Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Użytkowników problemy z sieciami

Użytkowników problemy z sieciami

sirmark 27 Września 2008 14:38

0 0

W ostatnim czasie nad wyraz często słychać narzekania użytkowników, że w sieciach coś nie działa. I dotyczy to wszystkich operatorów.

Plus: Wczoraj użytkownik MixPlusa zgłosił nam, że jego karta została odłączona od sieci wraz z debetem 11000zł i Plus nie może przywrócić jej działania. Jak udało nam się potwierdzić, problem dotknął użytkowników korzystających z pakietu danych 50 MB. Stany kont miały zostać skorygowane do końca dnia.

Era: W sierpniu awaria oprogramowania stacji bazowej spowodowała niedostępność usług w pewnych częściach województwa lubelskiego. Na początku września poważną awarię jednego z HLR odczuli użytkownicy w województwach warmińsko-mazurskim, lubelskim i dolnośląskim. W ostatnich dniach użytkownicy zgłaszają także problemy z i-boa, a do nas dochodzą informacje o ciągłych problemach z wewnętrznymi systemami, co jednak prawdopodobnie jest związane z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi.




Orange: W połowie września sieć w Warszawie zanotowała awarię jednej z central. Przez parę godzin nie działały telefony. Użytkownicy donoszą, że od tamtego czasu problemy cały czas się pojawiają. Inny z naszych użytkowników złożył reklamację na działanie portalu orange.pl, a w szczególności części Orange on-line. Opisał w niej dość szczegółowo problemy, które pojawiają się od czasu wprowadzonych w kwietniu zmian, stwierdzając na koniec, że system staje się nieużywalny.

Play: w ostatnich dniach użytkownicy zgłaszali problemy z wysyłaniem wiadomości MMS.

O czym jeszcze nie wspomnieliśmy? Napisz w komentarzach.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 125
  • 0

    106. ~Alquana  2008-09-30 16:58:52  host: cc.azsoft.pl

    Widzę, że mamy tu sieciowe gorzkie żale ;] czy ktoś jeszcze zauważył, że w Katowicach Orange strasznie zrywa zasięg? Centrum wojewódzkiego miasta i nikt nie mógłs ię do mnie dodzwonić...

  • 0

    107. ~  2008-09-30 17:41:05  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    @95 - chyba sam coś pochrzaniłeś, bo tak się nie zdarza z tymi pakietami internetowymi w plusie. Używam od poczatku ich istnienia, mnóstwo moich znajomych też - i nie słyszałem jeszcze o takim przypadku.

  • 0

    108. ~  2008-09-30 17:42:33  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    Za to zdarza mi się czasem w mixplusie to co inni mają podobno w erze - dzwonię, a tu numer niby niedostępny, mimo,że włączony. A w TakTak-u nigdy tak nie miałem.

  • 0

    109. ~nick  2008-09-30 23:34:57  host: cca71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12. ~SlimShady - to w końcu zdecyduj sie, czy na sląsku czy w Sosonowcu. 106. ~Alquana - zgadza się, w centrum Katowic pop dzwoni do chejacha i albo nie może sie dodzwonić albo podczas rozmowy urywa slowa i nie mozna zrozumiec rozmowy.

  • 0

    110. ~Rafal  2008-10-01 13:47:48  host: 212.106.159.146

    czy wy tez macie teraz problem z wyslaniem sms w era ?

  • 0

    111. ~kita  2008-10-01 23:31:46  host: eiw126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sim+ to tragedia od kiedy sms-y wprowadzili 7 lat temu orzneli mnie na 38zl bo niby za granice dzwonilem haha a teraz te mix+ za 1 zl

  • 0

    112. ~Adam  2008-10-02 10:00:26  host: hsw122.internetdsl.tpnet.pl

    mapa tel w era TAKTAK moge dzwonić ale nie można siędo mnie dodzwonić - gdy dzwonie pod swój numer z inne go telefonu (np stacjonarnego) brak sygnału albo zajęte. co zrobić? - zauważyłem to dziś rano. prosze o porade.

  • 0

    113. ~Adam  2008-10-03 01:07:59  host: 81.219.140.2

    poo paru godzinach zaczęło działać :-))

  • 0

    114. ~XYZ  2008-10-03 11:21:42  host: 213.25.189.50

    PLUS MIALAM DEBET NA KONCIE-PO usłudze Z PAKIETU 50 MB,120 zl- w kwietniu tego roku,zastanawia mnie czy wtedy byla ta awaria w plusie?

