnie smsy głównie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    141. ~  2013-02-18 11:59:39  host: host-212-91-4-130.itmagination.pl

    ciekawe czy w koncu wystartują na serio...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    142. ~tomek  2013-02-27 06:14:22  host: 87-207-21-134.dynamic.chello.pl

    Tak startują 16 marca

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    143.  2013-02-27 08:36:18

    142 - w kosmos. ;-)

Dodaj swoją opinię