Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VAT na Internet - tak, ale z ulgą w PIT

VAT na Internet - tak, ale z ulgą w PIT

WitekT 10 Września 2004 13:11

0 0

22% VAT na Internet nie da się uniknąć. Ale być może część kosztów sieci będzie można odliczyć od podatku dochodowego.

Zamiast obniżonej stawki VAT na Internet najprawdopobniej wprowadzona zostanie ulga na Internet w podatku dochodowym. Taką propozycję złożył Marek Zagórski (SKL), przewodniczący sejmowej podkomisji rozpatrującej poselski projekt zmian w ustawie o VAT.
Obecnie Internet jest zwolniony z VAT, ale jest to niezgodne z unijnym prawem. Komisja Europejska już zażądała od polskiego rządu podwyżki podatku do stawki podstawowej, czyli 22%.

Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie ulga w PIT miałaby wyglądać. Zagórski poprosił resort finansów o wyliczenie, jaki mógłby być jej limit. Prawdopodobnie wynosiłby ok. 300 zł.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet