Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Użytkownicy iPhone’ów najbardziej usatysfakcjonowani

Użytkownicy iPhone’ów najbardziej usatysfakcjonowani

Q! 27 Września 2010 07:29

0 0

Najbardziej usatysfakcjonowanymi użytkownikami smartfonów są właściciele iPhone’ów. W przypadku tradycyjnych telefonów prym wiedzie LG - wynika z analiz przedstawionych przez JD Power.



W tysiącpunktowej skali najwięcej "oczek" swoim telefonom przyznali właściciele iPhone’ów - 800. To czwarty z kolei najwyższy wynik produktów Apple. Na drugim miejscu znalazła się Motorola (791), natomiast na ostatnim stopniu podium - HTC (781).




Wśród tradycyjnych telefonów na pierwszym miejscu znalazł się LG z wynikiem 731 oczek. I również był to czwarty z rzędu najwyższy wynik tego producenta, który zdobył najwyższe oceny w czterech kategoriach dla tej grupy urządzeń. Na drugim miejscu uplasował się Sanyo (712 punktów), natomiast na trzecim - Samsung (709).

Przy ocenianiu smartfonów brano pod uwagę ich wygodę obsługi (30% całkowitej oceny), wygląd (30%), funkcje (20%) oraz żywotność baterii (20%). W przypadku tradycyjnych telefonów, waga ocen wyglądała następująco: prostota obsługi (26%), system operacyjny (24%), wygląd (23%), funkcje (19%) oraz żywotność baterii (8%).

Źródło tekstu: JD Power     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    10. ~code  2010-09-27 08:18:03  host: chello089078001191.chello.pl

    @6: jeśli jesteś skłonny zapłacić, to J.D. Power z chęcią udostępni Tobie te dane :) na razie tylko Fortune wykupiło raport i w wersji papierowej zawsze jest info o badaniu i metodologii.

  • 0

    11. ~Octopus  2010-09-27 08:26:17  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    @8 - nie lubię domysłów jeśli chodzi o takie badania.Dokładnie , rzeczowo , czarno na białym -wtedy mogę jakkolwiek odnieść się do owego badania. W obecnej chwili traktuję to jako opowiastkę z pogranicza fikcji i bajki. Gdyby napisali ,że owe badania były przeprowadzone w Japonii na grupie wiekowej , wykształcenie , zawód , status materialny..et cetera..

  • 0

    12.  2010-09-27 08:57:03

    Akurat wielbiciel Apple z pewnością uznałby, że lepszy jest papier toaletowy Apple niż zwykły.

  • 0

    13. ~code  2010-09-27 08:57:28  host: chello089078001191.chello.pl

    @11: http://businesscenter.jdpower.com/news/pressrelease.aspx?ID=2010 185

  • 0

    14. ~code  2010-09-27 08:58:28  host: chello089078001191.chello.pl

    widex: może ciężko to zrozumieć, ale nie każdy lubi i kupuje szary papier :)

  • 1

    15. ~Artur Pendzel  2010-09-27 10:14:32  host: 195.187.32.50

    Papier toaletowy Apple? Wow naprawdę będzie? Czy Steve zaprezentuje go na kolejnym keynote? Czy będzie długo zapowiadana funkcja Face Time? Jak do tej pory wyszło kilka przecieków "w sieci", ale papier toaletowy Apple tam przedstawiany wygląda na fake, albo zużyty...W każdym razie doczekać się juz nei mogę!!!

  • -1

    16. ~Marek  2010-09-27 11:33:41  host: 6b96.swietojanska.net

    Tak jak napisał ktoś wcześniej iPhone docaniasz zaczynając go użytkować. Wcześniej też byłem sceptykiem, przypadek sprawił, że stałem się posiadaczem i obecnie nie ma innej opcji.

  • 0

    17.  2010-09-27 12:27:28

    @13 W zamieszczonym linku są same ogólniki..nie ma nic co by rozwiało moje wątpliwości.

  • -1

    18.  2010-09-27 13:09:15

    #1, #16: nie inaczej. Tez bylem megasceptykiem odnosnie 3G (do oryginalu tak sie mocno nie odnosilem). A 3GS mi mocno zaimponowal... i od razu dodam, ze iPada nie chce, nie lubie iPodow (nie lubie iTunes jako takiego..) i nie zamierzam kupowac zadnego Maca. Ale co do przyszlego telefonu - coz, jednak 4ka 32 GB tylko i wylacznie, szczegolnie po kontakcie z GalaxyS, topowym w koncu konkurentem. Niedlugo wejda kolejne mocne HTC i tak dalej, ale jesli chodzi o Androida, to poczekam jeszcze troche - tak do wersji 3.0 - i wtedy zaczne go rozwazac na powaznie. Na razie jest za wczesnie na to, trzeba dac systemowi sie rozwinac...

  • 1

    19.  2010-09-27 13:12:36

    Dziękuję za taki sondaż skoro w przypadku smartfonów w ogóle nie wzięto pod uwagę systemu operacyjnego. O dziwo uwzględniono natomiast znaczenie systemu operacyjnego w przypadku zwykłych telefonów. Czy ja czegoś nie rozumię czy może ktoś sobie jaja zrobił?

  • 0

    20.  2010-09-27 13:19:42

    Ad 18. Google wraz z wydaniem Froyo czyli Androida 2.2 przystopuje nieco. To już jest wersja bardzo dopracowana i nastepne będą wychodziły znacznie rzadziej (mówi się o cyklu ok 10-12 miesiecznym). Android 3 (lub coraz czesciej uzywane oznaczenie 3.5) to wersja szykowana głównie pod tablety i być może pod najbardziej zaawansowane smartfony. Różnić się będzie od 2.2 głównie obsługą wyższych rozdzielczości (tablety) zmieniony ma być również interfejs graficzny.

  • 0

    21. ~  2010-09-27 13:33:14  host: v05-15.opera-mini.net

    Ostatnie podium? To ile tych podiów było? Dobrze by było, gdyby autor poświęcił choć krótką chwilę na poznanie znaczenia wyrazów, których używa w tekście i nie kompromitował się takimi błędami. Podium jest z definicji trzystopniowe, więc pisanie o "ostatnim podium" sugeruje, że podiów było więcej niż jedno, co jest nieprawdą.

  • 0

    22. ~Octopus  2010-09-27 14:19:31  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Woow to cesarskie podium także ma trzy stopnie ? Oratorskie także ? Podium to inaczej,upraszczając wzniesienie :) ______ Słowa "których używa w tekście i nie kompromitował się takimi błędami" -są wymowne

  • 0

    23. ~  2010-09-27 14:47:33  host: v05-15.opera-mini.net

    @22: Ciężko to pojąć, prawda? Wytłumaczę ci to, bo nie po kimś, kto pisze "woow" i nie potrafi poprawnie użyć znaku interpunkcyjnego nie należy spodziewać się zrozumienia. Otóż mowa tu o podium, na którym stają zwycięzcy, nie cesarskim czy oratorskim. No ale to mało istotne, bardziej istotne jest to, że w zdaniu jest błąd logiczny - zamiast użyć sformułowania "na ostatnim podium", które jest błędne, bo sugeruje, że podiów było więcej niż jedno (a nie było), autor powinien był napisać "na ostatnim miejscu podium". Dotarło?

  • 0

    24. ~  2010-09-27 14:48:44  host: v05-15.opera-mini.net

    O, widzę, że błąd został już naprawiony.

  • 0

    25. ~wellroaredlion  2010-09-27 14:51:03  host: 212.160.239.131

    koleś 21. ma rację co do tego ile podiów - może być najniższe podium, ale żeby ostatnie? niezgrabnie. Dlatego jest dodane "stopniu":)

  • 0

    26. ~klimass  2010-09-27 15:41:49  host: 193.201.36.38

    Oj cos wydaje mi sie, ze jest to po prostu spowodowane tym, iz iPhone kupuja mniej zaznajomieni technicznie (nie chce powiedziec glupsi) ludzie a takze lancerzy. Jako komentarz chcialbym przedstawic fajny komiks: http://main.makeuseoflimited.netdna-cdn.com/tech-fun/wp-content/ uploads/2010/09/iphonandroiddifference.png

  • 0

    27.  2010-09-27 20:11:07

    do 26: Nie każdy lubi onanizować się nad GHz, Mpix i innymi danymi nie zawsze mającymi odzwierciedlenie w wydajności i jakości. Dla niektórych pułapką marketingową są właśnie cyfry.

  • 0

    28. ~code  2010-09-27 21:01:32  host: chello089078001191.chello.pl

    @ Octopus; podana była metodologia. @26: to chyba pobożne życzenie, to się nazywa zaklinanie rzeczywistości :) już widzę tą masę trolli (których pełno na każdej platformie) "getting in touch with Android community" :D a co do rzeczy możliwych / niemożliwych; zrób proszę screenshota bez użycia żadnej aplikacji na Androidzie. oo, nie da się? naprawdę? :)

  • 0

    29. ~Octopus  2010-09-27 22:21:59  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    23 @ bo nie po kimś, kto pisze "woow" i nie potrafi poprawnie użyć znaku interpunkcyjnego nie należy spodziewać się zrozumienia." Ileż w tym gracji słownej , tu się z Tobą zgodzę,skoro o błędach logicznych mowa. Ad. podium , przeczytawszy ów artykuł nie znajduję błędu logicznego (tak już go nie ma) , wiem że zamysł był inny ale właśnie ta forma kilku .. była formą poprawną. A dlaczego? , otóż kryteria tam opisane są nielogiczne i nastawione na określony wynik ,ponieważ badanie pomija bardzo wiele ważnych elementów ,skupiają się na bliżej nieokreślonej ogólnej satysfakcji. Dla jednego może to być bodziec wzrokowy , dla innego dźwiękowy. Jakie to ważne elementy zostały pominięte-kilka z nich:wiek kobiet,mężczyzn,kto po raz pierwszy miał ów tel- kob i męż , jaki dokładnie model tel mieli,jak długo korzystał k i m (cel rozrywkowy/zawodowy), zawód k i m , aplikacje dla k i m , dla ich wielu ,zainstalowane aplikacje -częstotliwość uruchamiania , pora dnia - aktywność zawodowa/towarzyska , pobierane aplikacji z komercyjnych ser , oraz poczta p2p ..i cała masa innych zależności - bodźce zewnętrzne i wew (presja społecz. , moda inne) które mogą oddziaływać na dokonanie wyboru. Czy inf. o tych kilku w/w elementach były przekazane w mediach , jeśli tak to jakich (reklama , kino , koledzy), w jakich godzinach oglądalności. Dlatego właśnie te kryteria- każde z osobna winno być osobno oceniane. Zestawienie "danych" jest tendencyjne i daleko mu do obiektywnego. Jeśli czyta się takie dane , to warto pomyśleć nad wynikiem i składowymi jakie do tego wyniku doprowadziły.

Dodaj swoją opinię