Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Użytkownicy mobilnego Internetu według Opery

Użytkownicy mobilnego Internetu według Opery

LuiN 22 Lipca 2008 22:26

0 0

88% użytkowników mobilnego Internetu, spośród ponad 14,5 mln użytkowników Opery Mini , to mężczyźni. W czerwcu za pomocą mobilnej przeglądarki Opery pobrano 3,2 mld stron internetowych, o 9,4% więcej niż w maju. W Polsce najpopularniejszymi okazały się witryny google, lajt.onet i nasza-klasa.

W czerwcu liczba stron obejrzanych za pomocą Opery Mini wyniosła 3,2 mld, co oznacza wzrost o 9,4% względem maja. Przetransferowano 46,7 mln MB skompresowanych stron Internetowych, przy około 90% kompresji. Oznacza to, że tradycyjnymi metodami trzeba by ściągnąć z tym samym efektem 331 mln MB danych.

Najchętniej po mobilne przeglądarki sięgają mężczyźni w wieku 18-27 lat (64.5%). Przeglądarka Opery najczęściej trafiała w czerwcu do telefonów Nokia N70, Nokia N73, Nokia 6300 i Sony Ericsson K750i, w Polsce pod tym względem królują Sony Ericssony, z K750i na czele:

1. Sony Ericsson K750i
2. Sony Ericsson K800i
3. Sony Ericsson K550i
4. Nokia 6300
5. Nokia N70
6. Samsung SGH-E250
7. Nokia N73
8. Sony Ericsson K510i
9. Sony Ericsson W200i
10. Nokia 5200




W czerwcu najczęściej odwiedzanymi mobilnie przez Polaków witrynami były:

1. google.pl
2. lajt.onet.pl
3. nasza-klasa.pl (w górę z 4)
4. allegro.pl (spadek z 3)
5. wikipedia.org
6. wp.pl
7. fotka.pl
8. youtube.com (w górę z 9)
9. gadu-gadu.pl (nowość)
10. rozklad-pkp.pl

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-07-22 22:43:06

    czemu wszyscy wchodzą na NK, nie szkoda im kasy na internet? :P

  • 0

    2.  2008-07-22 23:06:01

    A co Ciebie czyjaś kasa interesuje? ;-)

  • 0

    3. ~siemi1  2008-07-22 23:27:15  host: host-ip195-56.crowley.pl

    k750i a dlaczego bo na forach internetowych powstawały wersje beta itd:D nie dziw ze wszytcy sciagali:d dla nie to podstawowa przegladarka mobila nawet na htc tytn 2 bo zrzera malo danych jest szybka i wygodna a jak ekran 2,8 cala to w ogole super:d

  • 0

    4. ~siemi1  2008-07-22 23:27:54  host: host-ip195-56.crowley.pl

    pytanie po co na youtube wchodza jak nie mozna odtwarzac filmów://

  • 0

    5.  2008-07-22 23:43:47

    nie wiem, czy nadal jest bug, ale na N-K nie można z opery się zalogować ; ).

  • 0

    6. ~  2008-07-22 23:58:06  host: f143-053.opera-mini.net

    Jest jeszcze m.youtube i filmy można odtwarzać:)

  • 0

    7. ~lukasz  2008-07-23 00:53:13  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    Naprawdę tak namiętnie korzystacie z netu przy pomocy SE K750i i W200i??? Bez EDGE i na malutkim ekranie? Hmmm, można i tak :D

  • 0

    8.  2008-07-23 01:18:52

    Dla mnie to masakra na N5200 by była, za mały i słaby LCD

  • 0

    9. ~  2008-07-23 07:09:38  host: 85.11.106.95

    SE PANY :D

  • 0

    10.  2008-07-23 08:41:01

    Użytkownicy SE zdeklasowali użytkowników Noki pod kątem korzsytania z internetu w komórce, ciekawe dane.

  • 0

    11. ~  2008-07-23 13:08:17  host: p09-13.opera-mini.net

    Ja korzystam z Nokii E50 i jestem bardzo zadowolony. Do tego mam zestaw słuchawkowy, słuchając muzyki przeglądam sobie portal telepolis i inne... (przy muzyce trochę muli phona, ale generalnie da się z tym żyć:-D). Co do onetlajt to korzystam z niego do sprawdzania programu telewizyjnego;-). / nicram

  • 0

    12. ~  2008-07-23 14:45:17  host: aawm122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spadek, w górę, a telepolis w poczekalni pewnie.

  • 0

    13.  2008-07-23 19:04:40

    lajt.onet.pl - sam tam nierzadko wchodzę ze względu na często bardziej lub mniej trafne komentarze do newsów, i oczywiście nie mam tu na mysli obrzucania się błotem w komantach do niusów politycznych. Dziś np przetrawiłem 20 stron w których ateiści walczyli na argumenty z wierzącymi - i każdy wg mnie miał swoje racje a więc wątek był interesujący. Sądzę, że komentarze (zabawne, zjadliwe, celne i inne) są żródłem sukcesu w powyższym rankingu. WP czy Gazeta ma niegorsze potale mobilne a jednak żaden z nich nie znalazł się w top 10 bo brakuje w nich rozbudowanego systemu komentarzy i miejsca do dyskusji. Na temat NK czy Fotki się nie wypowiadam bo nie mam tam kont, nie zaglądam itd. :)

  • 0

    14.  2008-07-23 19:06:08

    O, przepraszam, WP jednak jest w top 10, ale dopiero 6 ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-107-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Maniek | 2017-05-26 18:57:07

Piękna sprawa , u nas pewnie niedługo play uruchomi taką :-D


~Calm7 | 2017-05-26 18:44:09

23). Wypad, złodzieju


~marian | 2017-05-26 18:34:36

u nas może to będzie za 10 lat :)


~Hongkong | 2017-05-26 18:31:24

Mamy


Rogi | 2017-05-26 18:28:23

A roam like home w UE mają?

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci Orange i nju?

W Orange i nju roaming bez limitu

 

Zobacz wynik | Opinie (16)

Archiwum Ankiet