Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Użytkownicy iOS przebywają 7 razy dłużej online od użytkowników Androida

Użytkownicy iOS przebywają 7 razy dłużej online od użytkowników Androida

LuiN 4 Sierpnia 2014 11:40

3 3

Do zaskakujących wniosków doszli specjaliści z Net Applications przygotowujący raport o mobilnym Internecie. Użytkownicy iOS spędzają 7 razy więcej czasu online od użytkowników Androida.




usageshare q2 2014


Pomimo, że Android ma już 85% rynku mobilnego, aktywność użytkowników w sieci dzielona jest po połowie z iOS-em. Przekłada się to na siedmiokrotnie wyższą aktywność online tych ostatnich, aniżeli użytkowników znacznie popularniejszego Androida.


Co jeszcze ciekawsze, patrząc na 10% rynku, które pozostawiają Android i iOS innym platformom okazuje się, że Symbian jest nadal częściej wykorzystywany do łączenia się z Internetem, aniżeli Windows Phone.


Statystyki pochodzą z analizy ruchu mobilnego na przeszło 40 tys. najpopularniejszych witryn i dotyczą II kwartału tego roku.

Źródło tekstu: Forbes, wł     
Źródło zdjęć: Forbes

Dodaj do:

Tagi: android | ios

w sumie: 33
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~  2014-08-04 14:16:51  host: user-94-254-129-13.play-internet.pl

    Mnie to nie dziwi - gdybym miał korzystać z internetu na jakimś badziewnym androidzie, też bym wolał nie korzystać wcale!

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    16. ~ABP  2014-08-04 14:45:12  host: ip-80-48-199-13.ksinternet.pl

    Czytając poprzednie komentarze dochodzę do wniosku, że korzystanie z sieci (przy okazji: co to jest aktywność on-line?) jest obowiązkowe. Zastanawia mnie, czy wy uważacie, że wszyscy inni naprawdę nie mają nic ciekawszego do roboty niż siedzenie na FB, Twitterze, Youtube czy innych takich?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17.  2014-08-04 15:53:24

    @12 Jaką cenę, są taryfy z iPhone'm za złotówkę. Po prostu produktów Apple używa jak zauważył @5 LOOL młodzież. Głownie do FB, Twittera i Instagramu, stąd tak duży udział iOS w zestawieniu. W dodatku średnią Androida zaniżają osoby z pakietami bez internetu, bo operator wcisnął im smartfona. Co do możliwość iOS wypowiedział wszystko @16 ABP. Ja tylko przypomnę o niedawno odkrytych backdoorach w iOS od Apple.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~  2014-08-04 15:53:47  host: agqb196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Symbian... wciąż żywy :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    19.  2014-08-04 16:00:09

    @16 dobrze mówi dać mu vódki:)

    użytkownicy izłoma wykorzystują większe pakiety danych bo tam żeby telefon włączyć pakiet danych jest potrzebny bo ibadziewie musi połączyć z ibadziewnym centrum i przesłać wszystkie dane o właścicielu łącznie z rozmiarem gaci jakie nosi. Prawdą jest też to że dużo androidowców ma telefon bo to jest teraz modne a telefon nie ma nawet wprowadzonych apn-ów.

    jak by mnie wzieli pod uwagę to pewnie by im wyszło że nie korzystam z internetu(bo ani konta na ryjbruku ani innym tego typu *** a miesiąc w miesiąc ok 1gb wykorzystane. Liczę tylko dane mobilne. a telefon w pracy i domu dodatkowo po wifi

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~pabloki, wypowiadam tmobile  2014-08-04 16:26:20  host: 37.31.1.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    skoro japkofani wydali tyyyyle kasy na japcoka to musza sie nim bawić . mają pewnie też usilną potrzebę dostarczania wszytkich danych z okolicy do NSA więc muszą być on line.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    21. ~  2014-08-04 17:22:03  host: user-94-254-148-130.play-internet.pl

    Komiczne jest to, że tyle osób boli używanie przez innych sprzętu Apple. Nikt Wam moi drodzy nie każe z tego sprzętu korzystać, także nie spinajcie się tak ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    22. ~Rrr  2014-08-04 18:00:05  host: 92.60.132.22

    ~LOOL --- nie wiem, kto je uŻytkuje, ale mam nadzieję, że w przeciwieństwie do Twojej skromnej osoby, ogarniają ortografię i się nie dziwią, że uŻywają ajfonów, bo ich sietafaka stać. i co w tym dziwnego do cholery?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    23.  2014-08-04 18:27:10