  • 0

    115. ~x  2008-10-03 14:08:46  host: inet20909ng-0.eranet.pl

    To prawda, że polscy operatorzy OKRADAJĄ klientów ! Miałem internet z plusa, na początku umowy transfer danych był ok, kiedy jednak minęło kilka miesięcy zaczęły sie problemy: szybkość transferu spadła o 75 % oprogramowanie modemu wciąż pokazywało setki a nawet tysiące błędów w połączeniach (raz naliczyłem 37 tysięcy błędów, w ciągu 10 minut połączenia), co powodowało zawieszenia komputera. Często też otrzymywałem komunikaty o przekroczeniu limitu (500 MB), którego NIGDY NIE przekraczałem. Teraz mam modem z ery i znowu to samo. Na początku transmisja ok, teraz po kilku miesiącach, te same cyrki co w plusie, tylko bez pokazywania błędów. Na dodatek era sprzedaje dwa w jednym (sprzedaż wiązana), to znaczy kupiłem dostęp do internetu, ale era dodaje abonament, czego w plusie nie było. To jeszcze mały pikuś w porównaniu do zmniejszania prędkości transferu po przekroczeniu limitu. era podaje, że zgodnie z regulaminem, tylko w regulaminie NIE WSKAZANO o ile obniża się transfer, więc oni stosują DOWOLNĄ obniżkę, czasem nawet do prędkości stosowanych w modemach telefonicznych v56 i zamiast deklarowanych w umowie 236,8 kb/s, dostaję 34,0 kb/s ! To jest zwykłe ZŁODZIEJSTWO, myślę, że naszymi operatorami powinni z urzędu zająć się: UKOiK, UKE, RPO, a nawet prokuratura.

  • 0

    116. ~gummy_bear  2008-10-04 21:57:21  host: 193.174.33.200

    Normalne że czasem zdarzają się usterki. Nic nie jest doskonałe. Erze w porównaniu do no Orange na prawdę rzadko się to zdarza, a jak już to awaria jest szybko usuwana.

  • 0

    117. ~jojo  2008-10-04 22:35:25  host: efe104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    116 - rzadko? Dziś kolejna awaria w Erze (informacja o niej jest na 2 innych portalach). Mogę potwierdzić, że to prawda. Teraz już przynajmniej po części wiem co jest grane. Tu nie chodzi o konkretne województwa - tu chodzi o konkretne katy SIM z konkretnymi HLR-ami! Wreszcie Era pisze po ludzku. Teraz już wiem dlaczego mama miała wcześniej i dziś również problemy z siecią (i tylko ona, podczas, gdy pozostałe telefony w Erze działały). Mama po prostu korzysta z karty z HLR 14. :-/

  • 0

    118. ~  2008-10-04 23:07:41  host: 83.220.100.110.dsl.dynamic.eranet.pl

    SIROCCO

  • 0

    119.  2008-10-05 00:46:33

    @jojo - też mam HLR 14 i problemy z połączeniami od wczoraj :-D

  • 0

    120. ~x25  2008-10-05 13:12:45  host: 86-25-n1.aster.pl

    Winne są problemy techniczne i oszczędności, które robi się u operatorów. Jak w Erze obcięto budżet na IT , to od razu poszły systemy... I tak w koło Macieju. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że operatorzy kogoś okradają. Raczej sobie nie radzą z własnymi dość dziwnymi pomysłami na taryfy, pakiety, zniżki... Żaden operator na polskim rynku nie zaproponował do tej pory dobrej, przejrzystej taryfy, bez telefonu. No ale cóż, sami dajemy się wpędzać w te promocje/

  • 0

    121.  2008-10-05 14:12:00

    #120: ja się nie daję w nic wpędzać. Od blisko 10 lat nie posiadam abonamentu i używam tego, co mi w danej chwili pasuje.

  • 0

    122. ~lee  2008-10-05 20:03:53  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    121: ooo widzisz jak podobnie ale jest małe ale jak chcesz phona jakiegoś to 100% cashu trzeba dać bo za 1 PLN niema skąd zdobyć hehe :) poza tym faktycznie pomysł dobry :)

  • 0

    123. ~noname  2008-10-06 11:20:00  host: dqi194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy moze mi ktos powiedziec jak to jest z opem wirtualnym, w przypadku takiego mobilkinga to jesli cos sie dzieje w erze to identyczna usterka wystepuje u wirtualnego?

  • 0

    124. ~jaszek7777  2008-11-05 18:33:09  host: ds-out.man.olsztyn.pl

    Ja jestem z Olsztyna i mam właśnie problem z Erą.Połączenia są zrywane i Era rozwiązuje to już miesiąc. Dostałem za cierpliwość w prezencie 20 erajednostek.Żałosne!!!Nie dziwie się że są za Orange i Plusem już.Takie rzeczy tylko w Erze:)

  • 0

    125. ~AGULA  2008-11-08 22:13:01  host: inet20908nj-3.eranet.pl

    Czesc! Mam problem z wysylaniem sms-ow w orange. Prosze niech mi ktos powie co mam zrobic. Problem polega na ty iz nie moge pisac sms-ow tylko pod jeden wybrany numer. Dostaje raport ze wiadomosc dostarczono lecz w rzeczywistosci ta osoba jej nie dostala. Pomocy!!!

Dodaj swoją opinię