Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Użytkownicy przenoszą numery

Użytkownicy przenoszą numery

sirmark 24 Lipca 2006 16:47

0 0

W trakcie kontroli dotyczącej przenoszenie numerów telefonów pre-paid przy zmianie operatora sieci komórkowej, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) otrzymał od operatorów dane dotyczące liczby zrealizowanych przeniesień numerów (dane na dzień 14 czerwca 2006r. O kontroli pisaliśmy w tej wiadomości.

PTK Centertel:
oddanych do sieci innych operatorów 1545 post-paid i 1 pre-paid, w trakcie realizacji 48 wniosków,
przyjętych od sieci innych operatorów 3471 post-paid i 8 pre-paid, 36 wniosków jest w trakcie realizacji.

Polska Telefonia Cyfrowa:
oddanych do sieci innych operatorów 2080 post-paid i 2 pre-paid, w trakcie realizacji 24 wnioski,
przyjętych od sieci innych operatorów 1918 post-paid i 3 pre-paid, 35 wniosków jest w trakcie realizacji.




Polkomtel:
oddanych do sieci innych operatorów 13 pre-paid,
przyjętych od sieci innych operatorów 3 pre-paid
w przypadku post-paid operator podał łączną sumę 5492 przeniesionych numerów ( z działań matematycznych redakcji wyszlo, że oddano 3628 post-paid, a przyjęto 1864 post-paid).

Nalezy zaznaczyć, że dane są w pewnym stopniu niedoskonałe, prawdopodobnie ze względu na różne godziny wprowadzania zmian do systemów teleinformatycznych operatorów (Polkomtel podaje, że oddał więcej numerów pre-paid niż PTK Centertel i PTC łącznie przyjęły).
O ilościach przenoszonych numerów pisaliśmy także w marcu br.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2006-07-24 17:52:38

    Klusek i to już jest dziwne ,ale skoro ludzie wolą płacić więcej ... :)

  • 0

    5.  2006-07-24 17:53:09

    hmm, zastanawiają mnie te działania matematyczne redakcji. Swoją drogą jak się okazuje ta Orange to super sieć, skoro się tam wszyscy przenoszą

  • 0

    6. ~poznaniak  2006-07-24 17:59:23  host: 213-238-98-52.adsl.inetia.pl

    WitekT - czy znane są Tobie dane odnośnie stacjonarnych sieci?

  • 0

    7. ~szalony  2006-07-24 18:39:54  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    tak mało prepaid przenoszą bo ta usługa działała dopiero od kilku dni przed 14 czerwca. Prawda jest taka że użytkownicy nie mają pojęcia że nawet numer mogą przenieść :-) a co do fenomenu orange to zawsze tak jest że czym użytkownicy bardziej "ciemni" tym wybierają droższą ofertę :-) a Orange na dziś jest bezwzględnie najdroższą siecią. Poza tym reklamy Orange omamiają i tyle :) ludzie patrzą że Orange ładnie wygląda i to kupują :-)

  • 0

    8. ~  2006-07-24 18:45:37  host: dqn250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to teraz w ramach wakacyjnego treningu przyszli maturzysci niech policza ilu klientow z jakiej sieci do jakiej sieci przeplynelo ;-) Ide o zaklad, ze zaden user przed matura - a takich tu wiekszosc -tego zadania nie rozwiaze ;-P

  • 0

    9. ~szalony  2006-07-24 18:51:16  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    ciekawe czemu Plus nie podał danych oddzielnie tylko łącznie ? Czyżby był sporo na minusie ;)

  • 0

    10. ~  2006-07-24 19:11:09  host: dqn250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szalony - czytaj tekst ze zrozumieniem, wiem, ze jest goraco, ale... SirM policzyl to saldo ;-)

  • 0

    11.  2006-07-24 19:18:27

    te kilka tys. to przeciez nic w sumie...

  • 0

    12. ~szalony  2006-07-24 19:22:02  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    ~masz rację jest gorąco :) ja już dostaje powoli załamania nerwowego od tej gorączki ;) jak byłem w sobotę na basenie w Łodzi na TeOFilowie to wyjść z wody nie chciałem :-)

  • 0

    13.  2006-07-24 20:05:52

    grone: to mala ilosc, ale bedzie rosla, jak tylko ludzie zabacza, ze faktycznie da sie to zrobic.

  • 0

    14.  2006-07-24 21:12:02

    Sam chciałem przenieść numer z Orange do Ery,ale to jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.Wtedy jej jeszcze nie było.Teraz na razie ta usługa nie jest mi potrzebna,ale nie oznacza to,że nigdy z niej nie skorzystam,bo 50zł to nie jest wygórowana cena za taką usługę.

  • 0

    15.  2006-07-24 22:03:00

    nie no ja nie wierze co się dzieje... Najdroższa sieć Orange ma coraz więcej użytkowników. Sam nie wiem jak to tłumaczyć

  • 0

    16. ~Tomus  2006-07-24 22:57:41  host: dgk218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "RZYSZŁOŚĆ JEST JASNA< PRZYSZŁOŚĆ TO ORANGE" Postaw na jakość!

  • 0

    17. ~arnie  2006-07-24 22:59:55  host: public-gprs6660.centertel.pl

    *szalony- w 7 poście trochę przegiąłeś, poza tym Orange dlatego zyskuje, ponieważ potrafi zadbać o "starego" klienta w przeciwieństwie do konkurencji. Wszyscy wciąż porównują oferty dla nowych abonentów, zapominając, że zdecydowana większość umów to umowy lojalnościowe i tu jawi się ten Wasz cały "fenomen" Orange...

  • 0

    18. ~  2006-07-24 23:03:47  host: p08-02.opera-mini.net

    Nadal za wysoka jest opłata za przeniesienie:( Są kraje gdzie wynosi ona zero. I tam usługa się sprawdza:)

  • 0

    19. ~tak mnie sie zdaje  2006-07-24 23:10:17  host: abbn227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sądze że fenomen Orange wynika w pewnej mierze z obco brzmiącej nazwy. Jak to w przekonaniu wielu polaków jest wszystko co zagraniczne jest lepsze od polskiego (szczególnie dotyczy to ludzi, którzy komuny doznali).

  • 0

    20.  2006-07-24 23:22:42

    kto idize do Orange. oszaleli

  • 0

    21. ~aaa  2006-07-25 10:20:46  host: cfv200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy wy nie potraficie zrozumiec ze sa ludzie o takim profilu dzwonienia że Orange wypada najtaniej. Ograniczone rozumy!!

  • 0

    22. ~SuŁeK  2006-07-25 11:48:23  host: host161.eaton.com

    aaa: dokładnie. Biznes to tylko z plusem, dziewczyna -tylko w orange, a ogolnie do wszystkich po trochu -to tylko TAK-TAK...
    A ze tutaj najwiecej "doroslych", ktorzy jeszcze ani nie maja biznesu, ani stalego zwiazku...

  • 0

    23. ~ajpiotrowski  2006-07-25 15:33:17  host: 217.116.98.3

    jak to mozliwe ze wiekszosc wybiera tego strasznego oryndza zamiast uciekac do panstowego + lub skoloconej ery?!;-)))

Dodaj swoją opinię