    @21 Już się do tego przyzwyczaiłem. Nie stać ich więc na siłę szukają argumentów że to złom. Gdyby każdy z tych hejterów przez tydzień popracował na sprzęcie Apple, wyglądałoby to inaczej. Córka przedtem używała Androida ale zaoferowałem jej mój stary iPhone4 bo mi już wygasł abonament i kupiłem 5S. Najpierw patrzyła na niego krzywo ale po 2 dniach używania z uśmiechem przyznała że to dużo lepsze urządzenie i teraz za nic nie chciałaby go oddać. Dobrze że nie dałem jej do rąk nowego 5S - dopiero miałbym kłopot :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    24.  2014-08-04 18:46:47

    @23 musiała mieć bardzo starego androida

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~skalarek  2014-08-04 19:45:41  host: 29-214-238-46.siec.alfa.pl

    Naprawdę nie pojmuję co jest dziwnego w tym, że użytkownicy Androida ograniczają sobie transmisje danych... Ja sam korzystam z Internetu głównie przez wi-fi... Taryfy z pakietami danych nie są jeszcze zbyt powszechne. Żeby było śmieszniej piszę to z Lumii mając pakiet w RBM.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    26. ~Hahaha  2014-08-04 20:57:12  host: 84-10-20-218.static.chello.pl

    @23 - no to rzeczywiście argument żeś dał. Pomijając już wszystkie wady iPhonów, to skoro córce pasuje sprzęt z 512 RAM-u, to gratuluję... .

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27. ~Calm7  2014-08-04 21:06:42  host: n05-02-07.opera-mini.net

    Hehe.. Moja Nokia 5230 nabija ranking :-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-08-04 22:26:26

    @23 Po haśle "nie stać Cię" wiadomo z miejsca, że mamy do czynienia z kolegą applefana. Ten argument upadł już jakiś czas temu dzięki okrojonym taryfom m. in. Play z iPhone'm za 1zł. (pana Zdzisia spod monopolowego nawet stać).

    @21 Boli wycieranie sobie gęby statystyką bez chwili zastanowienia, nad przyczyną zjawiska. Każde surowe (bezpośrednie) porównywanie iOS vs Android jest z gruntu śmieszne z wielu często niezależnych powodów.
    Podobna sytuacja ma miejsce przy statystykach średniej ilości wydanych pieniędzy przez użytkowników obu systemów, nie zwracając nawet uwagi na fakt silnego rozwarstwienia użytkowników tego drugiego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    29.  2014-08-04 22:44:04

    Żeby takie staty były coś warte, to trzeba by brać pod uwagę tylko Galaxy S3 do S5 i IPhone 4 do 5S. Ewentualnie jakieś LG i HTC z górnej półki. A tu się porównuje ruch w kilku flagowych telefonach do ruchu w kilkuset innych telefonach. Statystycznie zarabiam 3,5 tysiąca brutto... ha hah ha...

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    30. ~Tom.  2014-08-05 00:20:15  host: 89-77-85-146.dynamic.chello.pl

    No cóż, fotkę zrobioną przez kolegę iPhonem (nawet jeśli stoi on obok mnie) muszę odebrać mailem, mimo że obaj mamy BT. Wideorozmowy w iPhone to znowu net (w normalnym GSM oczywiście też, ale nie wlicza się do transmisji danych). SMS miedzy użytkownikami automatycznie idzie przez net, do tego kupa innych usług w tle, nad którymi przeciętny user iSprzetu nie panuje.

    I mamy odpowiedz.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    31. ~oem  2014-08-05 09:34:17  host: 89-79-31-216.dynamic.chello.pl

    #26 jeden lubi jeździć Mercedesem 150km/h inny woli 180 Fiatem :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~Hahaha  2014-08-05 15:43:24  host: 84-10-20-218.static.chello.pl

    @31 - Sam sobie przeczysz. Pokaż mi Mercedesa, który jeździ wolniej od Fiata? Widocznie to Fiat jest Mercedesem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33.  2014-08-06 00:22:47

    @28 Applefan to sprzedawca, ja jestem użytkownikiem. Jak mówiłem, z hejterami nie rozmawiam bo nie ma po co. iPhone owszem ma więcej ograniczeń od Androida, mimo to jest chętnie kupowany. Powodów jest kilka.