Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VAT na Internet już zatwierdzony

VAT na Internet już zatwierdzony

WitekT 25 Listopada 2004 12:20

0 0

Wczoraj rząd zatwierdził nowelizację ustawy o podatku VAT, dostosowując ją do prawa unijnego. Zgodnie z nowym projektem stawka podatkowa na usługi internetowe wyniesie 22%. Prawo ma obowiązywać od 1 stycznia 2005 r.

Sama podwyżka podatku ma przynieść ma zwiększyć wpływy budżetu z tytułu VAT o 200 mln zł. Będą one jednak mniejsze ze względu przegłosowaną przez Sejm ulgą podatkową - od podstawy opodatkowania odliczyć będzie można do 760 zł rocznie.
Wg słów rządu prowadzone są jednicześnie prace zmierzające do obniżenia cen rynkowych dostępu do Internetu, które mogą doprowadzić do zmniejszenia skutków wprowadzenia 22% stawki VAT na tę usługę.

Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet